Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ Büyükşehir Oluyor
« önceki   123 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
atk16
1 yıl önce - Pts 06 Şub 2017, 16:03

Ülkenin yarısından çok daha fazlası büyükşehir oluyor. Mesela o listede Düzce'de var. Düzce'nin neresi büyükşehir olmayı hakediyor sizce? Bence yanlış bir uygulama. Nüfusa göre büyükşehir yapılmamalı.

Misafir 11e

1 yıl önce - Pts 06 Şub 2017, 16:13

Referandum öncesi iyi bir hamle.

Abdullah Egemen
1 yıl önce - Pts 06 Şub 2017, 19:38

Eskiden Anadolu Lisesi diye bir lise vardı. Başarılı öğrenciler okur ve sınavla kazanılırdı. Hükümetimiz maalesef şirin görünmek için Anadolu Lisesi kavramının içini boşaltıp tüm genel liseleri Anadolu Lisesine dönüştürdü. Aynı içini boşaltma eylemini yine şirin görünmek için bu defa Büyükşehirlik için yapıyor. Artık büyükşehir olmanın da bir numarası yok. 100 bin merkez nüfuslu Giresun bile büyükşehir olacak düşünün artık. Her zaman söyledim merkez nüfusu 750 binin altındaki yerler büyükşehir yapılmamalı ama beni dinleyen nerdeee.. Şaka bir yana hayırlı olsun komşumuza.

Misafir 1eb

1 yıl önce - Pts 06 Şub 2017, 19:42

ülke türkiye büyüksehir belediyesi oldu

AhmetDemir

1 yıl önce - Pts 06 Şub 2017, 19:50

Bu buyuksehir yapilmalar bana askerde trink onbasiligi hatirlatti Malatya buyuksehir olduda ne oldu? 4 kmlik motas akbili istanbulla yarisiyor. Bir cok hizmet bariz yavas ya da cozum hic yok.Artan vergiler de az sayilmaz.Buyuksehir olmadan once sehir daha hareketliydi sanki Bu hamleler bana samimi gelmiyor . Amaci olmayan realiteden hayli uzak kekleme hareketleri bunlar.

Ya da yorum yapmayalim insanlar kendi kendilerini ikna etsinler...Ama komsumuza hayirli ugurlu olsun insallah lafta kalmaz

Aksu23
1 yıl önce - Pts 06 Şub 2017, 20:52

Elazığ'ın şu şartlarda Büyükşehir olmasını istemiyorum. Ne farkı var ki Büyükşehir ile diğer şehirlerin.

yusufyuşa23
1 yıl önce - Pts 06 Şub 2017, 20:54

400000 nüfusla büyükşehir olunacaksa İstanbul ilçelerine metropol şehir dememiz lazım

Misafir 155

1 yıl önce - Pts 06 Şub 2017, 20:54

Abdullah Egemen, merkez 500 bin idealdir! 👍 Merkez 750 bin çok fazla... Hükümet kendini kandırmaya devam etsin... hangi şehirler büyük hangileri küçük herkes biliyor...
ama 72 bin merkez nüfuslu Mardin ile 65 bin merkez nüfuslu Muğla Büyükşehir olduktan sonra.. en az 50 il metropol sayılır 😂 Bu metropollerden biri de Elazığdır! 👍
Elazığ ve dengi şehirler için faydalı olur... gerisi kağıt üzerinde büyük olmaya devam edecekler...

Misafir 057

1 yıl önce - Pts 06 Şub 2017, 20:59

Şehir tabelalarına köy ve belde nüfuslarını ekleyip hormonlu tabelalarla zügürt teselli ettirmekten başka faydası yok, sayısı 16 iken ve sadece kent nüfusu dikkate alınırken önemliydi.Şimdi oldu 30 yarın olacak 51 olmayıp sırada bekleyecek 30 il ile komedya

Aksu23
1 yıl önce - Pts 06 Şub 2017, 20:59

Bence merkez 750bin Büyükşehir kriteri olmalı. Her önüne gelen şehir Büyükşehir olmamalı...bu şekilde belki Elazığ belki 50 yıl daha büyük şehir olamayacak ama Büyükşehir lafı sağlam temellere oturacak..

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET