Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Misafir 41c

1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 00:30

Allahina kurban osman abi. Buraya camii yapilmaz dedik. Şovdan baska birsey değildir dedik. Bizi dinsiz ilan ettiler. Halbuki okul yapilsa çocuklarimiz daha nitelikli eğim görebilirdi. Kemal sunal bir filmi vardi. Aynisini yasiyoruz ))

Sudenazhavin
1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 00:47

Evet haklısınız daha değişik okul yapılırdı fazlasıyla var,avm yapılırdı fazlası ile var,hastane desen oda çok.. Yani camii yapılınca neden bu düşmanlık ve kin veya haset allah yer yüzünde mescitler işi edin diyor.. Benim kadar Diyarbakır milliyetçisi yoktur şehir olarak,o yüzden bu kutsal şehirde kim olursa olsun bir tuğla üstüne tuğla koyarsa önünde eğilirim başımın üstünde taşırım.. Biraz objektif olun okadar kendiniz için olmasa da bu kadim şehir için.

n13s013
1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 05:19

(+)

Misafir f02

1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 13:49

gejo filan ne biçim kelime, yazacaksanız düzgün yazın.

cami ihtiyacı var mı bence var. diyarbakırın en merkezi konumunda em çok insan sirkülasyonu olan bir bölge ye cami şarttı.özellikle cuma namazı düşünüldüğünde.

cami yeri biraz kenarda kalmış görünüyor.göbeğe daha yakın olsa daha iyi olurdu

atlantis_
1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 16:29

Bence yeride harika.projede mükemmel.

osman21
1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 18:59

Alıntı:
Evet haklısınız daha değişik okul yapılırdı fazlasıyla var,avm yapılırdı fazlası ile var,hastane desen oda çok.. Yani camii yapılınca neden bu düşmanlık ve kin veya haset allah yer yüzünde mescitler işi edin diyor.. Benim kadar Diyarbakır milliyetçisi yoktur şehir olarak,o yüzden bu kutsal şehirde kim olursa olsun bir tuğla üstüne tuğla koyarsa önünde eğilirim başımın üstünde taşırım.. Biraz objektif olun okadar kendiniz için olmasa da bu kadim şehir için.

Sanırım okuduğunuzu anlayamıyorsunuz

1. Demişim ki ofiste büyük ağaçların ve futbol sahasının olduğu tek yerde ağaçların kesilip cami yapılması doğru değil. ve kaç tane ağacın kesildiği görülsün diye uydu resmini de koymuşum.

Hatta aynı alanın karşı caddesinde çok büyük boş araziler var. illaki yapılacaksa oraya da yapılabilirdi. Böylece ağaçlar da kesilmek zorunda kalınmazdı. aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Sizin için ağaç , doğa önemli olmayabilir ama benim için önemli ve ben bunu yanlış gördüğüm gibi fikrimi de söyleyebilirim.. Neden bunu kin ve düşmanlık olarak görüyorsunuz ki...

2. Demişim ki onbinlerce çocuk okul şartları uygun olmadığından 60- 70 kişilik sınıflarda ders görmeye çalışıyor ve belki gelecekte bu ülkeye çağ atlatacak çocuklarımız heba oluyor. Bundan dolayı camiye harcanacak para öncelikle okul yapımına, çocuklarımızı kurtamaya harcanmalıydı. yanlış mı?
bu mu kin ve düşmanlık?

3- ben okul demişim siz hastane, avm demişsiniz. Ne alaka....

4- Biraz objektif olun demişsiniz ama sizde objektiflikten eser yok, hatta o kelimenin anlamını da bildiğinizden şüpheliyim.

Kaldi ki fikirlerim yanlış da olabilir, fikirlerimi açıklamak için sizden izin mi alacağım. söyleyecek bir şeyiniz varsa "edebli" bir şekilde kimseye bulaşmadan da söyleyebilirsiniz.

(+)

Diyarbakır cami sayısı bakımından Türkiye de 9. 1661 cami var.
http://www.bilgilersitesi.com/illere-gore-cami-sa ...i-var.html

Misafir aac

1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 19:43

Diyarbakı Camii projesi güzel merkez bi cami ile şehir kültürüyle yapılıyor ama neden konum olar mahabat bulvarı civarı bir yer olmadı da şehrin göbeğinde devasa bi camiii yapıyorsun

Misafir 69e

1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 19:50

tartışmanın anlamı yok artık proje yapılmış temel atılmış. Proje de baya güzel bir proje. Diyarbakır mmarisine uygun olmuş. Hayırlı olsun şehrimize inşallah çok güzel olacak.

Ergin YILDIZ

1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 21:52

Yer olarak işlek bir yer degil. Proje güzel görunuyor ama bence de orasi daha iyi değerlendirilmeliydi. Bir öğretmen olarak önceliğin okul yapimina verilmesini isterdim.

En son Ergin YILDIZ tarafından Pzr 02 Nis 2017, 22:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Saffet 1001

1 yıl önce - Pzr 02 Nis 2017, 21:59

MaasAllah Enfes bir Proje
Caminin Mimarisi cok guzel. Diyarbakira Hayirli Olsun.
Namaz Ibadetin Diregidir Cuma Namazlari tiklim tiklim dolacaktir.
Gonul isterdiki Kutuphane Kur'an Kursu Sosyal Tesisler ile tam tesekkullu bir Kulliye olarak insaa edilse idi

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET