Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Furkan Özer1
1 yıl önce - Çrş 21 Arl 2016, 16:54
Adana-15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Sanat Galerisi

ÇÜ ve AGIAD'ın düzenlemiş olduğu 15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Sanat Galerisi mimari yarışması sonuçlanmış.Darbe kalkışmasının yıldönümünde anma törenlerinin yapılacağı, çeşitli sanatsal ve kültürel etkinlikleri ile atölye çalışmaları düzenli olarak gerçekleştirilecek.

Başkan Sözlü:
Alıntı:
Biz de bu kalkışmaya karşı demokrasiyi savunurken şehit düşen güvenlik güçleri ve sivil vatandaşlarımızın anısını yaşatmak üzere, birlik ve beraberlik ruhunu diri tutacak 15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Sanat Galerisi’ni kentimize kazandıracağız. Seyhan Nehri kıyısında Demirköprü’nün yakınındaki 20 dönüm alanda gerçekleştireceğimiz bu projemizin mimari tasarımı izin açılan yarışmaya katılan genç mimarlara teşekkür ediyorum. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Proje görselleri:

Adana Büyükşehir Belediyesi

Yeri ise Mustafa Kemal Paşa bulvarından Yüreğir'e girerken sağ tarafta Büyükşehirin araç parkı var oraya yapılacak.İnşallah yapılır hayırlı olsun Adana'ya.

Murat Ds
1 yıl önce - Çrş 21 Arl 2016, 17:20

Yapılır mı yapılmaz mı orasını bilmiyorum ancak. Yer konusunda tahminim demir köprünün yanındaki bşb narenciye üretim bahçesi diye düşünüyorum.

Resul GUL
1 yıl önce - Çrş 21 Arl 2016, 17:38
Adana-15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Sanat Galerisi

Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğrencilerine yönelik "15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Sanat Galerisi" Öğrenci Mimari Proje yarışması sonuçları belli olmuştu..

Yarışmacılardan Dereceye girenler..

1.Asena Hatice Yıldırım
1.Aybüke Ergü
2.Emre Kaya
2.Emre Çiner
3.Ali Tekdal
3.Adnan Duman

Ödül töreni 20 Aralık 2016 Saat : 14.00'da 75. yıl sanat galerisinde yapılmıştı

Yukarda Paylaşılan Görsel Yarışmada seçilen Görsellerden hangisi acaba?

Bir de Kesin bu Proje mi yapılacak, Bir bilgi var mı?

yusufsezgin
1 yıl önce - Prş 22 Arl 2016, 13:08

O kadar yarışma yapmışlar, ödül koymuşlar. Ortaya çıkan eser bumu? Nehir kıyısına utanmadan bunu mu dikeceğiz? Ayrıca adı park ama ben yeşillik namına pek birşey göremedim. Nehir kıyısı daha fazla yeşilliği hak ediyor!

Resul GUL
1 yıl önce - Prş 22 Arl 2016, 16:02

Alıntı:
Yeri ise Mustafa Kemal Paşa bulvarından Yüreğir'e girerken sağ tarafta Büyükşehirin araç parkı var oraya yapılacak.İnşallah yapılır hayırlı olsun Adana'ya.

Furkan ın dediği yer Yüreğire doğru Köprüyü geçer geçmez Selahattin Çolak zamanında Büyükşehir için yapacağı Belediye Binasını planladığı yer...

Daha sonra bundan vazgeçildi Burası İl Sağlık Müdürlüğü nün oradaki kavşak.Güzel bir Proje yapılırsa isabetli bir yere benziyor..

Şu Fotoğrafta Şantiye in olduğu yer ve çevresi çok iyi görülmekte..

Fotoğraf :wowburak

(+)

bedrock
1 yıl önce - Prş 22 Arl 2016, 17:54

Anlaşılan burayı da Zübeyde Hanım Parkının bir kısmını dönüştürdükleri Arif Nihat Asyalı Parkı gibi rezil edecekler, şu haliyle daha yeşil duruyor, park diyorlar sonra da utanmadan proje içerisinde kafe ve açık yeme içme alanları olacak diye belirtmişler (birde AVM dikseydiniz bari, tam olurdu) merak ediyorum Sanat Galerisi denilerek yapılacak bina yada kapalı alanda ne sergilenecek, park denilen alanlar bu şekilde olmaz, nehir kıyılarında AVM, CAMİ, OTEL VE kapalı mekanların olması doğru değil, özellikle de Adana gibi geçmişinde sel felaketleri olan bir şehir de, yazık çok yazık !!!

yuceladana
1 yıl önce - Prş 22 Arl 2016, 18:15

Milli bayramları kutlamamak için her türlü atlatmayı yapanlar, her milli bayram gününe yan çizenler,
böyle bir günü neden dayatıyorlar anlamıyorum.

bedrock
1 yıl önce - Prş 22 Arl 2016, 18:28

@yuceladana doğru söylüyorsun.. 15 Temmuz nedir? ülkenin kurtuluşu mu hayır, kendin çal kendin oynanın en güzel örneğidir. Kimlerin ne için yaptığını aklını biraz kullanan herkes anlar bilir, daha düne kadar bu adamlar hepbirlikte aynı amaç için hizmet etmiyorlarmıydı şimdi kavga dövüş bizlerde oturmuş izliyoruz, yeni kahramanlar, özel gün yaratmalar falan bu kadar da ''Mustafa Kemal Atatürk'' düşmanı olunmaz, bu kompleksle ancak kapladığınız kadar alanda söz sahibi olursunuz, koy ismini ''5 Ocak Demokrasi ve Barış Parkı'' betonlaştırmadan adam gibi park yap, o zaman gerekli alkışı al.

Resul GUL
1 yıl önce - Prş 22 Arl 2016, 22:12

Arkadaşlar İsim Konusunda ne dersek diyelim Yetkililer Bu isimde karar kılmışlar Önce de aynı şimdi de aynı Bu da Adanalıya sormadan yapılan isim vermelerden sadece birisi....

Biz Adana ya güzel bir eser kazandırılması için olumlu ya da olumsuz eleştiriler getirirsek şimdilik daha mantıklı görünüyor..

Sanıyorum 5 Proje var Bu Projeler 75.Yıl Sanat Galerisi nde sergileniyormuş

İsim konusu sorulmadı Bari bu Projeler arasından Halk oylaması yapılsa Adanalı nın Kendi şehrine yapacağı Projeyi kendisi seçse daha iyi olmaz mı?

yusufsezgin
1 yıl önce - Cum 23 Arl 2016, 14:07

Alıntı:
Arkadaşlar İsim Konusunda ne dersek diyelim Yetkililer Bu isimde karar kılmışlar Önce de aynı şimdi de aynı Bu da Adanalıya sormadan yapılan isim vermelerden sadece birisi....

Biz Adana ya güzel bir eser kazandırılması için olumlu ya da olumsuz eleştiriler getirirsek şimdilik daha mantıklı görünüyor..

Sanıyorum 5 Proje var Bu Projeler 75.Yıl Sanat Galerisi nde sergileniyormuş

İsim konusu sorulmadı Bari bu Projeler arasından Halk oylaması yapılsa Adanalı nın Kendi şehrine yapacağı Projeyi kendisi seçse daha iyi olmaz mı?

Proje Adana'ya yapılıyor. Elbette Adanalı her konuda söz sahibi olacak! Ne demek yetkililer karar kılmış. Yok öyle yağma. İşlerine gelince halkın iradesini ağzından düşürmeyenler, bu yapılacak parkın ismini Adanalıya sormaktan korkuyorlarmı?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET