Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 27
Cemal Özen v2
1 ay önce - Cmt 27 Tem 2019, 13:55

Çözemedim şimdi istasyonlar nerede olacak. Biri belediyenin orada olur da, diğeri neresi. Bucuk 'da olsa mesafe çok kısa kalır. Sanayinin ora olur belki. Ya da ortaya tek istasyon olur.

Yalcin Tasdelen
1 ay önce - Cmt 27 Tem 2019, 14:38

Alıntı:
Çözemedim şimdi istasyonlar nerede olacak. Biri belediyenin orada olur da, diğeri neresi. Bucuk 'da olsa mesafe çok kısa kalır. Sanayinin ora olur belki. Ya da ortaya tek istasyon olur.

İşin kötü yanı burda zaten. Durağın biri belediye önü yada eski kavun pazarının olduğu yer diğeri ise sanayi kavşağında. Halbuki belediye ile buçuk arası yaklaşık 1.200 metre ortayada bir durak koyulabilinirdi.

ertgrlll
1 ay önce - Cmt 27 Tem 2019, 14:44

Sanayinin orası uzak kalıyor bucukta durak olsa bir çok insan için çok ideal olur ortada kalan insanlar için ikitaraftanda mesafe uzak kaliyor

Cemal Özen v2
1 ay önce - Cmt 27 Tem 2019, 15:56

Alıntı:
Halbuki belediye ile buçuk arası yaklaşık 1.200 metre ortayada bir durak koyulabilinirdi.

O zaman eski banliyö zamanındaki Havadurağı-Subayevleri veya Gülveren-Saimekadın gibi olurdu. Belediye ve Sanayi daha iyi.

Şehir dışına çıktıkça istasyonlar arasındaki mesafe artar. Örneğin AKM-Ulus arasına bakın bir de Beytepe-Ümitköy veya İst.Yolu-Botanik mesafesine.

Yalcin Tasdelen
1 ay önce - Cmt 27 Tem 2019, 16:20

Cemal özen orda ikamet etmediğiniz için size soylemeside dusunmeside hoş mağdur durumda olan bizleriz. Hayır üç durak olsa ne olur ki bundanda sizene sizi ilgilendiren bir konu değil zaten. Ben evime yakın olan duraktan binmek istiyorum neden daha fazla yol katedeyim?

Şehir dışı derken ne demek bu ne olarak görüyorsunuz siz yenikenti bir koymu sanıyorsunuz?

Cemal Özen v2
1 ay önce - Cmt 27 Tem 2019, 16:32

Hemen polemik moduna girmesek. Oturduğunuz mevkiye ayda 2 kere ben gidiyorum zaten.

Alıntı:
Şehir dışı derken ne demek bu ne olarak görüyorsunuz siz yenikenti bir koymu sanıyorsunuz?

"Merkezden uzaklaştıkça" diyelim o zaman . Merkezden uzaklaştıkçaistasyonlar arasındaki mesafe artar. Örneğin AKM-Ulus arasına bakın bir de Beytepe-Ümitköy veya İst.Yolu-Botanik mesafesine. Tamam mı?

Alıntı:
Hayır üç durak olsa ne olur ki

Seyir süresi artar. Diğer istasyonlara trenin geliş süresi artar. Bu treni sadece Yenikent kullanmayacak.

Alıntı:
Ben evime yakın olan duraktan binmek istiyorum neden daha fazla yol katedeyim?

Botanik-İstanbul Yolu arası 2,75 KM dir. Ortadakiler ne yapıyorsa siz de onu yaparsınız.

Yenimahalle ilçe merkezindekiler ya İvedik'e ya da Yenimahalle'ye yürüyor. Onlar niye fazla yol katetsin. M1 hattındakiler 1 TL haraş ödüyor üstelik. Burası Ankara'nın en az 65 yıllık bir semti. Yenikent gibi 15 yıllık değil.

Demetevler, Batıkent, Varlık da 1998 den beri yürüyor. Ya da 5. bölgeden alınmayan metro beslemesine 1 TL hava parası ile biniyor. Üstelik banliyö treni bu. Metro ya da LRT değil.

Ankara'nın asırlık semtleri raylı sistem beklerken, sadece 15 yıllık bir semtine şehir içi treni geliyor. Beğenmiyorlar da, 1200 km mesafede 3 tane istasyon istiyorlar.

Yalcin Tasdelen
1 ay önce - Cmt 27 Tem 2019, 17:58

Seninle tartismiyacam çünkü denilen herşeyi yanlış anlıyorsun farkli yerlere çekiyorsun o yüzden susuyorum.

Yenikentli
1 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 15:37

Yenikent sanayinin ordaki yolun karşısınada çalışma başlamış

Yalcin Tasdelen
1 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 15:42

Buraya ne yaptıklarını hala çözmüş değilim.

Yenikentli
1 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 15:44

Büyük ihtimalle alt geçit.. Çünkü zemine kazık çakma var

sayfa 27
« önceki   123 ... 262728 ... 303132   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet