Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
SerberuS
1 yıl önce - Cum 14 Nis 2017, 10:54

Bittiğinde gayet büyük bir meydana kavuşacağımız aşikar. Umarım Taksim meydanı gibi olmaz, biraz ağaçlandırma yapılır.

Bu arada balık pazarının yıkılıp yer altına yapılacak çarşıya taşınacağı ve Migros karşısında bulunan binaların da eski horhor durağına kadar yıkılacağı söyleniyordu. Mevcut projede buralarla ilgili bir şey var mı?

cribtiger
1 yıl önce - Cum 14 Nis 2017, 11:12

Alıntı:
Bu arada balık pazarının yıkılıp yer altına yapılacak çarşıya taşınacağı ve Migros karşısında bulunan binaların da eski horhor durağına kadar yıkılacağı söyleniyordu.

selmanağa camii şerifi etrafındaki ucube yapılar yıkılacak,mahkemeye vermiş kurnaz mal sahipleri ama yemezler,,ancak balık pazarı şimdilik kalacak

SerberuS
1 yıl önce - Cum 14 Nis 2017, 11:42

Teşekkür ederim cribtiger

Peki yer altı otoparkı konusunda bir değişiklik var mı? Yapılması kesinleştiyse başlama tarihi ile ilgili bir bilgi var mı?

Şükrü Güllüoğlu
1 yıl önce - Cum 14 Nis 2017, 12:09

Alıntı:
Bittiğinde gayet büyük bir meydana kavuşacağımız aşikar. Umarım Taksim meydanı gibi olmaz, biraz ağaçlandırma yapılır.

Meydanlarda ağaçlar tercih edilmez. İstanbul'da yeşil alanlara pek önem verilmediği için çoğu insan haklı olarak bari meydanlarda olsun der. Ama meydanlar açık olmalıdır. Zaten dolgu alan. Çok güdük olur.

Misafir 713

1 yıl önce - Cum 14 Nis 2017, 13:31

@serberus taksim meydanı istanbulda en fazla ağaç olan bölgelerden bir tanesidir.
Belediye tüm hızıyla yeni ağaçlandırma çalışmaları yapıyor .bırakın bu yobaz gezi parkı kafasını.Onlardan size fayda yok bugün de aynı politikayı evetçilerin üzerine oynamaya çalışıyorlar sorsan atatürkle kemalistlikle bile alakaları yoktur onların.gaza gelip onların Oyunlara gelmeyin.Taksim bugün yeşil ve ağaçlandırılmış bir bölgedir.

Misafir ec2

1 yıl önce - Cum 14 Nis 2017, 13:42

===============

Meydanlarsa genelde ağaç olmaz. Pek tercih edilmez ama meydanlar gebelde yapay alanlar olduğu için agac dikneye de pek musait olmazlar. Mesela taksim meydaninin alti toprak degil ki ağaç dikilsin. O ağaçlar 15 20 sene sonra kokleri uzadıkça betonu zorlamaya ve catlatmaya baslarlar.

Uskudar da dolgu olacagina gore agac konmaz.

Ama bu Taksim meydaninda ağac olsun diye kafayı bozanları anlamak ta güç. Taksimde agac gormek istitorsan Gezi Parkı orada duruyor, istemedigin kadar asirlık ağaclar var

Uskudar da agaç gormek isteyen bir zahmet 300 400 metre daha yürüsün Fethipaşa korusu orada duruyor. Hem daha sessiz ve sakin. Daha huzurlu

Misafir ec2

1 yıl önce - Cum 14 Nis 2017, 13:47

selmanağa camii şerifi etrafındaki ucube yapılar yıkılacak,mahkemeye vermiş kurnaz mal sahipleri ama yemezler,,ancak balık pazarı şimdilik kalacak

===========

Adamın tapulu malina bedavaya konmak isteyen bir belediye olacak ama mal sahibi mahkemeye gidince mi kurnaz olacak

Belediyelerin istimlak koşulları Istanbulun hic bir yerinde kimsenin isine gelmez. Belediyenin imar planında koskoca Udkudar meydan için metekareye 5500TL odeme yapmaya kalkarsa tabi ki mahkemeye gidilecek.

Orada 50 metrekare ahir almaya kalksan milyon lira istiyorlar ama belediye yikacagi zaman 70 80 bin kita veriyor ise orada tabi ki hak sahibi mahkemeye gidecek.

Milleti öyle 1 imza ile yerinden yurdundan edip malina konamazsın. Asil kurnazlık budur. Hakki ne ise ver bakalim adam mahkemeye gidecek mi.

SerberuS
1 yıl önce - Cum 14 Nis 2017, 18:01

@Misafir 713

Öncelikle üslubumuza dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Sizi tanımadığım ve fikirlerinizi bilmediğim için bir yakıştırma yapmadığım gibi siz de bana yakıştırma yapamaz, hele de yobaz şeklinde hitap edemezsiniz. Terbiyenizi takının!

@Misafir ec2
Avrupa'nın bir çok ülkesinde bulunmuş ve bir çok meydan görmüş birisi olarak meydanların nasıl ağaçlandırılacağı hakkında benim de fikirlerim var. Taksim meydanı gibi bir yeri betonla kaplayarak, çevresini otoyol bariyerleri ile çevirerek meydan yaptım denemez. Aynı şeyin Üsküdar için de olmasını istemem. Union veya Eiffel meydanına baktığımızda ne demek istediğii anlayacaksınızdır.

Ayrıca yıkılacak binalar için belediyenin kurnazlık yaptığı belirtilmiş ama mal sahiplerinin yaptığı kurnazlıklar görmezden gelinmiş... Virane şeklindeki binalar yeniden onarılarak daha fazla ücret istendiğini bilmeyen yoktur.

Momoli Mehmet
1 yıl önce - Cmt 29 Nis 2017, 13:57

Yeni Üsküdar meydanın görüntüleri paravanlara yapıştırılmış.

(+)

(+)

(+)

(+)

benersoy
1 yıl önce - Cmt 29 Nis 2017, 15:15

Alıntı:
Avrupa'nın bir çok ülkesinde bulunmuş ve bir çok meydan görmüş birisi olarak meydanların nasıl ağaçlandırılacağı hakkında benim de fikirlerim var. Taksim meydanı gibi bir yeri betonla kaplayarak, çevresini otoyol bariyerleri ile çevirerek meydan yaptım denemez. Aynı şeyin Üsküdar için de olmasını istemem. Union veya Eiffel meydanına baktığımızda ne demek istediğii anlayacaksınızdır.

Yeni yapılan taksim meydanını henüz görmedim tvden resimlerden gördüğüm kadar henüz tam olarak bitmedi sanırım?
Ve gördüğüm kadar abarttığınız gibi ben otoyol bariyeri falan görmedim?
Bariyeri gösteren bir resim koyabilirmisiniz!
Ve son olarak burayı eyfel meydanıyla kıyaslamışsın, iyide taksim meydan alanı eyfelin çok çok altında
Küçücük bir yer ve meydanın yeni halide bana göre bu küçücük yere yapılabileceklerin en iyisini yapmışlar
Diyebilirim, ağaçlar desen var süs havuzları oturmaklar gece lambaları herşey mevcut daha ne olsun
Daha nasıl birşey olabilirdiki bu küçücük meydana, heleki eski haline göre süper

Yeni üsküdar meydanıda güzel görünüyor, beğenmediğim tarafı meydanın ortasından yolun geçmesi
Ve bu yoluda meydanla bütünleştirip parke taşı döşemişler, belki resimde öyledir?
Birde deniz kıyısına zik zaklı merdivenli inişin zik zaklı olmasını beğenmedim, zik zaklı yerine hilal şeklinde
Bir iniş daha güzel olabilir

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet