Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
GkhanTR
3 yıl önce - Pts 02 Oca 2017, 22:31
İzmir Tramvayının 2016 Model Hyundai Rotem Marka Tramvay Setleri

Hyundai Rotem, Türkiye için ürettiği araçlar içinde ilk kez İzmir tramvay setlerinde yerli üretim araç gövdesi kullandı. 5 bölümden oluşan gövde, geçtiğimiz sene Hyundai Rotem’in Güney Kore’deki tesislerinde yük dayanım testlerine tabi tutulmuş, ve tüm aşamaları başarıyla geçmişti. Gövdenin yanı sıra, dış giydirmeler, koltuk ve döşemeler ile klima gibi ekipman ve malzemeler de yurt içinden temin ediliyor.

İzmir tramvayında yerlilik oranının %85’e ulaştığı açıklandı. Tramvay araçlarında şimdiye kadar yerlilik oranında en fazla %60 yakalanmıştı (Durmazlar’ın Bursa için ürettiği araçlar). Yerlilik oranının %85’e ulaşılabilmesi için, şimdiye kadar yurtdışından temin edilmiş olan cer, fren, kuplör, kapı, akü, tekerlek ve araç kontrol sistemlerinden yarısının Türkiye’de üretilmiş olması gerekiyor.

285 yolcu kapasitesine sahip olacak şekilde üretilen tramvayların her biri 32 metre uzunluğa sahip olacak.

38 tramvay setinden oluşan sipariş kapsamında bu senenin sonuna kadar 12 set daha teslim edildi. Kalan 23 setin ise önümüzdeki günlerde teslim edileceği belirtiliyor.

(İzmirlinin Sesi Sitesinden Alıntıdır.)

Bu başlık altında Hyundai Rotem Marka Tramvay Setleri hakkında fotoğraf, fikir ve görüşlerimizi paylaşabiliriz

Uğurcan Bölükbaşı
3 yıl önce - Pts 02 Oca 2017, 22:33

Keşke mavi - beyaz üzerine kırmızı kuşak olsaydı. Yakışırdı bu araçlara.

Henüz deneme seferlerinde.
Hayırlı uğurlu olsun.

Anıl 95
3 yıl önce - Pts 02 Oca 2017, 22:37

Şuanda en kaliteli ve modern tramvay aracıdır diye düşünüyorum diğer model tramvaylara göre rotemler

Tacettin Şenel

3 yıl önce - Pts 02 Oca 2017, 22:46

Bu Yeni Nesil MetroTramvaylara Fuarda sergideyken bindim Pek Dandiğe benzemiyor açıkçası beğendim çok havadar güzel olmuş...... Görüşlerim iyi yönde.....

Tacettin Şenel

3 yıl önce - Pts 02 Oca 2017, 23:10

Arkadaş Raylarda elektirik varmı yokmu biri var diyor biri yok diyor zaten metroya in bin zor oluyor bu yaşa kadar sağ sağlim gelmişim bu yaştan sonra metroda Çarpılarak ezilerek ölmek istemem Araba çarpsın daha iyi Elektrik çarpması daha kötü....

Anıl 95
3 yıl önce - Pts 02 Oca 2017, 23:13

Raylarda elektrik olmaz elektrik hattı katanerler aracılığıyla verilir araçlara yukarıdan

Uğurcan Bölükbaşı
3 yıl önce - Pts 02 Oca 2017, 23:13

Tacettin Amca ağızını hayırlı aç.
Allah acısız ölüm nasip eder inşallah.

Onu boşverin de başka şeyler yazın.
Mesela bu tramvaylar kaç yıl idare edebilir?

Tacettin Şenel

3 yıl önce - Pts 02 Oca 2017, 23:16

Alıntı:
Tacettin Amca ağızını hayırlı aç.
Allah acısız ölüm nasip eder inşallah.

Onu boşverin de başka şeyler yazın.
Mesela bu tramvaylar kaç yıl idare edebilir?

Amin Hepimiz inşallah Allah ölümünde hayırlısını versin.....
Uğurcan Benim Tahminimce 3 sene çok iyi performans gösterir birde açık alanda olacağı için daha çok zarar görür eh bakımlarıda zamanında yapılmayacağı için 4. sene Çöpe atma vakti gelir Hurda olur.....

Anıl 95
3 yıl önce - Pts 02 Oca 2017, 23:16

Bir 15 yıl sıkıntı çıkarmazlar Uğurcan

Uğurcan Bölükbaşı
3 yıl önce - Pts 02 Oca 2017, 23:18

Zorâki bir şekilde patlayana dek 20 yıl çalıştırırlar.
En son kapıları düşer araçlar pert olur.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege