Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Teknik Üniversitesi
« önceki   12345 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
Misafir 72f

6 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 11:39

Sen bilimsel verilere inanmıyorsun ben sana ne diyim kardeş.Hala köy deyip aşağılamaya çalışıyorsun.Hiç bir yöreyi aşağılayacak kadar küçük değilim ama mecbur bırakıyorsun beni. .Sende bana milyon tl. versen konyanın çölünde üç gün duramam ben durmadığım için konya kötümü olacak .Konya sanayisinden bahsediyorsun uçakmı üretiyorsunuz,uzaya füzemi yolluyorsunuz.Türkiye sanayi ülkesimi,trabzon sanayi şehri olsun.Sen otdü,nün verilerine inanmıyorsan ben seni inandırmak zorunda değilim,ama kendi üniversteni savunacaksan başkalarını küçümseyerek yalan,yanlış konuşma.Dünyada Üniverstelerin başarı ölçütleri taban puana göre sıralanmıyor ürettikleri bilimsel çıktılarla,teknolojiyle orantılı.Taban puanın yüksek ama bilimsel başarı sıralamasında benden gerisin,kendini kandırma.Konyanın yüzölçümü büyüklüğünde birinci olması sizi psikolojik olarak etkilemişe benziyor,herşeyde birnumara olduğunuzu zannediyorsunuz herhalde.Bu sayfaya girip konuşmak haddime değil ama cevap hakkı doğuracak şekilde konuştuğun için mecbur kaldım hoşçakal.

turkoman
6 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 15:27

Al o zaman kardeşim sana URAP'ın üniversiteler başarı sıralaması, Selçuk Üniversitesi yine üst sıralarda

https://www.memurlar.net/haber/694787/urap-turkiy ...kladi.html

turkoman
6 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 15:43

Alıntı:
Konya sanayisinden bahsediyorsun uçakmı üretiyorsunuz,uzaya füzemi yolluyorsunuz.

Kardeşim bak Trabzonlu olduğun için sanayiden o kadar uzaksın ve bu konu da cahilsin ki; sanayinin sadece uçak üretmek veya uzaya füze yollamak olduğunu sanıyorsun. Bugün "Torku" gıda sanayisinde, "Atiker" otomotiv ve enerji sanayisinde, "Tümosan" tarım ve makine sanayisinde, "Akınsoft" robotik ve yazılım mühendisliği alanlarında, "Aydınlar" her türlü otomotiv yedek parçasının üretimi ve Avrupa'ya ihracatında neredeyse ülkedeki en iyisi, "Pakpen" ve "Kompen" gibi plastik-pvc üretim tesislerinde, "Rapsodi" mobilya sanayisinde, "Eti Alüminyum" alüminyum ve çelik sanayisinde, "Huğlu" silah ve tüfek sanayisinde, "Selva", "Ayca", "Cebel", "Zade", "Ova Un", "Gesaş" yine gıda sanayisinde, "Falcon" motor ve bisiklet sanayisinde, "Konmak" makine sanayisinde, "Çağlayan Kimya" kimya sanayisinde adından söz ettiren kimisi ulusal kimisi uluslarlarası firmalardır. Bak bunların hepsi sanayi ve teknik ile ilgilidir. Sen ki Trabzon'un bu şekil uluslararası firmalarını say da bilelim ne üretiyorlarmış Yani Ktü dediğin kurum sanayi ile işbirliği yapsa kimlerle yapacak bi bilelim hele söyle de

Gelmiş adam burada daha ISO 500'e Karaman kadar bile firma sokamamış Trabzonlu, Koca Konya Sanayisi'ne laf ediyor.

Ayrıca senin yaşamam dediğin ovada 2.5 milyona yakın insan yaşıyor zaten merak etme Asıl sen Trabzon+Giresun+Rize+Artvin+Ordu dediğin doğu karadenizin toplamında kaç kişi yaşıyor var mı Konya kadar onu anlat

Halit Çamlıbel
6 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 15:50

Bence burada ülkemizin iki güzide şehri Konya ve Trabzon kavgasına hiç gerek yok.

Konu Konya Teknik Üniversitesi.

Tamam kanun teklifi verilmiş ama Bunun kabulü ve hayata geçirilmesi gerek.

Misafir 047

6 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 18:12

=====konyanın çölünde üç gün duramam ben=====

Konya'dan birisini de oraya götürsen ertesi gün canı sıkılır geri dönmek ister. Yarısı bağ bahçelerle dolu yemyeşil şehir Konya'ya çöl diyenin ya aklı, ya da vicdanı yoktur. Orası o kadar yaşanılası da Türkiye'de neden en çok göç veren yer o zaman. Kedi ulaşmadığı ciğere pis dermiş. Konya'daki ovanın, toprağın, arazinin % 1 ine sahip olmak için her şeylerini verirler halbuki.

Ömer Adil Çetinkay
6 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 18:25

Bu teknik üniversitenin kampüs yeri olarak neresi olabilir acaba?

Selçuklu ve Meram devlet üniversitesine sahip olduklarına göre Karatay denilebilir mi?

Misafir 835

6 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 19:05

Konya gibi bir şehre bu kadar üniversite fazla. Bu yatırım Konya'ya yapılmamalı. Konya'dan daha fazla yeni üniversite kurulmasını hakeden illerimiz var. Konya bu kadar eğitim yatırımını haketmiyor. Samsun, Trabzon, Mersin, Şanlıurfa gibi şehirler dururken zaten 4 tane üniversitesi olan Konya'ya yeni üniversite kurmak çok yakışıksız.

Misafir 047

6 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 21:04

Konya Türkiye'nin Çin'i ünvanını boşuna kazanmadı. Bu güne kadar Teknik Üniversite kurulmaması büyük aymazlıktır. Konya Türkiye'de mucit ve müteşebbis çıkarmada daima ilk sıradadır. Konya tam bir sanayi ve üretim cennetidir. Türkiye'de Teknik Üniversiteyi en çok hak eden şehir Konya'dır. Sayılan yerler önce teknik üniversiteyi hak eden bir girişimcilik ve üretkenlik göstersinler de oralara da kurulur teknik üniversite. Kumsalda akşama kadar güneşlenmekle, her gün akşama kadar denize girip çıkmakla olmaz bu işler. Hem kafan, hem de bedenin çalışacak, önce çalışmayı ve üretmeyi isteyecek ve öğreneceksin.

Alperbatuhan
6 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 21:23

Alıntı:
4 tane üniversitesi olan Konya'ya yeni üniversite kurmak çok yakışıksız

Potansiyel varsa kurulur
Sana istanbulda niye 50 tane üniversite var diye yakınan varmı? Adaletten söz ediyorsan 3 ünü 5 ini anadoluya dağıtsalardı madem

Teknik üniversite konya sanayisinde çok şey değiştirecek çok

Alıntı:
Bu teknik üniversitenin kampüs yeri olarak neresi olabilir acaba?

Sanayilerin yakınına kurulur çünkü teorik ve pratik birarada olacak

Halit Çamlıbel
6 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 05:45

Konya konum itibari ile her yere yakın olduğu için üniversitelerinin tercih edilir olması normal. Zaten toplam nüfusu 2 milyonun üzerinde bir il olarak yeterince potansiyeli de var.

Ama teknik üniversite başka bir şey.
Şu anda Konya sanayiinin en çok ihtiyacı olan şey yetişmiş eleman .
Üniversite sanayi işbirliğine çok ihtiyaç var.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET