Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
AnL_95
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 17:32

Hyundai'nin arabaları çok dandik trenleri de dandik olur bence. Accent Era'yı hiç beğenmedim mesela.

Uğurcan Bölükbaşı
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 17:37

Buda Hyundai Rotem.
Bundan memnunsanız tramvaydanda memnun olursunuz.

ahmetsever
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 17:44

Alıntı:
Hyundai'nin arabaları çok dandik trenleri de dandik olur bence. Accent Era'yı hiç beğenmedim mesela.

Araba ile treni karşılaştırmak, elma ile armudu karşılaştırmak gibidir. Hyundai'ni arabalarını siz beğenmeyebilirsiniz ancak, beğenenler var, hatta ödüller bile almış
http://www.hyundai.com/tr/tr/MediaCenter/Awards_s ...index.html

Tren, tramvay, metro vagonları otomobil gibi seri üretilmez ve fabrikaların üretim programları doludur siparişinizi verseniz en erken 1,5-2 yıl sonra vagonlarınızı alabilirsiniz.

Burada vagonları tercih eden idare, fiyat, teslim süresi v.s. gibi kriterleri dikkate alarak tercihini bu yönde yapmıştır.

Başka şehirlerde Çin malı, Çek malı, İspanyol, Kanada, Kore .... gibi ülkelerin vagonları tercih edilmiştir, hatta 2.el vagon alıp revizyondan geçirerek kullanan iller bile var...

Anıl 95
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 17:55

Alıntı:
Biri neden sürekli mazotlu kapıları gündeme getiriyor, olmadığını açıkladığımız halde?

Aklınca trollük yapıyor boşverin takmayınız

erkin1
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 18:02

Alıntı:
Misafir troll ne çektiyse aynısından lütfen

Dur bırak kaptırmıştı kendini.

Anıl 95
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 18:04

Yahu şurda tramvaylar hakkında adam akıllı haber paylaşıp konuşamıyoruz, trollerle uğraşıyoruz ya

erkin1
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 19:02

Tacettin, Eurotem Türkiyenin Gururu. Bir çok insan orada ekmek yiyor. 2. fabrikayı kuruyorlar.
Eurotem Tüvasaş ortaklı firma. Üretilen tramvaylar %60 yerlilik oranı ile yapıldı.
Ankara da yine Bozankaya, Kayseri tramvayları Tayvan Metrosunun setlerini üretmekte. Türk Gururu İpekböceği Hem Bursa, Hemde İzmitte çalışacak. Türkiye de 5-6 adet fabrikanın olması üretilenlerin ihraç edilmesi ile gurur duymalısın. CSR-MNG ortaklığında yine Ankarada fabrika kurdu. Siemens Bilecikte tesis kurma peşinde. Nerden baksan 10-15 bin insan ekmek yer. Yan sanayi ile birlikte. 15-20 bin insanın para kazanması demek 40-50 bin kişinin karnı doyması demektir.

AhmetDemir

3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 19:07

Setlerin uretim yeri neresi arkadaslar?

erkin1
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 19:09

Adapazarı. Antalya-İzmir tramvayları orada üretiliyor.

Tacettin Şenel

3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 19:22

Şuanki Trenleri Fuarda sergideyken görmüştüm Genel olarak beğendim ama fikirlerim ilerleyen günlerde değişebilirde duruma bakacağız ama Hundayinin ürettiği araçları hiç beğenmiyorum......

sayfa 6
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege