Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ceren
11 yıl önce - Pzr 06 Ağu 2006, 19:20

yukarıdaki fotoğraflara baktım tanıyamadım    muhteşem görünüyorlar  
baya yeni galiba acaba hangi yılda çekilmiş  biliyor musunuz gokhanozen? bir de 8. fotoğraftaki büyük bir bina var camlı acaba o ne binası?

beş buçuk yıl Elazığ'da yaşadım 8 yıl kadar oldu oradan ayrılalı

bende fotoğraflar var ama tabi dijital kameramız yoktu o zamanlar
bendekiler siteye koyulmaz heralde  

biz Zübeyde Hanım caddesinde oturuyorduk ve yukarıdaki fotoğraftan tanımak çok zor oldu çok güzelleşmiş
Gazi caddesini çok merak ediyorum mecburiyet caddesi derdik biz en büyük caddesi orasıydı ve herkes orada gezerdi şimdi eminim çok hoş bir cadde olmuştur
aslında her yerin şimdiki halini çok merak ediyorum çünkü biz taşınacağımız zamanlarda epey değişiklikler, yeni kavşaklar ve yollar yapılmaya başlanmıştı alış-veriş merkezleri açılmıştı

ah keşke uçuverseydim şimdi oraya yüzlerce fotoğraf çekip ekleseydim siteye  

seza_candaş
11 yıl önce - Çrş 23 Ağu 2006, 22:25

Canım memleketimden 1991 yılında ayrıldım.Ancak ailem orada olduğu için her zaman gitme şansım oldu.Son yıllarda annemle babam  yılın altı ayını Ayvalık'ta geçirdikleri için yazları gitme şansım olmuyor.Bu yüzden de çoook özlüyorum.
Her zaman Elazığlı olmakla gurur duydum.Hatta hep şunu derim"Allahım beni Müslüman,Türk ve Elazığlı yarattığın için sana şükürler olsun..."Bu benim şahsi dualarımdan biridir.
Elazığ doğunun saklı mekânlarından biridir.Batıda oturanlar dudak bükerler....Ancak oraya gidenler şaşarlar.Çünkü Doğu Anadolu'da bir çok şehir malesef tanınmıyor.Aslında batıdaki bir çok şehirde bulunan imkânların neredeyse tamamına sahiptir bu şehirler ve Elazığ.
Hatta üniversiteleri de batıdaki bir çok üniversiteden çok daha özel ve güzel imkânlara sahip.Tabii benim tarafsız olmadığımı düşünebilirsiniz ama bunlar gerçekler.
İnşallah bir gün oralara yolunuz düşer de canım Türkiye'im ne cevherlere sahip olduğunu görürsünüz..

Burhanettin Akbaş

11 yıl önce - Pzr 27 Ağu 2006, 23:24

Ben de Elazığ'da Balak Gazi'nin o heybetli heykelinin fotoğrafını aradım ama bulamadım. Bu sayfaya onun fotoğrafı mutlaka eklenmeli bence. Elazığ ve yöresini fetheden ünlü Artuklu Hükümdarını, büyük ceddimizi görmek beni mutlu ederdi.

slhbyrm
11 yıl önce - Prş 31 Ağu 2006, 01:33

Harput Evi bitti mi arkadaşlar.Bitti İse onun fotograflarını da burada görmek isterim.Ben ordayken insaat halindeydi...Harputun da acil bir duzenlemeye ihtiyacı var.Özledim mecburiyet caddesini...

En son slhbyrm tarafından Prş 31 Ağu 2006, 14:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

candaş kaptan

11 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2006, 07:02

Her ne kadar Elazığ doğumlu olmasam da memleket babadan dolayı Rize olsa da benim Elazığ tarafım ağır basar. Nedenini anlatamıyorum. Her sene gittiğim için fazla bir özlem olmuyordu. Ancak son bir iki senedir anneannemler altı yedi ay Ayvalık'ta kaldığı için  ancak şubat ayındaki tatilde gidebiliyorum. Hasret iyice artıyor. Elazığ bir çok insanın bilmediği bir güzelliğe sahip bir şehirdir. Çevremden bilirim "normal bir il, ne güzelliği olabilir" deyip oraya gidince de "ne kadar güzelmiş, çook güzel bir yer" gibi cümleler söylerler. Deseniz ki, Rizeli değil de Elazığlı olsaydın. Hani babadan dolayı... Hiiiç farketmez anne memleketi olsa dahi Elazığ da benim memleketim. Tüm Türkiye benim memleketim ama bu iki ille beraber doğduğum il benim için yeri ayrı olan illerdir.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler