Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Misafir b35

1 yıl önce - Pzr 26 Şub 2017, 21:03

12 kat değil 14 kat imiş birde izin verdilerde daha yükseğini yapmadikmi diye serzenişte bulunuyorlar.

adnan41
1 yıl önce - Pzr 26 Şub 2017, 22:26

12 kat ustte 2 katta alttadir alin size 14 katli yerden bitme bi kule

Erol_B
1 yıl önce - Pzr 26 Şub 2017, 23:14

Bu millet gerçekten çok balık hafızalı..Hatta balıklar bile daha akıllı olabilir..Burasının bir deprem kuşağı bölgesi olduğu, 99 depreminde kaç kişinin enkaz altında kaldığını herkes unutmuş durumda..Dünyanın sismik açıdan en tehlikeli ve riskli bölgesine, neden 30 katlı kule yapılmıyor diye serzenişte bulunuluyor bir de..O bölgeye 14 kat bile çok.. Zemini kayalık olmayan deniz seviyesinde alüvyonlu toprak üzerinde dümdüz bir ovada böyle bir yapılaşma olmaz.. Şimdi herkes mühendislik konuşturur, arkadaşım git japonyaya bak vs diye de atağa geçer..Biz de ülkenin kalkınmasını istemeyen adam oluruz..Bir büyük deprem daha yaşayıp enkaz altında kaldığınızda Münker'le Nekir'e izah edersiniz artık kalkınmacı yaklaşımınızı..

kaan naak
1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 10:57

Arkadaşlar Kocaeli de maalesef 14 kat üstü bina yapılmasına izin verilmiyor 8 kat üstüne bile neredeyse özel imar hakkı ile izin veriliyor bu projenin arazisi için bile büyükşehir belediyesi özel toplanarak imar iznini 8 kattan 12 kata çıkardılar yada 14 kat hepsi bu izin verilirse projeyi yapacak firma 30 katta yapar 40 katta yapar bence kocaelide bir bölgenin acil olarak yüksek katlı bibnalar için imar verilen bir bölge olması lazım aksi halde kocaeli gibi ülkenin en önemli 5 şehrinden biri olan ilimiz maalesef özel yatırımlar açısından cazibesini hızla yitirir.

Ahmet4117
1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 13:35

Herkesin fikrine gorusune saygim var,benim nacizane fikrim ise insanlarin cok katli yuksek binalara olan merakini anlayabilmis degilim.arkadaslar izmit cografi yapisi geregi korfezin etrafinda yogunlasmis bir sehir.bu yuzden artik trafik sorunu olusmaya basliyor.aksam saat 5-7 arasi fuar alanin orda 42 evler yan yolda trafik oluyor.hafta sonlari symbol alisveris merkezi kilit,yazin deniz sezonunun acilmasiyla pazar aksamlari e-5 kilit.bence dusunmemiz gereken suanda bile trafik yogunlugu varken 30 katli binalara imar verilse bu sehirmerkezi bu insan yogunlugunu kaldirirmi.goreceksiniz 14 katli diye kucumsediginiz bina bitince yogunluk nasil articak.umarim ozaman bu yazdiklarinizi hatirlarda tekrar fikirlerinizi paylasirsiniz.

Ogün4161

1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 14:48

sen olayı farklı anlamışsın

burada ki sitem 12 katlı projeyi kule olarak reklam edenlere

yoksa 262tower değil de 12 katlı bilmem ne projesi dense zaten kimse umursamaz

Alıntı:
Herkesin fikrine gorusune saygim var,benim nacizane fikrim ise insanlarin cok katli yuksek binalara olan merakini anlayabilmis degilim.arkadaslar izmit cografi yapisi geregi korfezin etrafinda yogunlasmis bir sehir.bu yuzden artik trafik sorunu olusmaya basliyor.aksam saat 5-7 arasi fuar alanin orda 42 evler yan yolda trafik oluyor.hafta sonlari symbol alisveris merkezi kilit,yazin deniz sezonunun acilmasiyla pazar aksamlari e-5 kilit.bence dusunmemiz gereken suanda bile trafik yogunlugu varken 30 katli binalara imar verilse bu sehirmerkezi bu insan yogunlugunu kaldirirmi.goreceksiniz 14 katli diye kucumsediginiz bina bitince yogunluk nasil articak.umarim ozaman bu yazdiklarinizi hatirlarda tekrar fikirlerinizi paylasirsiniz.

metinn
1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 14:52

Okadar yuksekki sayamadim kac kat?
Hepsisinin toplam uzunlugu 262m galiba?

Ahmet4117
1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 14:57

Ogun4161 benim elestirim binanin alcakligi yuksekligi degil,benim dikkat cekmek istedigim husus yuksek kat imari olsun diyen arkadaslar bolgenin nufus ve trafik yogunlugunuda hesaba katsin.bu bolgede yuksek katli imarlar yasam kalitesi acisindan hepimizi olumsuz etkiler.buna dikkat cekmek istedim.bence sen benim yazimi yanlis anlamissin.

Misafir 2c5

1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 19:44

izmiti hala koy yerinde bırakmak isteyenler lutfen kendinize geliniz

Misafir 811

1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 21:42

Öncelikle bu projemizle ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz.Towers yüksek bina demek , bizde ızmit şartlarında oldukça yüksek bir yapı yapıyoruz.
Biz yüksek binayı değil, yüksek standartları sunuyoruz : malzeme ve hizmet konusunda. Örneğin shineder asansör, bocchi ve emiliano gibi ithalurunlerin yanında Electrolux marka beyaz eşyalar, mitsubishi VRF ısıtma soğutma kullanıyoruz.
Residence hizmeti , 22 bin m2 otopark .... gibi extra donanımlarla İzmit standartlarını yükseltiyoruz. Bunun katkısı herkese olacaktır.
Ayrıca toplam proje bedeli 250 milyon TL yapım maliyeti ızmitte harcanicaktir.
İlginize teşekkür ederiz

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET