Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya - Pütürge
« önceki   1234 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Hüseyin_44

7 yıl önce - Sal 05 Nis 2011, 20:36

Alıntı:
Bin Yıllık Ağaç

Pütürge ilçesindeki bin yıllık çınar ağacı ihtişamı ile görenleri hayrete düşürüyor.
Malatya'nın Pütürge ilçesindeki bin yıllık çınar ağacı ihtişamı ile görenleri hayrete düşürüyor.
Pütürge'nin Ormaniçi köyünde bulunan ve Sivas Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından da kültür ve tabiat varlığı olarak tescili yapılan bin yıllık çınar ağacı ihtişamı ile görenleri hayrete düşürüyor.
Ormaniçi köyü muhtarı Osman Arpa, gazetecilere yaptığı açıklamada, köydeki bin yıllık çınar ağacı ile ilgili çeşitli rivayetlerin olduğunu söyledi.
Bin yıllık ağacın zaman zaman budandığını belirten Arpa, bir yılı aşkın süredir kültür ve tabiat varlığı olarak kabul edilen ağacın budanmalara rağmen ihtişamından bir şey kaybetmediğini belirtti.

www.malatyaaktuel.com

cilee
7 yıl önce - Pzr 10 Nis 2011, 01:05

Alıntı:
Pötürge bildiğim kadarıyla Kemal Sunal'ın memleketi. Doğru mudur?

pütürgeli bir kaç ünlü daha var. mesela yasemin yalçının pütürge lisesi fotoğrafları var.

eyüp44

7 yıl önce - Pts 18 Nis 2011, 13:17

Pütürge sakin ve güzel bir yer doğa ile uyum içinde sakin bir ilçe Pütürge . Bne Pütürgelimiyim? Hayır anneannem Pütürgeli olduğu için iyi bilirim oraları çok sakin ve güzel bir ilçedir.Bütün Malatyalıları ve , Malatyalı olmuyanlarıda Pütürgeyi gezmelerini tavsiye ederim...

serhat_44

3 yıl önce - Cum 25 Eyl 2015, 23:00

9 yıllık özlemin ardından gittiğim Pütürge de çok farklılıklarla karşılaştım . Şirinliğine şirinlik katmış nezih sakin bir ilçemiz . Ben bu ilçeden 10 yaşımdayken ayrılmıştım. Ayrıldığımdan beri sadece 1 kere gitme fırsatım olmuştu 9 sene önce . Hani gezip nerde ne olmuş diye bakarken hüzünleniyor insan .Ne zamanlar geçirmiştim orada çocukken . 3 katlı çoklu konutların olduğu bölgede bir otopark alanı vardı . Orada hep top oynardık biz .21 yaşımda tekrar geldiğim ilçemde oraya tekrar uğramadan olmazdı ama uzun zamandır çocuk geçmemiş belliydi hep ot salmış orayı.Eski arkadaşlarımı aklıma getirince hüzünlendim bir an eski komşular hele hele küçük şehirde olmanın verdiği avantajla sıcak komşuluk ilişkileri akla gelyor tekrar görünce insan.

Bir de küçükken o yollar parklar ve o top sahası bana büyük gelirdi . 9 sene sonra tekrar gelince baktım ki ne kadar küçükmüş demek ki ozaman dünyamız da küçükmüş .

İlçe tam olarak bir yazlık turistik ilçe olabilir yeşillikleri havası ve de suyu.Kimi yerler beklediğimde taha temiz bakımlı kimi yerler harabe olmuştu ama özellikle çarşıdıye nitelendiğimiz yer çok canlı gelmişti . İnşallah bir kere daha nasip olur gitmek .

(+)

(+)

Misafir aff

2 yıl önce - Cum 01 Nis 2016, 22:38

Arkadaşlar Merhabalar.Bende Pütürgeliyim ama hiç gitmedim.Pütürge ile alakalı bilgisi,fotoğrafı olan varmı?Nasıl gidebilirim ulaşım nasıl (vsvs)...

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler