Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 24
Yalcin Tasdelen
4 ay önce - Sal 09 Tem 2019, 22:40

Volkan egerki o cizdigin hat metro içinse mümkün olmayan bir hat

zehni
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 09:48

Bu yol Yenikent'ten Törekent'e planlanan altarnatif karayoluna benziyor.

Cemal Özen v2
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 10:04

Yenikentlilerin derdine bak. Daha 15 sene önce metropolde dahi değillerdi. Yenikent Belediyesi'nin eski püskü otobüsleri ile Ulus a kadar giderlerdi. Şimdilerde banliyö geliyor , yetersiz buluyorla da, üzerine bir de metro istiyorlar. Şehrin 80-100+ yıllık semtlerinde metro yokken, 15 yıllık bir semt iki sistemi aynı anda istiyor.

Yalcin Tasdelen
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 10:24

Alıntı:
Yenikentlilerin derdine bak. Daha 15 sene önce metropolde dahi değillerdi. Yenikent Belediyesi'nin eski püskü otobüsleri ile Ulus a kadar giderlerdi. Şimdilerde banliyö geliyor , yetersiz buluyorla da, üzerine bir de metro istiyorlar. Şehrin 80-100+ yıllık semtlerinde metro yokken, 15 yıllık bir semt iki sistemi aynı anda istiyor.

Onlar bunlar diye ayristiracagina iyi dileklerinle temenni etsen daha insalcil olurdu. Kendisi sanki Paris Eyfel kulesinin tepesinde oturuyo. İsyerin Sincan'da aynı sınırlar icerisindeyiz unutma. Yenikentliler ile ilgili zamanında bir mazinmi oldu hayırdır. Şu batı tarafını küçük gormeyi birakin artik. Ben şahsım adına metro istemem banliyo ondan daha aktif ve istenilen her yere gidiyor.

Alıntı:

Bu yol Yenikent'ten Törekent'e planlanan altarnatif karayoluna benziyor.

Kara yolu değil arkadaş kendisi olası metro hattını çizmiş.

Yalcin Tasdelen
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 13:18

Yok dedikya arkadaşım niye zorluyorsun

Cemal Özen v2
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 18:11

Alıntı:
Şu batı tarafını küçük gormeyi birakin artik

Alıntı:
İsyerin Sincan'da aynı sınırlar icerisindeyiz unutma

Ben de batı tarafındayım. Yenimahalle girişte oturuyorum. Sincan'lı değilim. Ben Sincan'a haftada 3 ya da 4 kere ancak gidiyorum. Onda da 510, 514 , M.Aksoy dolmuşu, Çimşit dolmuşu, çok sıkışırsam 523 yetiyor. Şehir merkezi için de Başkentray kullanıyorum.

Sincan'dan Yenikent'e Başkentray uzatması yeterlidir. Hatta olması gerekir. Özellikle pik saatlerde, Sincan'dan Yenikent yönüne 503'e binmek imkansız oluyor. Hele de solo otobüs gelmişse. Zaten kilometreler önce Batı Adliye'den doldura doldura geliyor. Sincan Merkez'de binilemiyor. Kaç defa İlksan'ı dolanan dolmuşa binmek zorunda kaldım.

Sincan-Yenikent uzatmasının takipçisi ve destekçisiyim. Ama Ankara'da raylı sistem bekleyen kıdemli semtler varken, parasal kaynakların M3 uzatmasına harcanmasını istemem.

Serkan Pehlivan
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 19:32

Alıntı:
ANKARA METRO TÖREKENTTEN SONRA UZAMIYOR DEDİ HİÇ Mİ UZAYAMACAK MI

İşte onu tartışıyoruz. Başkentray Ayaş tarafına, Metro ise güneye dönüp mesela Malıköyden geçip Yaşamkent üzerinden Çankaya'ya gidebilir. Ama metronun son durağı Yenikent olmaz. Yenikentliler çoluk çocuk, yaşlı yüklü taa Çankaya'ya alışverişe gitmez herhalde. Sincan çarşı mecburen gelişip serpilecek. Mücavire hizmet verecek hale gelecek. Bosna caddesinde banka şubeleri açıldı bile.

famat
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 19:34

Uzamayacak tabii. Ne gerek var böyle lüzumsuz bir hatta. Banliyö gerekli ve yeterli. Zaten kimse 45 dk Banliyö ile gitmek var iken 1 saaten uzun sürede gidebilecek metro yu seçmez.

ertgrlll
4 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 01:49

Ben şahsen o hantal metronun gelmesini istemem tıngır mıngır metroya binene kadar banliyö ile standart bir hızda giderim Törekent metrosu metro falan değil Ankara'daki tek metro koru metrosu metro İstanbul'da malesef

muzaffer gurcan
4 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 03:44

Alıntı:
Sincan belediyesinin tramvay işi ne oldu.

Yahu sayın Serkan Pehlivan!
"mert amg" isimli bir kullanıcı senin gibi Sincan'a
tramvay gelmesini istiyormuş. Hadi sevinsene!
Hadi eziklesene, dalga geçsene!
Sen bu konu başlığında Yalçın Taşdelen isimli
kullanıcıyla tartışmışsın. Ama o adam senden daha
haklı. Bu konu başlığının bütün mesajlarını okudum
ve haklı olduğu için Yalçın Taşdelen'in birkaç
mesajına +1 puan verdim çünkü.
Gelelim, dalga meselesine. Eğer burada söz konusu
olan ulaşım veya ulaştırma ise bir yorum söyledim
diye dalga geçemezsin. Kendine gel!
Söylediklerim yüzümden "dalga geçebilirmişsin".
Hadi ya! O hakkı kim verdi sana! Sen kendini ne
zannediyorsun? Soyadın gibi bana "pehlivan"lık
taslama! Eğer bu yazdıklarım yüzünden eksi
vereceksen hiç verme. Senin yüzünden insanları
metrodan soğuttuğun yetmiyor, yok banliyö olsa,
yok tramvay olsa iyi olurmuşmuş da bilmem ne!

Madem kanıt istiyorsun, al sana kanıt!
Alıntı:
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin 111 proje kitapçığında raylı sistemlerle ilgili dikkat çeken bağlantı ve yeni hatlar yer alıyor.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı işbirliğiyle yapılacak olan projelere göre Ankara’nın mevcut 64 kilometrelik raylı sistem ağına ek olarak 100 kilometre daha raylı sistem ağı eklenmesi planlanıyor. Seçmenlerle buluştuğu programlarda projelerini anlatan Özhaseki, Ankaralılara geniş bir raylı sistem ağı sunmak istediklerini sürekli vurguluyor. Mehmet Özhaseki’nin ulaşım projeleri içerisinde yer alan raylı sistem projeleri şöyle:

*26 km 7 istasyonlu Kuyubaşı-Esenboğa Havalimanı-Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hattı
*3.3 km Atatürk Kültür Merkezi - Hızlı Tren Garı - Kızılay hattı
*788 metre uzunluğunda AŞTİ-Söğütözü İstasyonu bağlantısı
*14 km Hızlı Tren Garı-Etlik Şehir Hastanesi-Ovacık hattı
*11 km Hızlı Tren Garı-Siteler-Kuyubaşı hattı
*10 km Dikimevi-Natoyolu - Nata Vega hattı
*5 km Söğütözü-Yüzüncüyıl Mahallesi - ODTÜ hattı
*8 km ODTÜ -Macunköy İstasyonu bağlantısı
*8 km Batı Merkezi-Ümitköy İstasyonu bağlantısı
*Kızılay-Törekent OSB hattına 5 km uzunluğunda Yenikent ilave hattı
*Kızılay-Koru hattına 10 km uzunluğunda Yaşamkent-Bağlıca ilave hattı

http://m.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/oz ...u-41080436

Umarım bu sefer size ne demek istediğimi daha iyi
kanıtlayabilmişimdir. Dikkat edin de "Yenikent ilave
hattı" kısmının olduğu yazıyı kalınlaştırdım ki siz de
beni daha iyi anlayabilin diye. Mutlu günler dilerim.

sayfa 24
« önceki   123 ... 232425 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet