Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Cüneyt5316

2 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 16:45

Alıntı:
O zaman gör sen ortamı Bu güzergahta en çok ÖHO'lar işliyor. Kaldırılmaları çok zor olur.

Vala bilmiyorum. Belediye zaten hep Doğuya ahkam kesiyor. Batı’da suspus.

Efe Elaldı

2 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 17:08

Projenin güzergahı tam olarak bi aciklansin otobüslere güzergaha göre düzenlemeler yapilir ben çok elleyeceklerini düşünmüyorum genelde siteler tarafına burulas otobüsleri çıkıyor orda kendi hatlarını azaltir ve revizyona sokar acemler çekirge heykel arasinda da yine burulasin çok hatti var öho hatlarinda ve kendi hatlarinda revizyona giderek halleder çok bi degisiklik olacagini dusunmuyorum

Cüneyt5316

2 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 18:14

Aynen öyle. Sitelere zaten tahmin edilen hat güzergahı üzerinden 8 sarı 2 sarı/beyaz 1 yeşil otobüs gitmektedir. Bu yüzden hatların güzergah veya iptal gibi işlemlerinde aksana olacağını zannetmiyorum. Lakin şuan bunları konuşmak için çok erken.

Misafir 82a

2 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 20:20

"Şu işçi sınıfı olmasa, bursa da belki muhalefet partilerinden birine kayabilirdi" demiş @ Mert Akgün.

İşçi sınıfı, tüm dünyada "sol" partilere oy verir. Ya Türkiye'de ki işçiler işçi değil ya CHP "sol" parti değil yada Ak Parti sol parti.

Bu zihniyeti anlamak mümkün değil ya neyse...

Misafir 0de

2 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 21:45

Bu proje bu güzergâh da hayalden öteye geçemez. Emirsultan, yeşil, setbaşı, heykel nasıl olacak Allah aşkına? Emirsultan, Yeşil civarında o daracık sokaklardan bu metro imkansız geçemez. Ayrıca Setbaşı köprüsünden nasıl geçecek? Derenin altına nasıl inşaa edecekler? Heykelde bulunan altgeçitler varken metroyu nasıl yeraltına inşaa edecekler? Lafla peynir gemisi yürümüyor.

UfukRaifoğlu

2 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 21:49

Alıntı:
Bu proje bu güzergâh da hayalden öteye geçemez. Emirsultan, yeşil, setbaşı, heykel nasıl olacak Allah aşkına? Emirsultan, Yeşil civarında o daracık sokaklardan bu metro imkansız geçemez. Ayrıca Setbaşı köprüsünden nasıl geçecek? Derenin altına nasıl inşaa edecekler? Heykelde bulunan altgeçitler varken metroyu nasıl yeraltına inşaa edecekler? Lafla peynir gemisi yürümüyor

Metro yeraltından geçecek zaten daracık sokaklarla ne alakası var.Dere varsa da üstünden köprü ile geçilir o kısım.İstanbul Haliç metro köprüsünün minyatürünü düşün.

Cüneyt5316

2 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 21:51

Hala günümüzün bu şartlarında butür söylemlerde bulunan insanlar kaldı mı? Karadan gemi yürüten bir ecdadın nesli, yol, dere altından nasıl metro geçireceksiniz diyor.
Yeşilde daracık sokakların içinden gitmeyecek zaten metro. Tamamı yer altından gidicek. Ayrıca heykelde toplasan 3 bilemedin 4 metre yükseklikte alt geçitler. Yahu metro istasyonları 10-12 metreye kadar iniyor. Birde kalkmış köprüden nasıl geçicek diyorlar. Ek köprü yapıcaklar, Boğaz köprüsü... kütüphaneyi yıkıcaklar
Neyse... orda da dere altından geçip gidicek.

Efe Elaldı

2 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 22:48

Alıntı:
Bu proje bu güzergâh da hayalden öteye geçemez. Emirsultan, yeşil, setbaşı, heykel nasıl olacak Allah aşkına? Emirsultan, Yeşil civarında o daracık sokaklardan bu metro imkansız geçemez. Ayrıca Setbaşı köprüsünden nasıl geçecek? Derenin altına nasıl inşaa edecekler? Heykelde bulunan altgeçitler varken metroyu nasıl yeraltına inşaa edecekler? Lafla peynir gemisi yürümüyor.

TBM (tünel açma makinası) denen bir makina var dünyada ve bu makina deniz altına dağ altına şehirlerin altına tüneller açıyor istanbulda şehirin altına 42 metreye tüneller açıldı bursaya mı açılamayacak viyadük denen yine geçişi sağlayan teknik var yollarda senelerdir kullanılıyor yada köprü yüzyıllardır kullanılıyor
anlatmak istediğim siz yeterki ben bu projeyi yapacağım deyin mühendisler setbaşından heykelden o metroyu hertürlü geçirir rahat olun burda önemli olan bu işi yaptırcak büyükşehir belediyesinin ne düşündüğü biz bu işe baş koyduk yapacağız diyorlarsa 5 yılda bu proje biter arkadaş öyle yada böyle bursa bunu yapacak kapasitede bi şehir gerekirse yap-işlet devret gerkirse özsermaye başkan ben yapacağım diyor yeterki istesin b,i şekilde acemlerden-sitelere bu metro gelir

Serdar345
2 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 22:57

Yapmasına yapılır da yapacak kimse ve para bulunur mu işte orası muamma.

Misafir 0de

2 ay önce - Prş 12 Nis 2018, 23:02

İlla ki bu projeyi yapacak teknoloji günümüz de mevcut, benim anlatmak istediğim bu kadar zorlu bir projeyi hayata geçirmek haliyle çok yüksek maliyet gerektirir. Günümüz şartların da bu yatırımı hayata geçirmek biraz ütopik duruyor. Terminal kent meydanı arasında ki düz ve nispeten daha masrafsız yolda bile yer altından metro yerine son derece ilkel trafiği daraltan tramvay yapan belediyeden bahsettiğimizi unutmayalım, Londra veya New York belediyesinden bahsetmiyoruz. Ayrıca Haşim İşcan Caddesinde gördük nasıl metro yapıldığını. Kuyular kazılarak o kuyular birleştirilip kazı yapıldı. Sanki devletin bütün imkanları seferber olmuş gibi bir hava yaratmanın anlamı yok.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara