Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Burç

11 ay önce - Pts 27 Şub 2017, 22:40

Alıntı:
Dünyanın sismik açıdan en tehlikeli ve riskli bölgesine, neden 30 katlı kule yapılmıyor diye serzenişte bulunuluyor bir de..O bölgeye 14 kat bile çok.

Tokyo diye bir şehir var, hiç duydun mu?

adnan41
11 ay önce - Pts 27 Şub 2017, 23:02

Hala zeminin kotulugunden bahsedenler var hatirlarsaniz depremde herkes yahya kaptan yerle bir olmustur deniliyordu ama bi baktilarki binalarda catlak dahi olmamisti ve bu bolgede ev fiyatlari iki katina cikmisti sen duzgun malzeme kullanmazsan iki katli evde coker bunun ornwgini 17 agustos depreminde gorduk istenilse 50 katta dikersin yeterki saglam malzeme kullan.

kaan naak
11 ay önce - Sal 28 Şub 2017, 11:11

Bİz her yere yüksek kat binalar yapılsın demiyoruz ama kocaelide acilen bir bölgenin yüksek katlara izin verilen bir alan olması gerekli aksi halde şehir ileri gitmez yatırımcı 4-5 kat imar verilen bir yere yatırım yapmaz bu proje 250 milyon muş çok büyük bir para ben yatırımcının yerinde olsam bu şartlarda bu ile yatırım yapmazdım helal olsun adamlara umarım carrefour arazisi ve real arazisi içinde bu tarz büyük yatırımlar yapacak yatırımcı buluruz.

Erol_B
11 ay önce - Sal 28 Şub 2017, 14:25

Alıntı:
Tokyo diye bir şehir var, hiç duydun mu?

Hee duydum. Sen sahtekar Türk inşaatçısı var, yapı denetimcisi var onları duydun mu?
Şu an deprem olsa kaç tane bina ayakta kalacak, ne kadarlık maddi hasar olacak bunun hesabını yaptın mı?

Bir yakınını depremde kaybet, ondan sonra gel bana Tokyo'yu örnek ver. Bahsettiğin ülkenin insanı, tasarladığı kedi yolu halatında sıkıntı çıktı diye harakiri yapabilen türden. Pişkin pişkin çıkıp da olur öyle kul yapısı demeyen türden.. Sen de bunu biliyorsundur.

Misafir 6d9

11 ay önce - Sal 28 Şub 2017, 22:10

türk inşaat firması yapmıyorki projeyi arap firması yapıyor bu biiiiir

gökdelenlerin hepsi sağlamdır çelik kullanılır, apartmanlar gibi kağıt helva gibi yıkılmazlar yani deprem olsa tüm şehir yıkılsa gökdelenler yıkılmaz bu ikiiiii

tokyoda her sene şiddetli deprem oluyor birtane bina yıkılmıyor bu üüüüüüüç

sen işini adam gibi yapma dandik binalar yap adam gibi denetleme sonra ona yasak buna yasak böylede ülke gelişmez buda döööööööört

Erol_B
11 ay önce - Çrş 01 Mar 2017, 11:38

Alıntı:
türk inşaat firması yapmıyorki projeyi arap firması yapıyor bu biiiiir

gökdelenlerin hepsi sağlamdır çelik kullanılır, apartmanlar gibi kağıt helva gibi yıkılmazlar yani deprem olsa tüm şehir yıkılsa gökdelenler yıkılmaz bu ikiiiii

tokyoda her sene şiddetli deprem oluyor birtane bina yıkılmıyor bu üüüüüüüç

sen işini adam gibi yapma dandik binalar yap adam gibi denetleme sonra ona yasak buna yasak böylede ülke gelişmez buda döööööööört

Denetimi bağımsız denetim firması para karşılığı yapıyor ve kağıt üstünde yapıyor denetim yapan kimse yok beeeeeşşş....

Bu şehirde yaşanan bunca acıya rağmen halen adamını bulana en kötü zemin olan dere yatağı üzerinde kot farkı bahanesi ile fazladan fazladan kat müsaadesi veriliyor altııııııı.....

Depremi yaşamadan, deprem kuşağı üzerinde hayatını devam ettirmeden yorum yapmayın yediiiii.....

adnan41
11 ay önce - Cum 10 Mar 2017, 10:07

(+)

Buda 262 towers in gece goruntusuymus

Misafir 58e

11 ay önce - Pzr 12 Mar 2017, 13:46

sayın erol bey ben 99 depremini yaşadım ve yıkılan binalar hep 1,3,5 katlıydı yani sorun yükseklik değil ve depremden sonra yüksek kata izin verilmiyor sanki depremde hep 20,30 katlı binalarımız vardıda onlar yıkıldı sanki.ha diyorsunki sahtekar inşaat çı üçkağıtçı denetmen ler o zaman depremden sonra yapılan 1,3,5 katlı binalar da riskli

adnan41
11 ay önce - Pts 13 Mar 2017, 06:10

Daireler sahibinden com. Sitesinde satilmaya baslanmis fotograflar ordan alintidir.

körfezli4141
11 ay önce - Çrş 15 Mar 2017, 14:15

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET