Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
kenan429

5 ay önce - Sal 18 Tem 2017, 14:36

Alıntı:

Bu yağan yağmur İzmire yağsaydı heralde İzmir diye bir şehir kalmamıştı şimdi.
O zaman da başkan istifa etmeli dermiydiniz

Abartmamak lazım. Zaten İzmir hem yıllık aldığı yağış miktarında hem de bu şekilde yağan agresif yağışlar bakımından İstanbuldan önde bulunur. İstanbulda radarda 2 veya 3 kırmızı eko görürseniz İzmirde 10 kere görürsünüz.

Zaten bu yüzden İzmirin adı çıkıyor işte İzmirde yağan 10 yağmurun 8i sel yapıyor. İstanbuldaysa 3 yağmurun 1 veya 2si. Kalite aynı da sıklık İzmire yaramayan etmen

atilla ahmet alp

5 ay önce - Sal 18 Tem 2017, 16:55
Batı Hayranları

Kimsenin batı hayranlığı yok İnsan gibi yaşamanın batısı doğusu olmaz.
Mecazi benzetmeleri bu kadar ciddiye alıyorsanız o zaman Fetöcu olup olmadiklari netlesmemis uzerinde şaibe olanlar Sehidlerimizin anildigi 15 Temmuz yuruyusunde en onde yururken tepki koysaydiniz.
Böyle suların çamurların içinde yaşamak sizler için mutluluksa buyurun yaşamaya devam edin.
Batıya gelince Ben Türküm ve öyle laftan değil Dokuz Işık yoluna and içen Türküm bilmeden abuk subuk buyurunlu videolar ile filan yaıp gereksiz haklı göstermeye kalkmayın kendinizi,
Adamlardada elbette su basacak benim dediğim rezillik boyutunda halkın mağduriyeti yoksa ABD de yaşanan kasırgalar ve yaşananları görüyoruz ama adamların nasıl koşturduklarını önlem aldıklarınıda.
Yaşanan İstanbul için kocaman bir rezilliktir.
İstanbul zaten bunun cevabını tüm olumsuz şartlara rağmen Referandumda verdi.
Ve siz daha Cumhurbaşkanımızında seçim sonrasında bunları fırçalamalarını idrak edememişsiniz.
Herkese mutluluk duydukları şekilde yaşamayı Rabbim Nasip etsin.

3uZgibi

5 ay önce - Çrş 19 Tem 2017, 10:45

Adamların sel suyu bile berrak temiz. Al iç yani.
Bizdeki çamur deryası ve çöp dolu.

olaf

4 ay önce - Çrş 19 Tem 2017, 14:24

Yorumlardan mevzunun sel meselesi olmadığı anlaşılıyor. Laf cambazlığı ile gerçek niyetini gizlemesin kimse. Mesele kendinden olmayanı fırsatı yakalamışken yerden yere vurayım meselesi oldu. Bu normal olmayan (ortalama üstü) yağış her yerde sel yapabilir. Eksiklerde olabilir. Eleştirenlere tavsiyem bu üslup ile ciddiye alınmazsınız. Alınmıyorsunuz da. Eğer İstanbul da yapılan mikrosundan megasına sayılamayacak kadar çok faydalı projeyi takdir etseydiniz eleştiriniz de dikkate alınırdı belki. Maalesef bu, insanların çoğunun genel özelliği. Yüzlerce başarı elde edersin takdir göremezsin, bir hatan ile seni yerden yere vururlar. Özetle doğma büyüme bir İstanbullu olarak yaklaşık 20 yıldan fazla süredir İstanbul gibi bir ülkenin! eksikleri olmasına rağmen genel anlamda başarı ile yönetildiğini düşünüyorum. Bunu anlamak için eski yönetimleri inceleyin. Ben isim vermek istemiyorum. Anlayana sivrisinek saz. Saygılarımla.

MuratGezgin61
4 ay önce - Çrş 19 Tem 2017, 14:34

Alıntı:
Zaten İzmir hem yıllık aldığı yağış miktarında hem de bu şekilde yağan agresif yağışlar bakımından İstanbuldan önde bulunur.

İstanbul yıllık olarak İzmir'den daha fazla yağış alıyor.

İzmir'in yıllık ortalama toplam yağış miktarı: 695 mm
İstanbul'un yıllık ortalama toplam yağış miktarı: 815 mm

Kaynak:
İzmir
İstanbul

Kış aylarında İzmir biraz daha fazla yağış alırken, yazın İstanbul açık ara önde.

Burada asıl mesele ani yağışlarda alt yapının kaldırabildiği alt limit ne?

Yani, İstanbul'a ve İzmir'e 2 saat içerisinde 50 mm yağış yağsa süre ve miktar aynı olduğu için kıyas yapabiliriz.

Misafir 923

4 ay önce - Pts 14 Ağu 2017, 08:58

Bu sene İnşallah bol yağmurlu, ılık bir kış bizi bekliyor arkadaşlar. Hergün bol bol deodorant-parfüm kullanıyorum ki küresel ısınma olsun. Kar falan yağmasın.

Gökhan Bengil 8
4 ay önce - Pts 14 Ağu 2017, 13:42

Çarşamba sağanak var deniyor,yine dolu yaparmı acaba?

fatihcanery
4 ay önce - Çrş 16 Ağu 2017, 08:58

Misafir beynin ters takılmış senin

Emir ERTEN

4 ay önce - Çrş 16 Ağu 2017, 08:59

Ağustos ayı da bir bitmedi gitti. Eylül gelse de psikolojik olarak serinlesek.

Abdullah Aydoğan34
4 ay önce - Çrş 16 Ağu 2017, 09:19

İstanbul Pendik'te yağmur atıştırmaya başladı.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet