Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir'in yeni yatırımlık yerleri neresi olur?
« önceki   123 ... 939495   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Kunteper16
1 yıl önce - Cmt 13 May 2017, 00:35

Alp bey bir iletişim numarası alabilirmiyim

Misafir c85

1 yıl önce - Cum 26 May 2017, 20:25

merhaba balıkesir yeni mahalle için düşünceleriniz nelerdir imara açılıcak yanlız kat yasagı olma ıhtımalı yuksek dıyorlar bılgı alabılırmıyım

Misafir f50

1 yıl önce - Cum 26 May 2017, 21:38

Yanlış duymuşsunuz, kuvayi milliye mahallesi üstleri Kabakdere tarafı imara açılıyor. Karesi nüfusu 210 bin olana kadar başka yere yeni imar yok, yani en az 10 sene.

Misafir eb9

1 yıl önce - Cmt 10 Hzr 2017, 11:18

2023'E KADAR BAMBAŞKA BİR KARESİ

Karesi Belediye Meclisi dün Yücel Yılmaz Başkanlığında bir araya gelerek 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı’nın onayı için toplandı. Hazırlanması iki yılı aşkın süredir devam eden ve Balıkesir’in geleceğine yön verecek olan imar planının onayı İmar Komisyonu’ndaki incelemelerin devam etmesi üzerine Pazartesi gününe ertelendi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Meclis toplantısının ardından yeni imar planı hakkında POLİTİKA’ya konuştu. Yeni imar planı ile Balıkesir’in 2023 yılına kadar çok farklı bir şehre dönüşeceğini belirten Yücel Yılmaz kamuoyunun desteklemesiyle de şehrin yeniden yapılanacağını kaydetti.

YENİ KARESİ FARK YARATACAK

1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı’nda oluşturulacak Yeni Karesi Balıkesir’e ne kazandıracağı konusunda da düşüncelerini aktaran Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz şunları söyledi:

“Yeni Karesi’nin en önemli özelliği şu; Yeni Karesi’nin altlığında bulunan arazi kamunun zenginleşmesini sağlayacak. Çünkü buradaki arazilerin büyük çoğunluğu Milli Emlak ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan yerler. Bu nedenden dolayı buradaki araziyi iyi değerlendirebiliyoruz. Kişilerin değil de devletin arazisi olduğundan dolayı yeşil alanı çok fazla bırakabiliyoruz. Sadece Yeni Karesi’yi ele aldığımızda yüzde 30’ün üzerinde bir yeşil alan bırakılıyor. Şu andaki mevcut şehri de içine kattığımız zaman kişi başına 17 metrekareye yakın yeşil alan kalıyor.''

KENTSEL DÖNÜŞÜMLE TOPLU KONUTLAR OLUŞACAK

Planların onaylanmasıyla imar açısından görülebilecek değişiklikler hakkında da açıklamalarda bulunan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz şunları kaydetti:

“Şehrimizde büyük müteahhitler, kule vinçler yoktu. Neden yoktu? Çünkü şehrin imar planı küçük parselasyonlardan yapılmıştı ve bir TOKİ gibi büyük, toplu siteler yapılamıyordu. Ama yeni şehir planında parseller çok büyük tutulduğu için, büyük müteahhitler gelip 1000-1500 konut yapacaklar. Bu 1500 konut ile insanlar hemen oraya taşınacaklar mı? Müteahhit diyecek ki; şu anda kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan yerlerde vatandaşa diyecek ki; ‘senin evinin yerine al sana tapu veriyorum sen bana tapunu ver.’ Böyle dediği zaman şehirde zaten herkesin ekonomik hayatı değişecek. Taksicinin hayatı değişecek, çünkü sürekli gidip gelinecek mesafe var. İşte marketçinin hayatı değişecek, çünkü yeni nüfus hareketi olacak. Perdecinin hayatı değişecek, çünkü evler mobilyalarını değiştirecek. Yani inşaat sektörü kendi içinde aslında bir ekonomi doğurup tetikleyecek.

2023’E KADAR ÇOK FARKLI BİR ŞEHİR OLURUZ

Bu imar planı ile ben tahmin ediyorum 2023 yılına kadar biz çok farklı bir şehre dönüşmüş oluruz. Çünkü ben bunu Diyarbakır’da, Mardin’de, Konya’da gördüm. Eğer siz şehrin yeni imar planını zamana uygun şekilde büyük parsellerden yaparsanız -ki en küçük parsel 2,5 dönüm- yüksek montanlı yapılaşma imkanları geliyor. Bunlar da gelince kümülatif olan sorunların hepsi çözülebiliyor. Yani biz bu planımızın var olan sorunları çözebileceğine inanıyoruz. Ama kamuoyunun bunu desteklemesi lazım.”

karaomar
11 ay önce - Cmt 08 Tem 2017, 15:24

Balıkesirin yeni yatırımlık yerleri neresi ben bu plan haritalardan pek anlamıyorum. Nereler 17 kat nereler değil. Eski imar planlarında değişiklik oldumu. Bunları nasıl öğrenebiliriz

Misafir 50a

11 ay önce - Çrş 12 Tem 2017, 16:31

dokuma çevresinde mania planı sınırları nedir?

Misafir 680

11 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 20:23

Arkadaşlar 17 kat imar izni alan yerler neresi?
Üçpınarın üstlerinde imarda olmayan yerlerden arsa almak mantıklı mı?
Veya bakacak nasıl?
Arsa alsaydınız neredn alırdınız?
Bundan sonra imar vuracak yerler nereleri olur?
Cevap yazanlara şimdiden teşekkürler

Misafir aa4

11 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 22:17

Kabakdere tarafı 17 kat ile imara açıldı. Bulursan Kabakdere bulamazsan, en kötü Beyköy'den tarla alınır. Yön kuzeybatı, şehir bundan sonra tepelik, sağlam zeminli alanlara genişleyecek.

Misafir ecf

11 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 22:29

Kabakdere
Beyköy..
Sonra kalaylı dan veya aktarma dan veya üçpınarın üstünden yer bakılabilir mi??

Misafir aa4

11 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 23:03

Alınmsına alınır da imara ne kadar yakınsa o kadar da hızlı prim yapar, imar sınırından uzaklaştıkça bekleme süren artar riskler çoğalır, şehir Aktarmaya varana kadar ne kadar sürecek neler olacak belli değil ama önümüzdeki yıllarda Kabakdere ile birleşeceği kesin.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 939495   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET