Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Başkentray Yenikent uzatması ve Kazan Soda Yük Demiryolu Projesi [ANK]
« önceki   123 ... 464748495051   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 47
ertgrlll
1 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 15:15

Yavaş değil bir çok yer bitti bı çay köprüsü bide sanayi tüneli kaldı ray döşemesi uzun sürmez bence

Yalcin Tasdelen
1 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 15:38

İnşaatı takip etmedigin burdan belli daha Yenikent merkez organize sanayi arası var. Yenikent sanayi köprü tabliyeleri ve Toprakarme yapım işleri var. Varda var daha saymaya gerek yok

ertgrlll
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 00:32

Betonarme inşaatı Sirket çok hızlı yapıyor daha 1,5 sene var diyorsun bence sen takip etmiyorsun her türlü bitecek

Yalcin Tasdelen
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 01:17

Ben bitmiyecek demedimki en başından beri yavaş ilerlediklerini ve 3 senenin bu proje için çok bir zaman olduğunu dile getirdim sürekli. Yapılacak iş çok ama yavaş çalıştıkları için ağırdan gidiyor. Daha Yenikent merkezdeki duragin yapım işleri bitmedi. Birgün calisiyorlarsa ucgun kimse uğramiyor. İnşaat sürecini iyi gözlemle bence nerde ne yapılıyor bilmen lazim

bbakir
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 10:38

(+)

"VolKhan" beyin yenikent temelli "http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=154848&start=1300"
başlığında paylaştığı kavşakla ilgili görseli yeniden inceledim. Görsel çiziminde tünel işlenmiş ancak demiryolu esasen ayaş yolunun altından geçmeden kıvrılarak ayaş yoluna paralel bir şekilde Yenikent' e yöneliyor. Görselde bu çizilmemiş. Sebebi projenin farklı olması olabilir.
Ayaş yolunun altından geçen tünel (demiryolu hattı) Askeriye içine uzanan tali kısım.
Bahsi geçen çizimin üzerine kırmızı renkle demiryolu hattını gösteren bir hat çizmeye çalıştım. Nitekim bu başlığın 11. sayfasında "Erdem Taşlıca" nın çizdiği haritada 8http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=154664&start=100) benim yapmş olduğum çizimin daha ayrıntılı hali var. Bu durum tünel işinin yada demiryolu yol kesişiminin görseldekinden daha karışık olduğunu gösteriyor.
Bu karışıklık projeleri alan firmaların farklı takvimle çalışmasıyla daha da karmaşık hale geliyor. Kırmızı hat demiryolu uzatması projesinin parçası iken görselde gözüken tünel Temelli-Yenikent projesine bırakılmış olabilir.

Nezih90
1 ay önce - Çrş 25 Ksm 2020, 12:59

Google earth'te görüntüler yenilenmiş, aynı zamanda köprü altı mesafesini ölçtüm.

Bahs ettiğimiz köprü altı 24m mesafe çıktı hatta 25m neredeyse ama hata payı vardır, yani 4 hat için su yolu ile vs. fazlası ile yer var. Benim bildiğim her hat için 5m gerekiyor, 20m den 4 hat geçmesi lazım. Bana cami yanındaki araç altgeçidi daha sıkıntılı gibi geldi, çünkü oradan 5 hat geçmesi gerekecek. Onu da ölçtüm oda 25m çıktı. Yani aslında ikisinde de yeterince yer var ama o zaman Serkan beyin fotoğraflarındaki istinat duvarı çalışmasını tam anlayamadım. Çünkü ben cami tarafında yaparlar diye düşünmüştüm. Yaya geçişi iptal mi olacak acaba bu durumda?

(+)

İkinci resim biraz daha ilerisinde ve daha yeni (15 ekim 2020). Ankara çayı üzerindeki köprü kuzeye doğru genişletiliyor. Ama genişletme Sincan'a doğru geldikçe daralıyor gibi. Maalesef yeni görüntü tam o arada kesiliyor o yüzden tam bir sonuca varamıyoruz.

(+)

bbakir
1 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 17:42

(+)

(+)

Sincan OSB Lojistik merkezindeki kesimde yapılan çalışmalar belirginleşmeye başlamış. Bugün çektiğim bazı resimler ilgisi nedeniyle http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=154848 ...start=1360 başlığına da yüklendi.

(+)

bbakir
1 ay önce - Çrş 02 Arl 2020, 16:49

02 Aralı 2020 Saat 11:10 civarı resimler çekildi. Çalışan işçilerden birine sordum. Tren geçecek, üstü kapatılacak dedi. Arkada gözüken Yüksek Gerilim Hattı direğinin ne olacağını sordum; kaldırılacak dedi.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Yalcin Tasdelen
1 ay önce - Prş 03 Arl 2020, 13:37

Helal olsun bakır eyvallah sağolasın. Ama tavsiyem fazla girme inşaat alanlarına uzaktan çek cekeceksen oda yeter bize

Serkan Pehlivan
1 ay önce - Pts 07 Arl 2020, 13:47

Fotoğraftaki Sincan fazında çalışan kıdemli bir işçinin bugün verdiği bilgi:

"Köprüler yıkılmayacak, köprüler altına ve kazınan satıha gidiş geliş iki hat sığıyor (?!) Enerji direklerinin kuzey tarafına yeni dirsekler takılacak. Yaptığımız iş aktinin bitimine ve bize verilen bilgiye göre söylüyorum, en fazla 15 ay sonra Yenikent'e seferler normal tarife ve çift hat üzerinde başlayacak.

(+)

(+)

sayfa 47
« önceki   123 ... 464748495051   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet