Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
SerberuS
10 ay önce - Cum 14 Nis 2017, 10:54

cribtiger
10 ay önce - Cum 14 Nis 2017, 11:12

Alıntı:
Bu arada balık pazarının yıkılıp yer altına yapılacak çarşıya taşınacağı ve Migros karşısında bulunan binaların da eski horhor durağına kadar yıkılacağı söyleniyordu.

selmanağa camii şerifi etrafındaki ucube yapılar yıkılacak,mahkemeye vermiş kurnaz mal sahipleri ama yemezler,,ancak balık pazarı şimdilik kalacak

SerberuS
10 ay önce - Cum 14 Nis 2017, 11:42

Şükrü Güllüoğlu
10 ay önce - Cum 14 Nis 2017, 12:09

Alıntı:
Bittiğinde gayet büyük bir meydana kavuşacağımız aşikar. Umarım Taksim meydanı gibi olmaz, biraz ağaçlandırma yapılır.

Meydanlarda ağaçlar tercih edilmez. İstanbul'da yeşil alanlara pek önem verilmediği için çoğu insan haklı olarak bari meydanlarda olsun der. Ama meydanlar açık olmalıdır. Zaten dolgu alan. Çok güdük olur.

Misafir 713

10 ay önce - Cum 14 Nis 2017, 13:31

Misafir ec2

10 ay önce - Cum 14 Nis 2017, 13:42

Misafir ec2

10 ay önce - Cum 14 Nis 2017, 13:47

SerberuS
10 ay önce - Cum 14 Nis 2017, 18:01

Momoli Mehmet
10 ay önce - Cmt 29 Nis 2017, 13:57

benersoy
10 ay önce - Cmt 29 Nis 2017, 15:15

Alıntı:
Avrupa'nın bir çok ülkesinde bulunmuş ve bir çok meydan görmüş birisi olarak meydanların nasıl ağaçlandırılacağı hakkında benim de fikirlerim var. Taksim meydanı gibi bir yeri betonla kaplayarak, çevresini otoyol bariyerleri ile çevirerek meydan yaptım denemez. Aynı şeyin Üsküdar için de olmasını istemem. Union veya Eiffel meydanına baktığımızda ne demek istediğii anlayacaksınızdır.

Yeni yapılan taksim meydanını henüz görmedim tvden resimlerden gördüğüm kadar henüz tam olarak bitmedi sanırım?
Ve gördüğüm kadar abarttığınız gibi ben otoyol bariyeri falan görmedim?
Bariyeri gösteren bir resim koyabilirmisiniz!
Ve son olarak burayı eyfel meydanıyla kıyaslamışsın, iyide taksim meydan alanı eyfelin çok çok altında
Küçücük bir yer ve meydanın yeni halide bana göre bu küçücük yere yapılabileceklerin en iyisini yapmışlar
Diyebilirim, ağaçlar desen var süs havuzları oturmaklar gece lambaları herşey mevcut daha ne olsun
Daha nasıl birşey olabilirdiki bu küçücük meydana, heleki eski haline göre süper

Yeni üsküdar meydanıda güzel görünüyor, beğenmediğim tarafı meydanın ortasından yolun geçmesi
Ve bu yoluda meydanla bütünleştirip parke taşı döşemişler, belki resimde öyledir?
Birde deniz kıyısına zik zaklı merdivenli inişin zik zaklı olmasını beğenmedim, zik zaklı yerine hilal şeklinde
Bir iniş daha güzel olabilir

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet