Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
brknt44
11 ay önce - Pzr 11 Hzr 2017, 21:52

Alıntı:
Park güzel olmasına güzel de Yeşilyurt yazısında bulunan Arapça harfleri ben pek anlayamadım.. Ne alaka? Yani ne gerek var Arapça harflere Yeşilyurt yazısı içinde?

Abdullah abi kısmet olurda Malatya'ya gelirsen daha çok şaşırırsın.

Bir çok dükkan arapça tabela bile astı o derece yani...

Ancak "Türkçenin korunması" şikayetiyle zabıtaya şikayet edilirse gereken işlem yapılabiliyor diye biliyorum.

Sefa4444
11 ay önce - Pzr 11 Hzr 2017, 21:53

Abdullah Abi vav mütevaziliği elif dimdik olmayı karşılar demek o yüzden koymuşlar

Abdullah Egemen
11 ay önce - Pzr 11 Hzr 2017, 21:56

Alıntı:
Ancak "Türkçenin korunması" şikayetiyle zabıtaya şikayet edilirse gereken işlem yapılabiliyor diye biliyorum.

Zabıtaya mı..? Yeşilyurt Belediyesi park ismini Arapça harflerle yazıyor ben dükkan ismini belediye zabıtasına şikayet etsem nolur etmesem daha iyi olur Berkantçım

brknt44
11 ay önce - Pzr 11 Hzr 2017, 21:59

Alıntı:
Zabıtaya mı..? Yeşilyurt Belediyesi park ismini Arapça harflerle yazıyor ben dükkan ismini belediye zabıtasına şikayet etsem nolur etmesem daha iyi olur Berkantçım

Abi elbette her dile saygımız var ama özellikle son dönemlerde arapça tabela çoğaldı tamam Yeşilyurt belediyesine birşey demiyoruz ancak gerek bakkallar olsun, gerek bazı esnaflar olsun baya çoğaldı anlayacağın.

Bu durumdan ben rahatsız oluyorum şahsen ve müsait olduğum bir gün mutlaka şikayet edeceğim.

+Muhammed
11 ay önce - Pzr 11 Hzr 2017, 23:47

Kamu bu başka şey değil. Bu şekilde kullanılması, değiştirilmesi doğru değil. "Yanlış yanlışa gebedir" i de yaşatmışlar.
Aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir yazıyı ancak capslarda görüsünüz. Bir dile ait gibide durmuyor.

Çevirisi: YEŞİEYWRT

(+)

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler