Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Teknik Üniversitesi
« önceki   123 ... 91011 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 10
Alperbatuhan
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 11:33

Alıntı:
2017 de selçuk tıp vanın bile gerisinde kalmış

Yeni olursa kalır tabi.

Meram tıpın kaç sıra gerisindesiniz onada bak bi zahmet
Yada konyada kaçtane tıp fakültesi var onu öğren. Türkiyenin en köklü 3 tıp fakültesinden biri meram tıptır. Van yanından geçmeyi bırak yaklaşamaz bile

Bu şehirle s.d.k yarıştıramazsınız. İşinize bakın

Zayıf bir yanını bulup onunla diğer başka bir şehrin en iyisini kıyaslama yapmaya çalisiyonuz. başka yolunuz yok çünkü

Neü meram tıp önceden selçuğa bağlıydı. Ayrılınca selçuk yeni tıp kurdu Şuanki selçuk tıp ise henüz yenidir

Yiğit3344
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 12:16

Alıntı:
Neü meram tıp önceden selçuğa bağlıydı. Ayrılınca selçuk yeni tıp kurdu Şuanki selçuk tıp ise henüz yenidir

Yok artık çok bilgisizsin. Selçuk tıp yeni kurulmadı. Selçuk Üniversitesinin iki ayrı tıp fakültesi vardı. Meram ve Selçuk diye. Neü kurulunca Meram Neü ye bağlandı.

Ayrıca Selçuk tıp Vandan düşük değil ne sallıyorsun sen. Bırakın şu Selçuk Üniversitesi düşmanlığını.

Karaman Ahmet
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 15:50

Alıntı:
Alıntı:
Cünki Selcuk Üniversitesi Tip fakültesi alaninda devlet üniversiteleri arasinda Hacettepe Üniversitesinden sonra ikinci sirada.

Çok kaliteli olduğu doğru ama o kadar da değil sallama sende.

Ama bu şehrin gerçek üniversitesi Selçuk Üniversitesidir. Şehrin yüz akı ve parlayan yıldızıdır Selçuk. Diğerlerini topla Selçuğun tırnağı etmez.

Ayrıca Selçuk Üniversitesinde hantallaşma falan yok.Napalım kampüsü ikiye mi bölelim ne hantallaşması. O senin iddian. Neye dayanarak söylediğinde meçhul.Bu Selçuk düşmanlığını anlamıyorum.

Yigit kardes, önceki mesajimda devlet üniversiteleri arasinda Selcuklu Tippin ve Selcuklu Sosyal Bilimlerin ikinci oldugunu iddia eden bir kaynak yollamisim.

http://www.hakimiyet.com/selcuk-universitesi-ve-m ...8784yy.htm

Selcuk Üniversitesinin simdiye kadar bünyesinden 7 üniversite cikardigindan, Mersin, Karaman, Nigde, Aksaray gibi cevre illerin Selcuk Üniversitesi sayesinde üniversite sahibi oldugunu, Konya Teknik Üniversitesiyle Selcuk Üniversitesi bünyesinden cikan Üniversite sayisinin 8 olacagindan bahsetmisim.

Bunlari yazinca Selcuk Üniversitesi düsmanligimi yapmis oluyorum?

Selcuk Üniversitesinin ögrenci sayisi bünyesinden cikan 7 üniversiteye ragmen 100.000 e dayanmis. Bu hantallasma degilde nedir?

Kayincom Selcuk üniversitesinde Prof... Selcuk Üniversitesine en son düsmanlik yapacak sahis benim.

Ayrica Selcuk Üniversitesi bünyesinden cikmis 40.000 ögrenciye dayanmis devlet üniversitesi Necmettin Erbakan Üniversitesine düsmanliginida anlayamiyorum.

Misafir f74

6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 16:11

Karaman Ahmet, tüm araştırmalarıma rağmen Mersin Üniversitesinin, Selçuk'un içinden çıktığına dair bir şey bulamadım. Alttaki linkte MEÜ'nün kuruluşunun tüm hikayesi var, senin kaynağın nedir link gönderirsen biz de bakalım.

http://tr.yenisehir.wikia.com/wiki/Mersin_%C3%9Cn ...ulu%C5%9Fu

Yiğit3344
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 18:30

Karaman Ahmet yeter ama konuştukça yalan atıyorsun. Ya aşırı övüyorsun ya da aşırı kötülüyorsun anlamıyorum seni.

Selçuk tıp kaliteli bir fakülte ama Türkiyede ikinci değil asla. Nasıl uyduruyorsun bunu anlamıyorum. Meram tıp dahi Selçuktan iyi olabilir. Çünkü meram daha köklü bir fakülte. Akademik kadrosu daha eski.

Diğer yalanın da Mersin Üniversitesinin selçuktan çıktığı. Yani bu kadarına da pes diyorum. Yalan makinesi oldun resmen. Ben Mersinliyim diye söyledin bunu eminim. Aklınca Mersin Konya kavgası çıkaracaksın. Yazık yahu yazık.

Alıntı:
Selcuk Üniversitesinin ögrenci sayisi bünyesinden cikan 7 üniversiteye ragmen 100.000 e dayanmis. Bu hantallasma degilde nedir?

Neresinden böleceksin Selçuğu onuda anlat madem. Burada oturmuş bir yapı var düzen var. Bunu bozmaktaki amaç nedir. Sonra Selçuğa düşmanlık yapmayın deyince alınıyorsun. Selçuğun bölünmesini istemek bu üniversiteye müthiş zararlar verir anla artık

En son Yiğit3344 tarafından Çrş 07 Mar 2018, 18:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Alperbatuhan
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 18:32

Mersin üniversitesi nasıl selçuktan çıkma nezaman kuruldu bu üniversite?

selimengin
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 19:16

Alıntı:
Mersin üniversitesi nasıl selçuktan çıkma nezaman kuruldu bu üniversite?

Mersin üniversitesinin tamamı değil ama Mut ve Aydıncık Yüksek okulları Selçuk üniversitesinden çıkma.
http://www2.mersin.edu.tr/universitemiz/yerlesim
Bu linkteki Aydıncık ve Mut başlıklarını okuyun. Bu linkten Gülnar myo. nun da bir zamanlar Selçuk üniversitesine bağlı olduğunu anlıyoruz.
Ayrıca Silifke Taşucu Meslek Yüksek Okulu halen Selçuk Üniversitesine bağlı olarak faaliyetini sürdürmektedir.
https://www.selcuk.edu.tr/silifke_tasucu_myo/tr

Karaman Ahmet
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 22:41

Mersin Üniversitesi bölümlerinin cogu Selcuk Üniversitesi bünyesinden ayrilarak kurulan bir üniversite.

Bunun senin Mersinli olmanla ne alakasi var, Mersinli oldugunu ben daha yeni duyuyorum.

Selcuk Üniversitesi Tip fakültesinin ikinci olmasi konusuna gelince, evet Türkiyede devlet üniversiteleri siralamasinda Hacettepeden sonra ikinci, aynen Selcuk Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Edebiyatin ikinci oldugu gibi.

Bunlar benim uydurdugum seyler degil, linkiyle daha önceki mesajlarda ve diger üniversite basliklarinda bulabilecegin bilgiler.

Evet 100.000 ögrenciye dayanan bir üniversite hantallasmis demektir. Daha önce nasil 7 kez bölünmüsse, yine bölünür, icinden 25.000 - 30.000 kapasiteli yeni bir Konya Teknik Üniversitesi cikar.

Yine 100.000 e dayanirsa, basarili olan Tip fakültesi, Sosyal Bilimler ve Edebiyat bölümleri ayrilir, Selcuk Üniversitesi bünyesinden 9. ve 10. Üniversite olarak dogarlar.

Simdiye kadar böyle gelmis, böyle gider, Konyanin medreseler sehri olmasinin, Konya ilminin tabiatinin kanunu bu.

Adem Karataşlı
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 02:30

Ana Üniversiteler-Yavru Üniversiteler

Burada bilgi var sanırım

Alperbatuhan
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 13:49

Dün selçuktaki araştırma görevlisi bir hocama sordum. Doğruluğunu kendimce teyit ettirdim mersin üniversitesi selçuktan ayrılma dedi. Ama bu konularla alakalı pek bir bilgi bulamıyorum. Örneğin karadeniz teknik üniversitesinin bölündüğüne dairde bir bilgi yok ama 5 tane üniversite çıkarmış

sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 91011 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET