Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
sengulb

4 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 11:27
Trabzon Sürmene'de Orman Yangını


Alıntı:


Trabzon'un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkisinde orman yangını çıktı.

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, henüz belirlenemeyen nedenle Çamburnu mevkisinde orman yangını çıktığını söyledi.

Yangının çıktığı alanın sarp bir arazi yapısına sahip olduğunu ifade eden Üstün, "Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile çevre ilçelerden itfaiye ekipleri, iş makineleriyle yangına müdahale ediliyor" dedi.

Üstün, yangının kontrol altına alınması için çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.


İnternet kaynaklı haberlerde, sarı çam ağaçlarının deniz seviyesine kadar indiğinin görüldüğü dünyada bulunan iki yerden biri olduğu bilgisi de var... Bölge bir an önce yeniden ağaçlandırılmalı...


Misafir 34d

4 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 11:47

Eğer orayı ağaçlandırma çalışmaları yapılmazsa, yangının "alan" açmak ve hatırlı birilerine hediye edilmek üzere yapıldığı sonucu çıkacaktır. Bu da doğa terörüdür.!!!
Kışta kıyamette bir orman nasıl yanar bunu da anlamış değilim. Bakalım göreceğiz!


tfnyldz
4 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 12:38

Katar'lılar yakında diker oteli yazık yahu. kış günü bu havada nasıl tutuşur o ormanlar, rantın ateşi demekki.

ahmetinci
4 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 12:41

yanan bölge Çamburnu denilen mevkii. Dağlık bir arazi. Yerleşim yada konut yapılacak bir yapısı yok zaten. O bölgede çöp döküm sahası var. Muhtemelen bu çöplerden çıkmış olabilir yangın. Ve kimse çöp sahasının olduğu dağlık, engebeli bir araziye otel yapmaz

Ahmet Çolak 61

4 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 13:02

beyler belki kıskanacaksınız ama 2 3 gündür trabzonda hava 22 23 derece yani kış sayılmazBJK 5106
4 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 14:10

Geçmiş olsun.
Yetkili merciler söylentileri boşa çıkarmak istiyorlarsa vakit kaybetmeden aynı bölgede yeni ağaçlandırma işlemleri yapılacağı beyanlarında bulunsunlar ve bir süre sonra da bu beyanı pratiğe döksünler.


or_by
4 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 14:10

Alıntı:
Ve kimse çöp sahasının olduğu dağlık, engebeli bir araziye otel yapmaz


Seni eski ankara mamak coplugune beklerim kimderdi ki mamak coplugunde rezidans avm yukselecek ustune birde asti gelecek

Daglik engebeli dedigin arazi artik 2-3 paylayiciya bakiyor eskisi gibi degil devir bulundugun sehirde hicmi kot farki olan bina yok? Bir zamanlar onlarda egimli tepelik kayalik araziydi

Insaat sektorumuz cok gelisti artik zor yok imkansizda biraz zaman aliyor bizimkiler icin


Ertuğrul MERTEL

4 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 14:15

Öncelikle Geçmiş olsun İnşaallah en kısa zamanda söndürülür .


Arkadaşın dediği gibi Kışta ve o kadar yağış alan bir bölgede ilginç olmuş . Çöp dökülen alan olması ise hadi o bölgede oldu diyelim .
Yürümemesi lazım bu havada


Bilir bilmez de hemen kimseyi suçlamayalım .
Çöpten çıktı ise ve Tek nokta orası ise Ayrıca Bölge Engebeli İmar Görecek bir yer değilde sui zannı böylesi Haram .
Zannınıza Kondurulacak yer olsa hadi 1 ihtimal diyeceğim .
Ama onun içinde kansız olmak lazım ...
Bence böyle bilmediğim mevzularda bilmeden etmeden itham etmeyi en son duruma göre bakıp inceleyio o zamana bırakmalıyız .


Misafir b5d

4 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 15:33

Karadeniz'de temmuz, ağustos ayında bile ormanda ateş yakmak ızdıraptır. Siz odun ateşinde çay keyfinin düşünü kurarken, o sıcakta bile odunlardan çıkan hısss, tıssss sesleriyle gıcık olursunuz; ortam o denli nemlidir. Yanınızda piknik tüp ya da mangal kömürü yoksa çayı unutun derim. Böyle bir iklimde; üstelik de ocak ayında orman yangını çıkmışsa, kıllanmayan zeka geriliğinden muzdarip demektir. Dikkat edin Trabzonlular; o güzelim sarıçam ormanınızda iki yıl içinde "Hotel Yellowpine" yükselmesin!

Avni Aker
4 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 16:52
Çamburnu mirasımızdır, sahip çıkacağız!


Sürmene ilçemizin sarıçamlarla kaplı doğa harikası Çamburnu mevkiinde çıkan yangında 15-20 hektarlık bir alanın zarar görmesi hepimizi derinden üzmüştür.

Yanan bir "ormanlık alan" değildir sadece... Çamburnu, Trabzonluların en gözde mesire yerlerinden biridir. Yüzmeyi öğrendikleri koyun eteği; çocukluklarının; anılarının geçtiği en unutulmaz mekanlardandır. Kısacası; ömrümüzün en güzel yeşilidir Çamburnu... Çocuklarımıza mirasımız bellediğimiz Çamburnu'nun anılarımızda kalan bir nostaljiye elbette dönüşmemelidir.

Trabzonspor Kulübü olarak Çamburnu'nda kulübümüz adına bir hatıra ormanı kurulması başta olmak üzere, alanın yeniden yeşillendirilmesi için devletimizin kurumları ve sivil toplum örgütleri ile ortak çalışmalar yapmaya hazır olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz. Doğa hepimize bir mirastır. Sahip çıkacağız.
www.trabzonspor.org.trsayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET