Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Melih Tarı

1 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 11:41
İstanbul Kadıköy Kaynarca çift katlı otobüs problemi.

Değerli arkadaşlar.
Bildiğiniz gibi Kadıköy - Kaynarca arasında bir çift katlı otobüs servisi çalışmakta. Bunlar ÖHO kapsamında kimisi İETT'den, kimisi imalatçısından alınmış çeşitli marka ve modelde ama hepsi çift katlı otobüsler.
Ben bu servisi Kadıköy'e indiğimde sahil yolundan Maltepe'ye dönmek için kullanıyorum.
Ama şikayetçiyim.
Ben 60 yaş üstü İstanbul Kart sahibiyim. Lakin bu otobüslerde geçmiyor.
Nedenini İETT Beyaz Masa'ya sorduğumda aldığım yanıt bu otobüslerin ekspres olduğu.
Ekspres sefer ne demek?
Kalkış durağından varış durağına arada hiç durmaksızın direkt hat demektir.
İstisnai olarak arada Ekspres Durak olarak tahsis edilmiş bir iki durakta durabilir.
Gayet mantıklı.
Halbuki bu çift katlılar bırakın ekspresi, yolda durak harici bile yolcu alıyorlar ve indiriyorlar.
Bizzat ben çok kez durak harici bindim ve indim.
Burada 60 yaş indirimi geçerli değil.
Neden?
Aynı güzergahta 222 hat no.lu otobüs çalışıyor ve indirim geçerli.
ÖHO araç sahiplerinin bu aç gözlülüğünü onaylamıyorum.
Ve İETT'yi de bunlara verdikleri taviz için kınıyorum.
Bu ÖHO otobüs sahipleri parayı bu kadar çok seviyorlarsa Boğaz hatlarında çalışsınlar veya genel kurala uysunlar.
Saygılar.

Doğukan Kahraman
1 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 11:44

Ücretsiz kartınız var, bu otobüslere binemiyorsanız başka araçlara binin . Bu hat üzerinde bir çok alternatif var sonuçta.

Melih Tarı

1 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 12:31

Sayın Doğukan Kahraman.
Ücretsiz değil. indirimli kartım var.
Bahsetmek istediğim konu ise benim bir çok alternatiften niye bu hattı tercih ettiğim değil.
Ayrıca 222 sefer no.lu otobüs sadece sabah ve akşam servis yapıyor.
İlaveten ben bir haksızlıktan bahsediyorum.
Kaynarca hattında çalışan çift katlı ÖHO otobüslerinin Boğaz geçişli hatlar haricinde ne gibi üstün özelliği var?
Bir tek kurnaz onlar mı?
Sen hem normal otobüsün neredeyse iki katı yolcu alacaksın, hem de indirimi kabul etmeyeceksin.
Sizce de diğerlerine de haksızlık olmuyor mu?

mertesat07

1 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 12:36

Alıntı:
Ücretsiz değil. indirimli kartım var.
Bahsetmek istediğim konu ise benim bir çok alternatiften niye bu hattı tercih ettiğim değil.
Ayrıca 222 sefer no.lu otobüs sadece sabah ve akşam servis yapıyor.
İlaveten ben bir haksızlıktan bahsediyorum.
Kaynarca hattında çalışan çift katlı ÖHO otobüslerinin Boğaz geçişli hatlar haricinde ne gibi üstün özelliği var?
Bir tek kurnaz onlar mı?
Sen hem normal otobüsün neredeyse iki katı yolcu alacaksın, hem de indirimi kabul etmeyeceksin.
Sizce de diğerlerine de haksızlık olmuyor mu?

Melih amcacim 222 sık geçmiyor evet ama bu senin mağdur olduğun anlamına gelmez ki 16 var 17 var bir noktaya kadar da 16A var 16D yi bırakin ucretsiz indirimli geçmesin bir zahmet çünkü o otobüsler ekspres niteliğinde sefer yapıyorlar çift katlı otobüslerden dolayı tek bilet bazında ucretlendiriliyorlar bir de indirimliler olsa çift katlı 500T gibi gider gelir 16 ve 17 ler de boş İETT kendı hatlarını düşünüyor

Ali Burak97
1 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 12:49

4 yıl Recep Peker Caddesi üzerinde bulunan bir lisede okudum. Bu zamanlar gibi soğuk havalarda, ağır yüküm olduğunda (ki bunlar genç insanlar için var olan sebeplerden, büyüklerimiz için daha fazla ve daha haklı sebepler mevcut) Kadıköye inmem gerektiğinde 16D otobüsüne öğrenci kartım olmasına rağmen (Hatta öğrenci aylık akbilim) TAM bilet basmak zorunda kalıyordum. Aynı zamanda diğer öğrenci arkadaşlarım da bu durumdaydı. Bölgeyi bilmeyenler empati yapmak yerine hatları sıralamışlar, 17-16a gibi hatlardan bile bahsedilmiş. Kadıköy sahil hattı üzerinde otobüs beklemenizi, kaç 16 kaç 16D geldiğini görmenizi isterdim.
Sonuç olarak Melih Beye katılıyorum. Tepki göstermemiz lazım. Biz haksızlıklara sustukça, yeni haksızlıklar doğuyor.
Ayrıca bazen buradaki çoğu kişi vatandaşının, öğrencisinin, yaşlısının değil; otobüs esnafının, İETT işletmesinin ve benzerinin yararını düşünüyor gibi. Çok garip...

Misafir cbd

1 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 12:55

Sevgili mertesat kardeşim.
Ben bu konu çerçevesinde mağdurum demedim.
Ayrıca ekspres tabirini de kabul etmiyorum.
Çünkü ilk yazımda ekspres'in en azından benim bildiğim anlamını yazdım.
Haa! İllaki biz ayrı bir servisiz fikrinde iseler o zaman Ekspres tabiri değil başka bir tabir kullanırlar.
Örneğin ÖZEL HAT.
Netice itibarı ile 50 - 60 KURUŞLUK bir indirim için bu kadar kompeks yapmaya gerek yok.
O otobüs sahiplerinin de kazançlarında büyük mağduriyet yaşayacaklarını sanmıyorum.
Melih Tarı

Burak Öztaş
1 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 13:52

Doğukan doğru söylüyor, adamlar pahalı taşımacılık yapıp ayakta fazla yolcu alamadığı için böyle bir uygulamaya gitmişler.

Melih Tarı

1 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 14:00

Sevgili Burak Öztaş.
Sanırım siz hayatınızda hiç bu otobüslere binmediniz.
Ayakta yolcu almadıkları için demişsiniz de.
Adamlar iki kata silme ayakta yolcu aldıkları gibi, bir de arkalara sıkıştırmak için adeta fırça atıyorlar.
Afaki yazışmalar yerine özellikle ikindi saatlerinde en azından Bostancı'ya kadar bir seyahat yapmanızı öneririm.

Sefa K
1 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 14:08

O araçlar normal otobüslere göre çok daha fazla yakıyor. Ayrıca güzergah uzun olduğu için çok sefer atamıyorlar. İndirimli kartlara zaten sinir olduğum için size hak veremiyorum kusura bakmayın. 17 hattını ulaşım aş 65 yaş kartından dolayı bıraktı.

mertesat07

1 ay önce - Pts 09 Oca 2017, 14:14

Ekspresten kastım belirli duraklarda durması değil çift katlı otobüs calısan bütün hatlarda bu durum geçerli indirimli ve ücretsiz geçmiyor. Evet onlar Özel Hat olarak görüyorlar kendilerini. Ha çift katlı otobüslerin artık calısmasına gerek var mı bence yok külfetten baska bir şey değil satılıp yerlerine solo ve körüklü otobüs alınmasından yanayım Satılmasa bile Cift katlıları baska hatta da dağıtılması mümkün olmalı bence mesela 500T gayette iyi gider. Her durakta inen insandan cok her durakta binen insan var.
16D,251,252,202 hatlarında da neden İETT ve ÖHO çalışmasın ki? 256 da İETT Otokarı çalışıyor

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM