Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Misafir 79e

1 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2018, 11:02

Edebali neyi yapmışta metroyu yapacak, duyurduğu projelerin çoğu maket model olarak kaldı.

Efe Elaldı

1 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2018, 18:48

alinur aktaaş devam eder 5 yıl daha ya yapacak ya yapacak söz verdi temel atacağım diye

Ardila
1 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2018, 18:53

Hadi inşaallah başlar 5 yıl içinde büyükşehirler de özellikle trafiğin artması ile metroların, tramvayların şart olması gerekiyor.

Efe Elaldı

1 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2018, 18:56

acemler-mimarsinan metrosu birçok sorunu çözecek yıl sonu temelini atarlarsa 3 yıl içerisinde metro hazır hale gelir gerekirse ihaleyi 5 yıl üzerinden yapsın yıllara yayarak şirketleride ona göre ödeme yapılır 3 yıl yerine 5 yılda bitsin ben rağzıyım

UfukRaifoğlu
1 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2018, 18:59

Aynen öyle.Keşke terminale de metro gitseydi de 8-9 yıl sürseydi inşaatı raziydik.

Mert Akgün
1 yıl önce - Prş 28 Hzr 2018, 16:16

Alıntı:
Aynen öyle.Keşke terminale de metro gitseydi de 8-9 yıl sürseydi inşaatı raziydik.

aynen öyle. bu sitedekilerdeki ufuk yöneticilerde olsa en azından bir kat alttan giderdi inşaatı uzun sürerdi ama yıllar boyunca insanları kanser edecek. şimdi güzelim yol mahvoldu bari birşeye benzese

Efe Elaldı

1 yıl önce - Prş 28 Hzr 2018, 18:52

bu arada hat acemlerde son bulmayacak emek-şehirhastanesi hattına bağlanacak şehirhastanesi- emek-acemler-mimarsinan desek daha güzel olacak acemlerde yapılacak aktarma istasyonu bursanın can damarı olacak devsa bi istasyon olacak kanımca bunla ilgili yıl sonunda gelişme bekliyorum kestel-üniverste hattına aktarma olayı acemlerdeki yeni istasyonda olacak son söylenen proje bu şekilde inşallah gerçekleşir

Mert Akgün
1 yıl önce - Prş 28 Hzr 2018, 20:32

ben bu şehirdeki planlama işini cidden anlayamıyorum. şehrin bir ucuna hastane yapıp sonra ulaşım götürmeye çalışıyoruz. şunu merkeze yakın bir yerlerde neden yapmıyoruz? hastane yani burası havaalanı değil ki, stadyumu merkeze yap 22 katlı binaları şehrin ortasına yap, soğanlıda 5 katlı yap0, kamu binalarını uzağa yap. şehircilik ilginç bizde

burak akcan
1 yıl önce - Prş 28 Hzr 2018, 21:30

Alıntı:
ben bu şehirdeki planlama işini cidden anlayamıyorum. şehrin bir ucuna hastane yapıp sonra ulaşım götürmeye çalışıyoruz. şunu merkeze yakın bir yerlerde neden yapmıyoruz?

Sebebi çok basit:İMAR RANTI
Köylüden metrekaresi bir birime alınan tarım arazileri yapılan plan değişikliğiyle imara açılıyor ve kat kat para kazanılıyor.Tabi bundan sadece yandaş müteahhit ve siyasi bağlantılı böğüüük iş adamlarının haberi oluyor.Sen duyduğunda fiyatlar 20 kat artmış oluyor.Böylece birileri ihya ediliyor.

Batur

1 yıl önce - Prş 28 Hzr 2018, 22:01

Planlama işinden anlamayan arkadaşlar şehir merkezinde böyle bir hastaneyi yapacak yerin olmadığını bilmiyorlar mı?

Diyelim ki kamulaştırarak yer açtın, şehir merkezinde böyle bir alan açmaya kalksan kaça patlar?

Biraz mantık yürütürseniz şehir plancısı olmaya gerek olmadığını göreceksiniz. Bu hastane için yıllardır Samanlı bölgesi konuşuldu, itirazlar sonucu yeri değişti.

Yapıldığı bölge zaten rantı yüksek bir bölge, hastane yapılması ile alakası yok.

sayfa 9
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara