Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

kocaeli+sakarya+yalova birleşsin ve yeniden tek il olsun mu?
evet birleşmeli ve ülkenin enbüyük 4.ili sonrasında 3.büyük ili olmalı 40.2%  40.2%  [35]
hayır birleşmesin hepsi kendi başına büyüsün ve gelişmeye devam etsin 59.8%  59.8%  [52]
Toplam Oy : 87

Ünal27
1 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 13:28

Kocaeli İstanbulun ilçesi olsun. Yüzölçümü küçük İstanbulla birleşmiş bir yer Kocaeli. İl olmasının bir anlamı yok. Zaten görüntü olarakta büyükşehir havası vermiyor. İstanbulun kenarında kalmış bir ilçe gibi bir görüntüsü var.

Cenk Gültekin
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 13:29

Ha gayret arkadaşlar bu gidişle İstanbul ve Ankara'yı komşu yapacaksınız

Bolu'yu da Ankara'ya bağladık mı bu iş tamamdır

Ünal27
1 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 13:31

Şıklara Kocaeli istanbula bağlanmalı seçeneği eklenmeli.

serkan çınar
1 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 13:32

Alıntı:

Adapazarı İzmit arası 37 km. oysa Manisa İzmir arası 35 km. yani bizim İzmit'e olan mesafemizden daha yakın.... Sizin mantığınıza göre Manisa'nın da İzmir'e bağlanması gerekli...
Olmayacak bir şeyi başlık yapmayalım...

Cevap zaten verilmiş izmirden yani bornovadan manisaya giderken farklı 2 il arasında yolculuk yaptığını anlarsın dağlar arasında yolculuk yaparsın ama izmit-adapazarı arası şehir sınırlarını yani şehirleşmeyi dikkate alırsan boşluk 15 km bile yoktur.

Ünal27
1 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 13:35

İstanbuldan Kocaeline giderken şehir değiştirdiğini anlamıyorsun. Çok yakın ve iç içe.

Misafir 11e

1 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 13:37

Alıntı:
Ha gayret arkadaşlar bu gidişle İstanbul ve Ankara'yı komşu yapacaksınız

Birbirine komşu olan Antalya ve Mersin illerinin merkezlerinin arasındaki mesafe, İstanbul ile Ankara arasındaki mesafeden daha fazladır.
Alıntı:
Bolu'yu da Ankara'ya bağladık mı bu iş tamamdır

Yok, bence Bolu, Zonguldak'a bağlanmalı. Karabük ve Bartın da Zonguldak'a bağlanmalı.

Ankara'ya Çankırı (Ilgaz hariç - Ilgaz'ı Kastamonu'ya bağlamalı), Kırıkkale ve Sungurlu ile Boğazkale (Çorum) bağlanmalı.

Frigler'in başkenti Gordion, Hititler'in başkenti Hattuşaş ve Cumhuriyet'in başkenti Ankara, aynı ilde olur.

Misafir 28a

1 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 13:38

ünal 27 kocaelide acı hatıraların var galiba kocaelide büyükşehir havası yokmuş anteptemi var belli Anteplisin bana göre antep bildiğin Ortadoğu illerini andırıyor başka şehirlere çamur atmayı bırak.

Misafir 89a

1 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 13:39

istanbul-izmit iki ayrı ili arasındada yolculuk yapıldığı hiç anlasılmıyo o yüzden izmit istanbula bağlansın zaten en mantıklısıda bu

Ünal27
1 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 13:42

Misafir 28a aslında serkan çınar

cenk CAMCAY
1 yıl önce - Çrş 14 Arl 2016, 13:48

38 mesaj yazılmış ama çoğunun başlıkla alakası yok
ben cevabımı evet birleşmeli olarak kullanıyorum ve gayet mantıklı buluyorum benim görüşüm bu yönde

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET