Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Misafir 48f

1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 22:04

Osman abe neden çok gerekli bir proje olmadığını çok güzel anlatmış. Çok daha öncelikli meselelere değinmiş. Kendi görüşünü yazmış hatta bunu belirtmiş. Hiçbir hakaret görmedim yazisinda. O yüzden neyi iade ediyorsunuz anlamadım? Keske sizde bu camiinin şehir hatta ülkeye katacaklarini yazsaydiniz. Mesela buraya ve bu paraya rahat dersliklere, laboratuvarlara, spor salonuna ve yemekhanelere sahip bir okul yapilsaydi çocuklarımız hatta sizin çocuklarınız daha nitelikli bir eğitim alabilirdi. Bu da benim düşüncem.

Fatih Diyarbakır

1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 22:06

28 dönümlük arsa üzerinde 40 bin metrekare inşaat alanı olarak yapılan caminin açık alan ve avluları dahil 20 bin kişilik olacağı belirtildi. Bin kişilik çok amaçlı salon, gasilhane, kapalı otoparklar, sergi salonları, butik sergi ve satış üniteleri, çocuk oyun parkı, çocuk müzesi yönetim merkezi, 2 adet Kütüphane, çay bahçesi, kent müzesi, şelale ve süs havuzları, oturma ve dinlenme alanları cami kompleksinde bulunacak donatılar arasında yer alıyor 

sedattekin

1 yıl önce - Pts 03 Nis 2017, 17:32

içinde sahabeler ve diyarbakır da vefat eden yada yaşamış peygamberlerle ilgili müzede olmalı çok yerinde olurdu.

Muhammed Baran
1 yıl önce - Pts 03 Nis 2017, 17:47

Bu camiye yürüme mesafesinde 10.000 kişilk Tarihi Ulu Cami varken bu projeyi çevresinde nüfus yoğunluğu olmayan, kamu binaları ve lojmanlarının ortasına yapılması çok saçma. Konum iyi düşünülmemiş bence yeni yerleşim bölgesine yapılabilirdi. Proje masrafı her ne kadar devlet bütçesinden karşılanmıyor olsada hazine arazisine yazık olmuş daha iyi değerlendirilebilirdi.

sedattekin

1 yıl önce - Pts 03 Nis 2017, 17:56

Muhammed o bölgede sadece Yeşil camii var. iki bina aşağıda bir yol firmasında çalışıyordum ve cuma namazlarını cadde de ve kaldırımda kıldığım çok oldu benim.

Bu yeni yapılan camii protokol camii gibi birşey aslında, Ankara daki Kocatepe camii gibi.O bölgeye çok yakın bir çok resmi kurum va özel şirket ofisleri var. Talebi karşılayacak bir camii ama cuma namazlarında sadece vakit namazlarında kalabalık olacağanı düşünmüyorum

Hakikat21
1 yıl önce - Pts 03 Nis 2017, 18:57

söz konusu yeşil camii. Hemen umut ciğercisinin yanındadır. Ara sıra ciğer yemeye gideriz arkadaslarla. Ama cuma günleri bile kaldirimda namaz kilmak zorunda birakacak bir kalabalık görmedim simdiye kadar.

Tekinn2121
1 yıl önce - Pts 03 Nis 2017, 19:16

caminin yeri yanlış (tartışmaya kapalı) keşke yeni stadın o taraflarda yapılsaydı

Misafir 3c7

1 yıl önce - Çrş 19 Nis 2017, 17:47

kule vinçler gelmiş Diyarbakırlı üye olanlar foto atmalı

Yasin Aslanhan

1 yıl önce - Çrş 19 Nis 2017, 19:31

(+)

buyrun fotoğraf arkadaşlar

Misafir d04

1 yıl önce - Cum 21 Nis 2017, 11:46

sedattekin
içinde sahabeler ve diyarbakır da vefat eden yada yaşamış peygamberlerle ilgili müzede olmalı çok yerinde olurdu.

sedat kardeş dalga geçme amacıyla mı yazdın anlamadım nasıl bir müze olmasını istiyorsun
aradan 1500 yıl geçmiş

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET