Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

messiah_haktan

19 yıl önce - Cmt 03 May 2003, 11:09

Burc eline saglik,cok tessekkür ederim,ben ahsen bu fotolara cok sevindim,biraz tram ve metrolara ilgim vardir da

Sana bi soru,sen oralari gördün,Modadan da bir Istiklal Caddesi olurmu?Yani potanysiyel var mi?Binalar restore edilip,tek tip ashap sild etc...,böyle seyler orda uygulanabilinir mi?

Burç

16 yıl önce - Çrş 21 Arl 2005, 14:44

Bu fotoğrafları bilerek bu başlığa koydum, böylece harcanan tüm emek
ve çalışmaların şu bir tek beyinsiz insan oğlu insan tarafından nasıl
tümüyle sıfırlandığını göstermek istedim :

işte tramvayın sonu..

Bir bencil beyinsiz tarafından durdurulan "toplu taşıma".
Yolcular çoktan inmiş, tramvay operatörü sabırla araç sahibini bekliyor,
ceza meza yok.

messiah_haktan

16 yıl önce - Çrş 21 Arl 2005, 15:18

Ben olsam arabaya bilerek carpardim! Bu kadar vurdum duymaz,görgüsüz,saygisiz olunmaz!! Arabaya carptigi halde tek suclu söför..cebinden bi para ciksinda akillansin. Su durumda insanlar niye polisi cagirmaz,onu da anlamis degilim,kimsenin de aklina gelmez.

erinch
16 yıl önce - Çrş 21 Arl 2005, 15:44

Bu o kadar alışılmış bir durum oldu ki!
Tramvay sefere başladığından beri hemen hergün şahit olabileceğiniz bir manzara! Bazen taksiler bazen de otobüsler tramvayın yolunu kapatıyor. Tabi dolayısıyla tramvay da dolmuş ve arabaların yolunu kesiyor ve sonuçta trafik altüst!
Ama olsun nostaljiye değer!

ASLI
16 yıl önce - Çrş 21 Arl 2005, 17:07

Bu goruntuleri artik gormemek icin yapilmasi gereken, trafik cezalarinin agirlastirilmasi ve tramvay yollarinin kesinlikle diger arac ve yayalara kapatilmasidir. tramvay yoluna giren arac sahibinin ehliyetine el konulsun! Bir kac yil evvel yanlislikla tramvay yoluna giren bir arac hurdahas olmustu. Hem cana, hem mala zarar; hem de zaman kaybi... Hep savundugum bir cozumdur. Trafikte seritler islevlerine gore ayrilsin. Sirf otobus ve taksilerin kullandigi bir serit, normal trafigin aktigi serit ve tabii ki tramvay yolu (buraya girmek abesle istigal olmali arabayla!). Bakin o zaman toplu tasimacilik yol aliyor mu almiyor mu?

umit1
16 yıl önce - Çrş 21 Arl 2005, 17:41

Burc cok mukemmel yakalamis.
Her zaman soylerim "gelismis" diye adlandirilan butun ulkelerin hepsinde bulunan ve hemen goze carpan bir ortak ozellik vardir.

O da bu gibi ulkelerde:
1)Imar disiplininin
2)Trafik disiplinin

saglanmis olmasidir.

Bu iki sartin yerine getirilmesi tek basina o ulkenin gelismis oldugunu gostermez ama tersi yani  bu ikisinin olmamasi o ulkenin pek gelismemis bir ulke oldugunun sasmaz bir gostergesidir.
Zira Imar ve trafik disiplini gibi saglanmasi nispeten kolay alanlarda dahi disiplini saglayamamis bir ulkenin egitim,ekonomi vergi disiplini gibi komplike alanlarda bu disiplini saglayabilmesi pek imkan dahilinde degildir.

Saygilar,

alabay

16 yıl önce - Çrş 21 Arl 2005, 18:53

Böyle bir şey Freiburg'ta olsa, hemen vinçle arabayı çekip adamı MAHF ederler
Neden o tramvay tek hatlı, onu anlayamadım. Yazık aslında.

B. Alabay

Kemal
16 yıl önce - Prş 22 Arl 2005, 12:03

Bu ülkede her alanda rüşvet altın anahtardır.Az yada çok her alanda rüşvet ile işini halledebelirsin.O yüzden hiçbir kanun işlemiyor, istediğimiz kadar cezalareı artıralım bu cezalar ve kanunlar işlemiyor; işimiz öyle zor ki . Bir de altına o 4 tekerlekliyi alan kendini herşeyin hakimi görüyor ve istediğini de yapıyor bunlara dur demenin yolu bence trafik polislerinin rüşvet almasını önlemek ve yapanın ehliyetine değil "aracına" imar disiplinine aykırı davrananın da müsamahasız "mülküne" el koymaktır; bunu uygulamadan bu basit disiplinleri bile yerleştiremeyiz.

-ALPER-

16 yıl önce - Prş 22 Arl 2005, 23:30

alabay demiş ki:
Neden o tramvay tek hatlı, onu anlayamadım. Yazık aslında.

Çünkü tramvay sadece tek yönde ve ring şeklinde işliyor. Yani Otobüs duraklarının ordan merkezden kalkan tramvay sürekli aynı hatta çalışıp başa dönüyor ve durmadan tekrar sefere çıkıyor. Ama dikkatimi çeken halk eğitim merkezinin önüne bir makas koymuşlar ve yol orda önce ikiye ayrılıp sonra tekrar birleşiyor aynı Taksim'deki gibi. Sanırım ters yönde çalışan bir tramvay koymak için yapmışlar tabi böyle bir şey yapmaları Altıyol'a çıkan tercihli yoldaki otobüsleri aksatmadan zor.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM