Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana'nın, Aladağ ilçesinde Kız Öğrenci yurdunda Yangın !
« önceki   123 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 22
ads 1940
8 ay önce - Cmt 10 Hzr 2017, 21:55

Alıntı:
Aladağ yurt faciası sanıklarından biri tahliye oldu

Adana'nın Aladağ ilçesinde 11'i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği, 22 öğrencinin de yaralandığı Süleymancılar cemaatine ait kız yurdu yangını faciasında, kusurlu oldukları gerekçesiyle 6 gün önce yargılanmaya başlayan tutuklu 7 sanıktan biri olan 70 yaşındaki Ramazan Dede tahliye oldu.

http://www.aksam.com.tr/yasam/aladag-yurt-faciasi ...ber-630459

Artık olan bitene şaşırmıyorum tüm sanıkları tek tek tahliye ederler.

önery

8 ay önce - Cmt 10 Hzr 2017, 22:16

Alıntı:

Yurdun yerinde yeller esmiş,yıkılmış galiba bir gece.Peki neden dava bitmeden yıkıldı ki?Bu delilleri karartmak değil mi?

Sormak bile gereksiz. Kabak gibi ortada değil mi ?

Alıntı:

Adana'nın Aladağ ilçesinde 11'i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği, 22 öğrencinin de yaralandığı Süleymancılar cemaatine ait kız yurdu yangını faciasında, kusurlu oldukları gerekçesiyle 6 gün önce yargılanmaya başlayan tutuklu 7 sanıktan biri olan 70 yaşındaki Ramazan Dede tahliye oldu

Tam bizlik bir durum. Olay sonrası sıcağı sıcağına kimin ne kusuru varsa cezasını çekecektir. Kimse bundan şüphe duymasın denir. Sonra gundemden düşmeye başladıkça tahliyeler başlar...

sıkı denetim olacak denir. Baslarda bir kaç tanesi kapatılır. Bu durum haberlere servis edilir. Halkta " bak adamlar dediğini yapıyor " der..
Sonra aynı tas aynı hamam devam eder. O kapananların baska bir adla baska bir mekanda tekrar açılmaya başlamıştır bile...

TRemre
5 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 17:22

Alıntı:
Müfettiş böyle uygun görmüş: 12 cana 1’er gün maaş indirimi

Aladağ’da 11’i çocuk 12 kişinin yanarak can verdiği yurt faciasında İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi. Yurttaki son denetimde sahte rapor veren iki memura da sadece birer günlük maaş kesme cezası uygulandı.

Adana’nın Aladağ ilçesinde, 11’i çocuk 12 kişinin yanarak öldüğü ‘Süleymancılara’ ait öğrenci yurduna aileleri yönlendiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aktaş hakkındaki milli eğitim müfettişleri tarafından yapılan idari soruşturmanın sonucu belli oldu. Ailelerin, hakkında “Bizi yurda yönlendirdi” şikâyetini yaptığı Aktaş’a kınama cezası verildi. Faciadan önce yurtta yapılan denetimde, önlemler alınmış gibi sahte rapor düzenleyen iki memura ise birer günlük maaş kesim cezası ile yetinildi.

Hazırlanan müfettiş raporunda Özel Aladağ Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Cuma Ali Genç suçlu bulundu. Müdür Genç’in 26 Ekim 2015 tarihli denetim raporunda eksiklik olarak saptandığı halde yurtta yangın tatbikatı yaptırmadığı, yangın eğitimi vermediği, hizmetli ve belletmen görevlendirmediği, bölümleri yerleşim planına uygun kullanmadığı, aşçı çalıştırmadığı, internet odası kurdurmadığı, ankesörlü telefon bulundurmadığı belirlendi. Genç’in eksikliği gidermek için verilen 20 günlük süreye uymadığı, altı ay geç yanıt verdiği, izinsiz personel çalıştırdığı ve açılış iznine aykırı faaliyet gösterdiği belirtildi. Bir amiri olmadığı için Genç’e yaptırım uygulanmadı.

Yurtta 17 Aralık 2015 ve 26 Mayıs 2016’da denetim yapan Aladağ Kaymakamlığı’nın bilgisayar çalışanı Cihan Ünal ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Davut Gökçeli’nin, yangın tatbikatı yapılmadığı halde yangına karşı gerekli önlemler alınmış gibi sahte rapor düzenlediği kaydedildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aktaş’ın denetim görevini yerine getirmediği anlaşıldı. Aktaş’a kınama, Ünal ve Gökçeli’ye birer günlük maaş kesim cezası verildi. Aktaş geçen ay Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu’nda öğretmenlik görevine verildi. Aktaş, Ünal ve Gökçeli ile iki memura daha “taksirle birden çok kişinin ölümüne neden olmak” suçundan ayrıca savcılık soruşturması yürütülüyor.

4 İTFAİYECİYE SORUŞTURMA İZNİ

Aladağ’daki yurt yangınına ilişkin Adana Büyükşehir Belediyesi Müdür Vekili Nihat Sarraf ile Aladağ İtfaiyesi’nden üç işçi için de soruşturma izni verildi. Hazırlanan raporda, yangın anında öğrencilerin ikinci kattan atlamaları sırasında gerekli olan brandaların itfaiye araçlarında bulunmadığı ifade edildi.
Bu arada, yurdun işyeri açma ve çalışma ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığı’nca 8 Aralık 2016’da iptal edildi. Yetki belgesi olmadığı halde gelir toplayan dokuz kişi ile dernek saymanı ve başkanına idari para cezası verildi.

KAYMAKAM BEYE GÖRE TARİKATIN SUÇU YOK

TBMM Aladağ Komisyonu tutanakları yayınlandı. Komisyonun 10 Mayıs 2017’de ziyaret ettiği Kaymakam Abdullah Demirdağ’ın, tarikata ait erkek öğrenci yurdunda hiçbir kusurun olmadığını savunduğu ortaya çıktı. Yedi öğrencinin kaldığı yurda bizzat gittiğini anlatan Demirdağ, “Kendim de gittim gördüm. Yangın kapıları, yönlendirme levhaları, yangın merdivenleri, yangın tüpleri, tüplerin olduğu yerdeki bilgilendirme levhaları, çocukların bu konu hakkında bilgilendirilmiş olmaları; bunların hepsi tamam” dedi. Komisyon, bu görüşmeden sonra erkek yurdunu teftiş etti. Ancak eksiklik görüldüğü için yurt aynı gün kapatıldı.

Nurtopu gibi yeni örgütümüz vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Bu rezalet de şu başlıkta olumsuz eleştiride bulunanları din düşmanı ilan eden cahillere gelsin.

https://www.google.com.tr/amp/www.hurriyet.com.tr ...i-40572307

Misafir 923

5 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 18:18

Aladağ eski milli eğitim müdürü mehmet aktaş 12 insanın ölümünden sorumludur. Veliler mehmet aktaşın kendilerini o yurda yönlendirdiğini açıkça söylemiştir.
Yalan teftiş, denetim raporuna imza atarak ve o yurt zihniyetine yardımcı olarak suç işlemiştir. Mahkemesi devam etmektedir.
İdari soruştrma kapsamında sadece kınama cezası almıştır. Ve merkeze öğretmen olarak atanmıştır.
Böyle bir olayın cezası bu mudur? Milli eğitimin vicdanı bu kadar mıdır? Birbirine sarılı olarak bulunan yavruların hesabı kimden sorulacaktır?
Bu şahsiyetin yarın birgün siyasi çıkarları kullanarak başka bir yerde idareci olmayacağının garantisi var mıdır?
Yazıktır, günahtır...

Misafir 923

5 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 18:36

Aynı eski milli eğitim müdürü mehmet aktaşın parayla ilgili konularda da başı belada. Soruşturması var.

ads 1940
5 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 23:46

Alıntı:
Müfettiş böyle uygun görmüş: 12 cana 1’er gün maaş indirimi

Aladağ’da 11’i çocuk 12 kişinin yanarak can verdiği yurt faciasında İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi. Yurttaki son denetimde sahte rapor veren iki memura da sadece birer günlük maaş kesme cezası uygulandı.

Çok ceza vermişler!! bunun birde öbür tarafı olacak ve orda para da geçmiyor..!

Misafir 782

5 ay önce - Cmt 09 Eyl 2017, 23:51

Yazık o yavrucaklara. Siyasi çıkar amacıyla yandı kül oldu o kuzular.

Misafir 994

4 ay önce - Pts 23 Ekm 2017, 11:37

Bolvadin'de de Kredi ve Yurtlar Kurumu açacağı erkek öğrenci yurdu hazır iken kapatmış ve İlim Yayma Cemiyetine devretmiş. Buraya kayıt yaptıran öğrencilerin yatırdığı paralar yanarken, öğrenciler açıkta kalmış. Kalacak yeri olmayan öğrenciler, mecburen senelik 5 bin TL’yi bulan özel yurtlara veya tarikat yurtlarına gitmek zorunda kalmış.

ads 1940
2 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 00:15

Bugün 29 Kasım 2017

Bir yıldır yürekler yangın yeri.

29.11.2016 - 29.11.2017

Alıntı:
Kızlarının Ardından Yürekleri Halen Yanıyor

Adana'nın Aladağ ilçesinde geçen yıl 29 Kasım'da 10'u öğrenci 12 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda öğrencinin yaralandığı yurt yangınında evlatlarını kaybeden ailelerin acıları halen ilk günkü gibi taze.

Okumalarını istedikleri kızlarından gelen acı haberle sarsılan aileler, aradan geçen zamana rağmen çocuklarının hatıralarıyla zor da olsa hayata tutunmaya çalışıyor.

Ellerinde kızlarına ait fotoğraflarla avunan anne ve babalar, acılarını dindiremeseler de diğer çocukları için ayakta durmaya çabalıyor.

Yurt yangınında 6 ocağa ateşin düştüğü Aladağ ilçesine bağlı Köprücük köyünde, yangının olduğu ilk günkü gibi halen yas hakim.

Yangında, 8. sınıfta okuyan kızı Zeliha'yı kaybeden Sultan Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, acısının ilk günkü gibi taptaze olduğunu söyledi.

Kızı Zeliha'nın bir an olsun aklından çıkmadığını dile getiren Avcı, acısını "Düşünüp düşünüp ağlıyoruz, hiç unutamadık. Suçlular halen duruyor. Davalarla uğraşıyoruz. Zeliha, pamuk gibi bir kızdı. Ama gitti yapacak bir şey yok. Elimizden bir şey gelmiyor. Fotoğraf gibiydi, bakıp dururdun. Gül gibi duruyor çocuğum şimdi. Sürekli rüyama giriyor kızım. Zeliham sürekli 'Okuyacağım, hemşire olacağım' diyordu. Yüreklerimiz yanıyor ama ne yapalım." sözleriyle paylaştı.

Avcı, geride üç çocuğunun kaldığını ve onlar için ayakta durmak zorunda olduğunu söyledi.

Diğer çocuklarının da Aladağ ve Kozan ilçelerinde yurtta kalarak eğitimlerini sürdürdüğünü ifade eden anne Avcı, "Her gün evlatlarımı arayarak, seslerini duyuyorum. Onlara sürekli 'Dikkatli, tedbirli olun' diye uyarıda bulunuyorum." dedi.

Baba Mustafa Avcı da acılarının halen yüreklerini dağladığını kaydetti.

Yangında kaybettiği tek kızının fotoğrafıyla avunuyor

Yangında üç çocuğunun en büyüğü ve tek kızı olan 8. sınıf öğrencisi Sevim'i kaybeden anne Hayriye Köylü de halen gözlerine uyku girmediğini söyledi.

Kızının, yurtta hayatını kaybettiğinden bu yana aklından bir an olsun gitmediğini dile getiren Köylü, "Gece gündüz uyuyamıyorum, uyku gelmiyor. İki tane olsaydı biri kaldı derdim, bir kızım vardı o da gitti." diyerek gözyaşı döktü.

Yangının ardından Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Sevim'in okulda çekildiği fotoğraflarını bularak kendilerine getirdiğini hatırlatan anne Köylü, kızına olan özlemini bu fotoğraflarla dindirmeye çalıştığını anlattı.

Köylü, kızına ait elinde başka fotoğraf olmadığını vurgulayarak, "Milli Eğitim Müdürü bize böyle bir güzellik yaptı. Sağ olsun. Şimdi kızımın fotoğrafına bakarak teselli olmaya çalışıyoruz ama yetmiyor. Giden gelmiyor. Tek kızım vardı o da gitti. Yüreğim yanıyor." dedi.

"Ver çantamı okula gideceğim"

Yangında 6. sınıfta okuyan 12 yaşındaki kızı Nurgül Pertlek'i kaybeden Şerif Pertlek de aradan 1 yıl geçmesine rağmen halen olayın acısını ilk günkü gibi yaşadığını, eve girmekte zorlandığını aktardı.

Beş çocuğunun en küçüğü olan Nurgül'ü sürekli rüyasında gördüğünü ve kendine "Ver çantamı okula gideceğim." dediğini anlatan anne Pertlek, acılarının yıllar geçse de dinmeyeceğini dile getirdi.

Anne Cemile Baş ise kızı Bahtınur'u kaybettiğinden bu yana can sıkıntısıyla günlerinin geçtiğini belirtti.

"Hiç tadımız tuzumuz kalmadı." diyen anne Baş, bir yıl geçmesine rağmen acılarının taze durduğunu ve kızını her geçen gün çok daha fazla özlediğini ifade etti.

http://www.haberler.com/kizlarinin-ardindan-yurek ...88-haberi/

Misafir 9d6

2 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 18:51

Ödül gibi aladağ milli eğitim müdürü mehmet aktaşı adanada öğretmen yaptılar. Böyle bir insanın ne işi var okullarda!!!

sayfa 22
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET