Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1121

Cumhurbaşkanlığı sistemini destekliyor musunuz?
EVET 49.8%  49.8%  [332]
HAYIR 50.2%  50.2%  [335]
Toplam Oy : 667

efe3464
9 ay önce - Sal 05 Eyl 2017, 01:39

Cemal; safa yatmayı gerçekten çok iyi beceriyorsun. Senin gibi Kemalistler sürekli eskiye dönmeyi, eski Türkiye'yi özlediğini belirtir durur. Sonra eskiden yapılan yanlışlar dile getirildiğinde ise eski yanlışlar şimdikileri meşru kılmaz vs. gibi bahanelere sarılır.

Bak kardeşim: Bu ülke 1923 yılından 1950 yılına kadar tam 27 sene tek parti diktatörlüğü ve faşizmi ile yönetildi. Bu tek parti her istediğini yaptı, istediği gibi at koşturdu. Ne çok partili bir seçime girdi, ne de milletin talebi nedir diye kulak kabarttı. Kafasına ne eserse yaptı. Türk'ün milli ve manevi ne kadar değeri varsa değiştirdi, yasakladı, engelledi. Yoketti.

Mustafa Kemal, İstiklal Mahkemelerine kendine muhalif olan kim varsa ya astırdı, ya da hapse yolladı. O dönemde yargı mensupları bırakın Mustafa Kemal'in önünde eğilmeyi, tuvalete gitme dese tuvalete gitmez, nefes alma dese nefes almayacak kadar göbekten bağlıydı Mustafa Kemal'e.

Bak tekrar ediyorum: Ben de yargı mensuplarının yürütmeye bu kadar yakın olmasını hatta korkmasını onaylamıyorum. Aksi durum olsa halkımız çok daha fazla güvenir yargıya. Ama Türkiye gibi bir ülkede en azından yakın dönemde bu durum değişmeyecek. Yıllardır güçlü iktidarlara yakın oldu yargı. Bu durumun değişmesi gerektiğini ben de ifade edebilirim ama safta değilim ve bunun öyle 1-2 yılda değişmeyeceğini çok iyi biliyorum.

Ama sizin derdiniz bu değil aslında. Yıllar önce yargı mensupları TSK'dan her türlü icazeti alır, sizler de bu duruma gayet sıcak bakardınız. İrticayı önlerler, Atatürkçülüğü korurlar diye sürekli destek verirdiniz.

Sonuç olarak: Yargı tam anlamıyla tarafsız ve bağımsız değildir. Ama Mustafa Kemal varken yargı çok daha taraflı ve bağımlıydı.

mahmut11
9 ay önce - Sal 05 Eyl 2017, 01:53

Alıntı:
Mahmut, benzerlerin içinde akıllı kafası çalışan bi sen varsın. Sen bari yapma.

Bu ne kadar ayrıştırıcı, ayrımcılık yanlısı bir üsluptur böyle...

bysanalturk
9 ay önce - Sal 05 Eyl 2017, 03:05

Alıntı:

Kimsenin birşeyi özlediği yok. Fazilet'in kapatılması, Erbakan'ın içeri girmesi, RTE'nin şiir olayı. Bunların hepsi de yargı skandalıydı.

Siz yargının bağımsız ve tarafsız olduğunu, dürüstçe ve delikanlıca söyleyebiliyor musunuz. ?

Size demedim ama geçmişi özleyen çok var istediğini astıran istediğini kestiren başörtüsünü yasaklayan kürtçeyi dilden bile saymayan çarpık ilişkileri onaylayan,bir tarafta tsk diğer tarafta yargı belli kesme hitap eden, ellerinde kadehler sadece sol gazete ve dergi vs okuyan barolardan, lokallerden, içki bayisi düşünce derneklerinden çıkmayan bir zümre istiyenler var

Volkan__34
9 ay önce - Sal 05 Eyl 2017, 17:17

Alıntı:
Türk'ün milli ve manevi ne kadar değeri varsa değiştirdi, yasakladı, engelledi. Yoketti.

Turkun deme bari. Kastettiklerinin hepsi Arap sacmaliklari.

Adam sizi bir herifin kolesi olmaktan kurtardi hala laf ediyorsunuz. Cunku icinizdeki kole olma arzusu hic gitmedi, genlerinize islemis.

sadevatandas
9 ay önce - Sal 05 Eyl 2017, 17:37

Alıntı:
Adam sizi bir herifin kolesi olmaktan kurtardi hala laf ediyorsunuz. Cunku icinizdeki kole olma arzusu hic gitmedi, genlerinize islemis.

Kurtardı... Vay be, ne keramet varmış... Sihirli eller! Binlerce yıllık Türk tarihi nasıl da tek bir adam tarafından kurtarılmış! Kendinden önce yaşayan binlerce yıllık Türklerin de atası yapılmış. Milli Mücadelenin üzerine konup tek adam sultası oluşturanlar nasıl da kölelikten bahseder hale gelmiş!

Cenkcan
9 ay önce - Sal 05 Eyl 2017, 17:41

Atatürk Türklerin atası demek değil. Kendi atası Türk olan demektir.

efe3464
9 ay önce - Prş 07 Eyl 2017, 12:28

Alıntı:

Turkun deme bari. Kastettiklerinin hepsi Arap sacmaliklari.

Yav he he. Arap saçmalıklarıymış. Şu an yaşadığımız hayat tamamen batı özentisi değil mi? Giyim kuşam hayat tarzı vs. Batı'dan ne varsa aldık. İlmini ve teknolojisini almak varken "Ulu Önderimiz" gidip kıyafet ve yasalarını aldı. Böylece batılı bir toplum olduk(!). Buna laf etmeyin, Dinimize ise arap saçmalıkları deyip durun. Bir saçmalık varsa Mustafa Kemal'in devrim diye bize yutturduğu şeylerdir.

Cemal Özen
9 ay önce - Prş 07 Eyl 2017, 12:32

Alıntı:
Bir saçmalık varsa Mustafa Kemal'in devrim diye bize yutturduğu şeylerdir.

Onlar da 5. sınıf kitaplarından kaldırılıyor işte. Mutlu olun.

fatihcanery
9 ay önce - Prş 07 Eyl 2017, 12:34

Mustafa Kemal'in devrim diye yutturdugu şeyler neymiş söyleyin de öğrenelim.. şapka kanunu saçma onu Osmanlı fes le yapmış o da saçma ...

efe3464
9 ay önce - Prş 07 Eyl 2017, 17:12

Osmanlı da Fes kanunu mu vardı? Tek parti faşizmi varken bu ülkede şapka takmayanları astılar. Demoktasiye gel. Ototork çoh domokrot!

Türk devrimi diye yutturulan şeylerin tamamı oradan buradan arak. Hiç bir özgün bir şey yok. Onlara laf söylemeyip, batının ne kadar pisliği varsa alınmasına ses çıkarmayıp Yüce Dinimize Arap saçmalığı diyen haddini bilsin. Batı gibi yaşayıp benliğimizi kaybettik. Ben Milli Mücadeleyi onaylıyorum ama sonrasında Mustafa Kemal'in büyük yanlışlar yaptığını söylüyorum. Onun içinde Atatürk demiyorum.

Ne kadar Kemalist varsa alayı dininize düşman, dalga geçen tipler. Sonra utanmadan sıkılmadan Atatürk çok dindardı yeaa derler. Ulan araştırıp öğrenmesek Mustafa Kemal'in dinsiz, ateist olduğunu bilmeyeceğiz de onlarca kanıtı var.

sayfa 1121
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET