Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Furkan ÇINAR
2 yıl önce - Cum 10 Şub 2017, 12:58
Eskişehir Tepebaşı - Satılmışoğlu Sanayi Bölgesi


BAKSAN'a Yer Bulundu

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Satılmışoğlu Sanayi bölgesinde ne zehir olacak, ne de başka bir şey. Orada güzel şeyler olacak. Buna kimse itiraz etmesin bu haklı bir gerekçe, haklı bir istek” dedi.

İki Eylül Caddesi’nde Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı gören vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Basın mensuplarıyla da sohbet eden Ataç, Baksan Sanayi ve Satılmışoğlu’na yapılacak sanayi bölgesi ile ilgili soruları yanıtladı.
Baksan’da değişime gitmek için 5 binlik planların beklendiğini aktaran Ataç, “5 binlik plandan sonra elimiz rahatlar. Vatandaşlarla konuşma imkanımız çıkar. Biz orada kentsel dönüşüm gibi düşünmüyoruz. Orada bir değişim gibi düşünüyoruz. O açıdan oradaki insanlarla görüşüp, anlaşıp, ikna etmemiz lazım. Zaten çoğu hazır vaziyette. Çünkü yıllardır görüştüğümüz şeyler.

Mesela ben 2004 yılı öncesinde Zincirli Kuyu ve Keskin Yolu üzerindeki bir alanının imar planını yaparken mülk sahipleriyle 2 sene toplantı yaptım. Benim anlayışım budur. Oradaki insanların bana evet demesi, gönülden razı olması çok önemlidir. Bizim kimsenin malında gözümüz yok. Aksine orada yaşayan insanların mallarının değerlendirilmesi için biz bir plan yaparız. O açıdan Baksan’daki çalışanlar ve mal sahipleri de benim bu konudaki düşüncemi çok iyi bilirler. Bizim bir sıkıntımız olmaz.

Bugün Baksan’ın bulunduğu bölge Eskişehir’in en kıymetli yeri ve Eskişehir’de değişimin en kolay yapılacağı yer. Neticede kazançlı çıkacaklar. Yıllarca orası bir sürümcemeye girmez. Keresteciler hazır zaten. Belki ilk örnekleme orada yapılır, Baksan’daki diğer kişiler de orada ne yapıldığını görür ve iyi işler yapılacağını anlar. Bizim de işimiz kolaylaşır” dedi.

Satılmışoğlu’na yapılacak sanayi bölgesine Baksan’daki esnafları yönlendireceklerini belirten Ataç, “Satılmışoğlu’nu biz neden hazırladık?
Baksan değişime girerse oradaki insanlara yerlerini göstermek için. Bir rezerve alanı orası.

Buradan çıkıyorsunuz ama çalışma yapmak istiyorsanız ‘bakın size şöyle bir rezerve alanı var, çalışmanıza orada devam edeceksiniz’ demek için. Bu işin önemli bir noktası. Kalıcı olacak. Yani orada ne zehir olacak, ne de başka bir şey. Orada güzel şeyler olacak.

Onu göz önüne koyma amacımız da bizim ticareti kimseden saklama gibi bir durumumuz yok. Orada ticareti de arttıracağız. Bugün son nüfus sayımlarına baktım Tepebaşı 30’a yakın ilden büyük. Böyle bir ilçenin sanayi bölgesinin olması son derece önemli. Buna kimse itiraz etmesin bu haklı bir gerekçe, haklı bir istek. Biz de bunu önemsiyoruz ve onu yerine getirmeye çalışacağız” diye konuştu.

BKZ: http://anadolugazetesi.net/baksan-a-yer-bulundu-67351.html

Eskişehir Metropoliten Alanı Merkez Bölgesi 1/25000 İmar Planında, Bursa Yolu ve Güney Çevre Yolunun kesişiminde yer alan: Satılmışoğlu Sanayi Bölgesi...İlçedeki bir sanayi sitesinin, yine ilçede kalması önemli.
Bursa Yolu üzerinde ayrılan rezerv alanı da, şuan ki BAKSAN kadar prestijli bir nokta.
Ancak rezerv alanda bu projeye ait hiçbir çalışmanın olmaması, mevcut BAKSAN için bir proje dahi olmaması gibi konuları göz önüne alınca; Sn. Başkan Ahmet Ataç'ın söylediklerinin gerçekleşme ihtimali malesef %5 bile değil.


Berkay Subaşı
2 yıl önce - Cum 10 Şub 2017, 15:32

Keresteciler ve baksanın taşınma ihtimali,odunpazarı sanayi çarsısının ihtimalinden daha yüksek bence furkan hocam.kereateciler sitesi kabul etmiş baksandakilerde arazileri çok değerli oldugundan kabul edeceklerdir diye düşünüyorum

Furkan ÇINAR
2 yıl önce - Cum 10 Şub 2017, 15:54

Alıntı:
Keresteciler ve baksanın taşınma ihtimali,odunpazarı sanayi çarsısının ihtimalinden daha yüksek bence furkan hocam.


Keşke dönüşseler, sırası önemli değil.

Ama Ahmet Ataç'ın o başkanlık koltuğunda, kaç yıldır oturduğunu düşününce ve ortada elle tutulur hiçbir somut adım görmeyince beklentim cok çok düşük.

Böyle bir hedefi, amacı olan kendini belli ediyor.
Kazım Kurt geldiği andan itibaren Sanayi Çarşısı dönüşecek dedi ve bunun için kısa sürede somut adımlarla niyetini belli etti.
Topu hak sahiplerine attı ve imzaları atarlarsa bölge dönüşecek.Misafir 063

1 yıl önce - Pzr 04 Şub 2018, 21:56

Merhaba kucuk sanayinin altindaki 1 bolge nedie cevap verirseniz tesekur ederim

MetUCI

1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 03:14

Ülkemizde şehirler batı yönünde gelişirken, Eskişehir'in batı çıkışına bir sanaayi merkezi kurmak pek de mantıklı gelmiyor.sayfa 1
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR