Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Orhun Mahallesi İmar Bilgileri ve İnşaat Güncellemeleri
« önceki   123 ... 848586 ... 899091   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 85
Misafir 2a0

5 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 08:42

Şehitali forumunda plancı firma ile görüşüldüğü ince uzun parseller ile çevre yoluna doğru eski Dodurga arazisinde bir türlü tarım görüşünü alamadıklarını ve umutlarının olmadığını söylemiş plancı. Ayrıca Ankara Belediye Başkanının imar planları ile ilgili açıklamaları gerek Cumhurbaşkanının Mustafa Tunaya kesin talimat verdim bundan sonra 5 kat olacak açıklamalarından sonra planın zora girdiğini ve umutsuz olduklarını açıklamış. Şu anda işleyen planın mesa planı olduğunu söylemiş.
Bu açıklamalar doğru ise Şehitalide emsal yükseltilecek Eskişehir yolu-Şehitali-İncek bulvarı çevresinde ki villa arsaları yapılacak planda konut+ticaret 1.75 di. Plan değişikliği ile emsal yükseltilmesi yapılmayacak ise 0.40 planda kalacak demektir. O zaman fiyat olarak eski değerine düşer tabi ki.
Bundan sonra yapılacak planlarda emsal düşecek yükseklikte düşecek ise 5 kat ve düşük emsal olacak ise tabi ki 2-3 emsal yükseklik serbest planlarında ki fiyatlar olmayacaktır. Bu durum tarla - arsa fiyatlarına yansıyacaktır.
Cumhurbaşkanının söylediği ve kesin talimat verdiğini açıkladığı olay yakında Başbakanlık veya Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanır.

Misafir fb2

4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 10:12

5 kat ile Türkiye kazanacak, arsa rantçıları değil. Paralar da bundan böyle üretime yönlendirilir, arsa toplamaya değil.

Misafir 7c8

4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 11:19

f5f uzun parsellerle ilgili olumlu görüşler alıyorum demek ne demek. Aç telefonu şirkete çalışanlarla değil şirket sahibi ile görüş olumlumu değil mi yaz buraya.
İl tarım müdürlüğü ile görüşecek arkadaşlar bir zahmet şirketin 2015 başında geçirdiği 25 binlik plandan ne kadar sonra tarım il müdürlüğüne müracaat olmuş? Tam tarihini öğrenirsek CİMER e şikayet dilekçelerimizi bu durumu da ekleriz.
Şirket tarım il müdürlüğüne ne zaman başvurmuş?
İl müdürlüğü hangi tarihte olumsuz görüşü verdiğini Şirkete cevaben bildirmiş ?
İkinci başvuruyu ne zaman yapmış ?

Firmanın milleti düşürdüğü duruma bak?

Misafir 9f3

4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 11:37

Mesa özel imar yapıyor. İmar planında , 500 dönüm mesa arazisi, 500 dönüm daha önce mesa ortaklığından ayrılan 2 ortağın arazisi ve Mesa ile Şehitali köy yolu arasında kalan 3-5 tane tarla var.
Hayırlısı olsun.

Misafir e10

4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 11:59

Arkadaşım mesa nın özel imarı yaptığına dair açıklamanızın kaynağını neye göre paylaştığımızı söyler misiniz.DAMTAY

Misafir 2da

4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 12:41

O zaman il tarim musldurlugune soran arkadaslar yazsin buraya ne kadar sonra basvuru olmus tarim gorusu için ona gore sikayet dilekcesine ek yapalim. Ben gonderecektim bugun 2 3 gun daha bekletelim o zaman

Misafir f52

4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 13:38

Bende Bimer e yazdım . Burada birbirimize laf atacağımıza işin ucundan bizde tutalım. Burda yazarak kendi içimizi rahatlatıyoruz. Sonuçta bir ilerleme olmuyor. En azından ufakta olsa faydamız dokunur.
- Etimesgut ilçesi Şehitali Mahallesinde özel imar yaptığını belirten Vadi planlama Şirketi Tarım görüşü için il tarım müdürlüğüne başvuru yaptığını fakat bazı parsellerde taŕım görüşünün ret geldiğini belirtmektedir ;
- Vadi proje Şehitali tarım görüşü için hangi tarihte başvuru yapmıştır?
- Vadi projeye parseller hakkında hangi tarihte parsellr hakkında ret veya olumlu görüş bildirilmiştir?
- Şehitali genelinde bu zamana kadar her hangi firma veya kuruluş tarafından ret veya olumlu
cevap verdiğiniz parsellerin listesinin tarafıma iletilmesini istiyorum.
Arz ederim

Bimer e yazdım. Yazmak isteyen arkadaslar olursa yazsinlar bir şey kaybetmeyiz.

Misafir cbf

4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 13:52

Hocam bunları cimerede göndermekte fayda var. Ayrıca bizden %15 25 paylar istendiğinide yazmakta fayda var.

Misafir f52

4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 21:52

Yeni akit 07.12.2017 saat 21.00
Gökçek A takımı 12 daire başkaninin hepsi görevden alındı.
İmar işlerine bakan birimler dağıtılıyor. Bakanlıklara gönderiliyorlar.

Misafir bbc

4 gün önce - Prş 07 Arl 2017, 22:38

BU İŞ NEREYE GİDİYOR ANLATMAK MÜMKÜN DEĞİL 5 KAT 0.40 EMSAL KİME YARAYACAK ŞER GÖRÜNEN HAYIR MI CIKACAK GÖRECEĞİZ BU ARADA BU İŞ BENCE ÖZEL İMARA DOĞRU GİDİYOR PARA VER BELEDİYEYE İSTEDİĞİNİ YAP HESABIIII

sayfa 85
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 848586 ... 899091   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet