Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Misafir b3f

3 yıl önce - Sal 03 Oca 2017, 20:10

Sitede yeni olduğumdan anlayabilmek amacıyla soruyorum, kusuruma bakmayın. Tacettin Şenel adıyla yazan kişi gerçek mi, yoksa birisi parodi hesap açmış da forumu eğlenceli/gerilimli ritmde tutmak için bilinçli olarak mı yazıyor?
Bu arada tramvay setini dün Mavişehir girişinde gördüm. Dışardan gayet güzel ve güvenli duruyor. İçini de merak ediyorum, bakalım ne zaman binebileceğiz...

erkin1
3 yıl önce - Sal 03 Oca 2017, 20:19

Tacettin İzmir'in asıl renginin laci-beyaz-kırmızı bazen laci yerini siyah aldığını bilir.

Ömer YILMAZ
3 yıl önce - Sal 03 Oca 2017, 20:34

İzmir'in yeni tramvayları Antalya'da geçen seneden beri kullanılıyor. Antalya geniş tramvaya alışık olduğundan bu yeni gelen tramvaylar dar ve küçük geliyor. Zaten fiziki olarak da öyle. Antalya'nın ilk tramvayları CAF Urbos'lar sanırım sınıfının en geniş ve yüksek kapasiteli araçları. Ayrıca biz tramvay desek de hafif metro aracı olarak geçiyor. Totem'ler de iyi ancak dediğim gibi dar ve çok kullanışsız. Oturma yerleri az. Kapıları vagonların tam ortasına yapmışlar. Bu da kapasiteyi azaltıyor, oturakları in sayısını düşürüyor.

Son olarak teknoloji bakımından kaliteli araçlar diye bilirim.

Anıl 95
3 yıl önce - Sal 03 Oca 2017, 20:53
Hyundai Rotem'in Hybrid Tramvay Aracının Özellikleri

Hyundai Rotem, Gülermak tarafından inşa edilecek İzmir’in iki yeni tramvay hattında kullanılacak 38 tramvayı tedarik edecek.

Bu Hyundai Rotem’in kazandığı ilk tramvay kontratı. İzmir bu projeyle Türkiye’nin ilk hibrid tramvaylarından birine sahip olacak.

Hyundai Rotem’in tramvayı 5 modülden oluşuyor. Standart ray aralığında çalışıyor (1435mm), 750V DC güç sistemi ve CBTC sinyal sistemi kullanıyor, 43,1 ton ağırlığında, 200 yolcu taşıma kapasitesine sahip ve 70 km/s hız yapabiliyor.

Tramvay, katener hatlarından beslenebilmesinin yanı sıra lityum-iyon pil kullanabiliyor. Böylece gerektiğinde elektrik hatlarından beslenmeden de ilerleyebiliyor. Tam yüklenmiş bir tramvay pille 50 km ilerleyebiliyor. Tramvayın bir başka özelliği de alçak taban olması (350mm)

Alıntı:
İzmir'in yeni tramvayları Antalya'da geçen seneden beri kullanılıyor.

Hayır Antalyadakiler farklı modeldir Izmirdekiler Türkiyede ilk kez kullanılıyor, dar falan da değil

Ömer YILMAZ
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 10:40

Alıntı:
dar falan da değil

ayrıca siz İzmir'de henüz tramvaya binmediniz galiba ama biz Antalya'da bindik ve dar olduğunu yaşayarak gördük. Neye göre göre dar olduğunu üstte açıklamıştım zaten...

Rotem'den daha geniş olan CAF Urbos LRT:

ne demek aynı değil.

Bunlar Antalya'nın Rotem'leri

Anıl 95
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 10:52

Peki Antalyadaki rotemlerde hybrid mi İzmirdekiler gibi çünkü haberde bu rotemlerin Türkiyeye ilk kez gelecekleri yazıyor
Resimlerde farklı modeller gibi geldi bana tam aynısı değildir. Sonuçta ikiside Hyundai Rotem olduğu için birbirine benzemesi doğal ama tamamen aynı olduklarını sanmıyorum modellerin

Bu arada dar lafını yanlış anlamışsınız ray aralıkları için dar diyosunuz sandım ray aralığı Standart 1435mm

Tacettin Şenel

3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 15:10

Alıntı:
Resimlerde farklı modeller gibi geldi bana tam aynısı değildir. Sonuçta ikiside Hyundai Rotem olduğu için birbirine benzemesi doğal ama tamamen aynı olduklarını sanmıyorum modellerin

İkiside aynı Dükkandan çıkma farkı ne olabilirki renkleri farklıdır.....

erkin1
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 16:19

Hibrid deyince anlamalıydım. Demek hem elektrik, hemde mazot.

Anıl 95
3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 16:29

Alıntı:
Hibrid deyince anlamalıydım. Demek hem elektrik, hemde mazot.

Misafir troll ne çektiyse aynısından lütfen
Alıntı:
İkiside aynı Dükkandan çıkma farkı ne olabilirki renkleri farklıdır.....

Aynı fabrikadan çıkan her ürün aynı mı oluyor farklı modelleri olamaz mı?

Tacettin Şenel

3 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 17:24

Alıntı:
Aynı fabrikadan çıkan her ürün aynı mı oluyor farklı modelleri olamaz mı?

Şimdi ben şöyle örnek vereyim ozaman beni anlayacaksın Şimdi Tahsindaroğulları peynirde üretiyor zeytinde üretiyor ayran falan neyse peynirden yolda çıkalım bu firmadaki peynir üretimde aynı yerden fakat farklı farklı çıkar bu farklılıklarda çok ciddi boyutta olmaz Peynir üretiyor Biri tuzlu olu biri tuzsuz biri yağlı olur biri yağsız olur yani ürün aynıdır....

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege