Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbulda Değiştirilen Yeni Alınan Minibüs Haberleri
« önceki   123 ... 808182   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 2
alperen 465

2 yıl önce - Cmt 25 Mar 2017, 01:09

Alıntı:
Misafir 014

1 gün önce - Prş 23 Mar 2017 18:22

Alperen, Her yazdigin mesajin altina nick'ini yazman beni sinir ediyor?

mesajı beğendiniz mi?: ★+1#

Önce Bi üye ol Sinir olmaya Bakarız

1 gün önce - Prş 23 Mar 2017 18:49

Karsan Jest pişmanlıktır bu anlaşılmış oldu.

Evet pişmanlık ama Esnaf zor durumda benzin pahalı insanlara cazip geliyo bir de bu yönden bakmak lazım

alperen 465

:BARIŞ:

2 yıl önce - Cmt 25 Mar 2017, 09:54

Alıntı:
Evet pişmanlık ama Esnaf zor durumda benzin pahalı insanlara cazip geliyo bir de bu yönden bakmak lazım

Esnaf hangi açıdan zor durumda anlamadım ben.
65 yaş üzeri bedava mı biniyor minibüse?
Ya da engelli, basın vb onlarca bedava kartlar geçiyor mu Minibüslerde? Hayır.
İndi-bindi 1.80TL. Öğrenci 1.15TL. Hepsi canlı para.
Bu şekilde bile kazanamayan varsa satsın aracını.
Acıtasyon yapmaya gerek yok bence. İşin içindeyiz görüyoruz herşeyi.

Misafir c39

2 yıl önce - Cmt 25 Mar 2017, 12:10

Esnaf hangi açıdan zor durumda biliyomusun ?
Otobüs balık istifi yolcu doldurur bişey olmaz minibüsçü ayakta bi yolcu alır cezayı yer.
Otobüsün yatı yoktur devamlı yoldadır minibüs yeri gelir bi saat bi buçuk saat durakta yatar.
Otobüse yolcu biner kart yok der alınmaz minibüse biner mecbur götürür minibüsçü.
Otobüse ön kapıdan yolcular bindiği için fire az olur minibüsde fire çok olur.
Otobüste havuz vardır minibüste havuz yoktur kovalamazsan para kazanamazsın.
Otobüsün saati bellidir minibüsün saati belli değildir yeri gelir gece 1-2'de sıraya girersin.
Otobüste durak parası, kahya parası v.s. gibi giderler yoktur minibüste hergün bu paraları ödersin.
Yeter mi daha sayayım mı ?
Senin o bahsettiğin bedava biniyor dediğin kişilerinde paralarını iettden tahsil edildiğini bilmiyoruz sanma onuda tahsil ediyorsunuz. Öho ne zaman hayrına iş yaptı ki şimdi yapsın ? En kötü otobüs aylık 20-25 bin tl hakedeşi alıyor minibüsler o paraları 2-2,5 ayda zor topluyor acıtasyon yapmanın manası yok yani

Misafir c60

2 yıl önce - Cmt 25 Mar 2017, 12:59

Netice olarak hem öho'lar hem minibüsçüler zengin olacak para kazanıyor NOKTA.!

Misafir c39

2 yıl önce - Pzr 26 Mar 2017, 00:12

Kazansınlar kardeşim bizim gözümüz yok adamlar dünyanın parasını ödüyorlar o plakalara bırakta kazansınlar

2 yıl önce - Pzr 26 Mar 2017, 21:22

Alıntı:
Senin o bahsettiğin bedava biniyor dediğin kişilerinde paralarını iettden tahsil edildiğini bilmiyoruz sanma onuda tahsil ediyorsunuz. Öho ne zaman hayrına iş yaptı ki şimdi yapsın ?

Uzun yazmışsın cevap vermem gereken yeri alıntı yaptım sadece kalanı hikayeydi.
Öncelikle Halk Otobüsleri ve Otobüs Aş araçlarına binen 65 yaş üzeri kartlar için aylık sadece "1.000TL" ödeniyor. Şaka gibi görünüyor ama gerçek. Diğer ücretsiz kartlar yani engelli, polis, basın, burslu öğrenci, zabıta vb. birkaç ücretsiz kart için hiçbir ücret ödenmiyor. Ek olarak hizmet bedeli adı altında her ay araçlardan 1500 bilet ücret alınır. 1500 TL değil, 1500 bilet. 2.30TL x 1500 'den hesaplayın artık. Bunun dışında şirket ve denetimler için ayrı ücretler kesiliyor. Yıllık sigorta 10.000 TL civarı. Bu ücrette belli aralıklarla aylık kesiliyor. Aylık en az 15.000 TL'de akaryakıt ücreti ödeniyor. Daha saymama gerek yok bence. Yeterince bilgi sahibi oldunuz sanırım.
Sıfır km. en dandik otobüs 470bin TL.

Son olarak konu hakkında plaka yazan arkadaşlar;
Araç değişimi yapan araçların hangi hatta olduklarını da yazsınlar.
Sadece plaka birşey ifade etmiyor.

Misafir c39

2 yıl önce - Pzr 26 Mar 2017, 21:53

Bu nasıl bir usluptur kalanı hikayeydi ne demek ? Biz seni adam yerine koyup cevap yazdık senin dediğine bak !
Hikaye yazma bu işlerin içindeyiz bizde bilmiyoruz sanki haybeden yalan dolan yazmışsın buraya sıfır arabanın fiyatından bahsetmişsinde o aracı kaç sene kullandığını da yazsana. Ben hala 2005-2006 model yüksek taban otobüsle çalışan adamlar biliyorum 12-13 senede bir otobüs alıyorlar zaten otobüs parasını niye katıyorsun ? Mazot parasını sigortayı kaskoyu zaten sayma onu zaten herkes ödüyor minibüsçüde ödüyor taksicide ödüyor. Bu işe ben 20 senemi vermişim bana anlatma yolcu taşımacılığını ciğerini bilirim bu işin. En kötü hiç iş yapmıyor dediğin hatta bi serviste en az 100 akbil basılır ki İstanbul şartlarında bu imkansız boş otobüs bulmak neredeyse imkansız dünyanın yolcusunu taşıyorsunuz. Tüm giderler (vergi, mazot, sigorta, kasko, şoför ücretleri, bakım giderleri v.s.) düşüldükten sonra en kötü 10,000 TL kar bırakıyor otobüsler minibüste bu parayı bırakacak 3-4 hat var başkada yok İstanbul'da. Minibüsle taksinin tek karı kazancının resmi olmayışıdır bildirilen kazanç kişini vicdanına kalmış otobüslerde kazanç resmi bu kadar yani...

2 yıl önce - Pzr 26 Mar 2017, 22:37

Alıntı:

Bu nasıl bir usluptur kalanı hikayeydi ne demek ? Biz seni adam yerine koyup cevap yazdık senin dediğine bak !
Hikaye yazma bu işlerin içindeyiz bizde bilmiyoruz sanki haybeden yalan dolan yazmışsın buraya sıfır arabanın fiyatından bahsetmişsinde o aracı kaç sene kullandığını da yazsana. Ben hala 2005-2006 model yüksek taban otobüsle çalışan adamlar biliyorum 12-13 senede bir otobüs alıyorlar zaten otobüs parasını niye katıyorsun ? Mazot parasını sigortayı kaskoyu zaten sayma onu zaten herkes ödüyor minibüsçüde ödüyor taksicide ödüyor. Bu işe ben 20 senemi vermişim bana anlatma yolcu taşımacılığını ciğerini bilirim bu işin. En kötü hiç iş yapmıyor dediğin hatta bi serviste en az 100 akbil basılır ki İstanbul şartlarında bu imkansız boş otobüs bulmak neredeyse imkansız dünyanın yolcusunu taşıyorsunuz. Tüm giderler (vergi, mazot, sigorta, kasko, şoför ücretleri, bakım giderleri v.s.) düşüldükten sonra en kötü 10,000 TL kar bırakıyor otobüsler minibüste bu parayı bırakacak 3-4 hat var başkada yok İstanbul'da. Minibüsle taksinin tek karı kazancının resmi olmayışıdır bildirilen kazanç kişini vicdanına kalmış otobüslerde kazanç resmi bu kadar yani...

Üslupta birşey yok bence. Abartmışsınız.
Polemiğe hiç girmeden ben size güncel olarak günlük kazanç paylaşımı yapayım.
18K Kadıköy - Sultanbeyli hattı.
Günlük kazanç 900 küsür TL. Hadi düz 1.000 TL yapalım. 700TL mazot alalım. 100 TL sabahçı, 100 TL akşamcı şoföre verelim. Kaldı 100 TL. Şaka gibi dimi. 2012 itibari ile gerçekten birçok hatta durum böyle. Ama neyseki başka hatlara geçince, zarar ettiği hattın açığını kapatabiliyor şimdilik. Minibüs konusunda 20 sene öncesi ile bugün aynı değil. Gece gelip sıraya girmek, yada duraklarda 1 - 2 saat yatma olayı kalmadı. Siz İstanbul'un hangi semtinde yapıyorsunuz bu işi bilmiyorum ama eskisi gibi köy hattı yok gibi birşey. Herkesin belli sırası ve saati var. Kırılma noktası var. Tabi bu yine bazı paraya secde edenleri engelliyor mu? Hayır. İnşallah Minibüs sistemi de kısa zamanda düzene girer. Belli kurallar gelir. Yolcu ile kavga edince arabası bağlanır. Şoförlere eğitim verilip, sertifika verilir. Denetimler kontrol eder. O zaman herkes rahat eder. İşletmeci olarak sizlerin belki ekmeğinin kaymağı azalır ama yine kimse aç kalmaz.

Misafir c39

2 yıl önce - Pts 27 Mar 2017, 22:09

Sence de bu veriler biraz abartılı olmamış mı ? 700 TL yakıt ne benzinliğimi satın alıyorsun ? 700 tl günlük demek aylık 21.000 TL yapar farkında mısın ? 400 de 450 de 500 de eyvallahta 700 biraz abartılı bir rakam olmuş. Öho en düşük fiyatı 1.000.000 TL senin hesabına göre günde 100 TLden ayda 3,000 TL kazanıyor bu otobüsler oda bakıma gider hiç para kazanamıyorlar demekki millet deli mi bu paraları ödeyip otobüs alıyor ? Gelelim diğer konuya gece durakta yatmak kalmadı demişsin buyur gel bi gece misafir edelim seni gör halimizi Avrupa yakasında minibüsçülük yapıyorum. A/31 Bakırköy - Mahmutbey hattındayım toplamda 131 adet minibüs var bu hatta denk gelirsen herhangi bir şoföre sor bakalım abi gece kaçta sıra giriyorsunuz diye. Aynı şekilde durakta 1-2 saat bekleme mevzusunuda sorabilirsin gerekli açıklamayı yaparlar sana...
Minibüslerde belli kurallar var ancak bu kuralların uygulanması yolcunun elinde örnek veriyorum sen minibüse bindin minibüsçü sana kötü davrandı fazla para aldı veya ne bileyim trafik kuralı ihlali yaptı sen bunu görmezden gelirsen yapacak bişey yok ama sen bunu durak başkanına(araçların içerisinde numaraları mevcuttur) veya 153e bildirirsen şoför gerekli cezayı alır. Olay yolcuda bitiyor...

ahmetsever
2 yıl önce - Pts 27 Mar 2017, 22:47

Alıntı:
Minibüslerde belli kurallar var ancak bu kuralların uygulanması yolcunun elinde örnek veriyorum sen minibüse bindin minibüsçü sana kötü davrandı fazla para aldı veya ne bileyim trafik kuralı ihlali yaptı sen bunu görmezden gelirsen yapacak bişey yok ama sen bunu durak başkanına(araçların içerisinde numaraları mevcuttur) veya 153e bildirirsen şoför gerekli cezayı alır. Olay yolcuda bitiyor...

Ne kuralı var?
Orman kuralı, balık istifi yolcu al, trafik kuralı dinlemeden yolda araç kullan, sonra sen şikayet et de.
Peki durak başkanı dediğin zat-ı muhterem sadece şikayete dayalı denetim mi yapar? minibüs sisteminde hiç otokontrol, iç denetim var mı? varsa bu denetimlerde ne gibi ceza uygulaması yapılmış?
Son zamanlarda ayakta daha fazla yolcu alabilmek adına minibüslerin koltukları sökülüyor, peki bu yasal mı?
Olay yolcuda falan bitmiyor, yolcu zorunlu olduğu, alternatifi olmadığı için minibüse biniyor.

sayfa 2
« önceki   123 ... 808182   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM