Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 02 Oca 2016, 18:04

TERMİNAL’E MODERN CAMİ
Alıntı:
- BURSA’NIN KALİTE KENTİ OLMASI YOLUNDA TÜM MEKANLARI EN GÜZEL ŞEKİLDE DİZAYN EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BURULAŞ ŞEHİRLERERASI OTOBÜS TERMİNALİ’NE CAMİ KAZANDIRMAK İÇİN DÜĞMEYE BASTI.
- TERMİNALE YAPILACAK CAMİNİN PROJE ÇALIŞMALARININ TAMAMLANDIĞINI, TEMEL ATMA İŞLEMİNİN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GERÇEKLEŞECEĞİNİ AÇIKLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “CUMA NAMAZLARININ DA KILINABİLECEĞİ CAMİDEN BAŞTA TERMİNAL ESNAFIMIZ OLMAK ÜZERE YOLCULAR VE HALKIMIZ FAYDALANACAK. GELENEKSEL MİMARİNİN İZLERİNİ TAŞIYACAK, MODERN BİR CAMİ OLACAK” DEDİ.


Bursa’nın kalite kenti olması yolunda tüm mekanları en güzel şekilde dizayn eden Büyükşehir Belediyesi, BURULAŞ Şehirlererası Otobüs Terminali’ne cami kazandırmak için düğmeye bastı. Terminale yapılacak caminin proje çalışmalarının tamamlandığını, temel atma işleminin önümüzdeki günlerde gerçekleşeceğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Cuma namazlarının da kılınabileceği camiden başta terminal esnafımız olmak üzere yolcular ve halkımız faydalanacak. Geleneksel mimarinin izlerini taşıyacak, modern bir cami olacak” dedi.

Başkan Altepe, terminalin güney cephesine yapılacak cami alanında incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın kalite kenti olması yolundaki çalışmaları her alanda sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altepe, bu kapsamda tüm mekanları en güzel şekilde yeniden tasarladıklarını belirtti. Bursa’ya kazandırdıkları eserlerin gerçek anlamda kaliteli olduğunu, onlardan en önemlisinin de şehirlerarası otobüs terminali olduğunu kaydeden Başkan Altepe, terminalin eksikliklerinin giderilmesi ve gelişiminin devam etmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini bildirdi. Otobüs terminali için esnafın ve halkın cami talebi olduğunu belirten Başkan Altepe, “Otogar içerisinde bulunan mescidin yeterli olmadığı, Cuma namazlarının da kılınabileceği bir cami ihtiyacı bize iletildi. Başta otogar esnafı olmak üzere halkımızın talebiydi. Biz de bununla ilgili proje çalışmalarına başladık ve tamamladık. İnşallah birkaç gün içerisinde kazmayı vurup, en kısa zamanda caminin yapımını gerçekleştireceğiz” dedi.

Video:Başkan Altepe, yapılacak caminin geleneksel izleri taşıyan modern bir mimariye sahip olacağını vurguladı. 600 metrekare taban alanına sahip caminin asma katı ve kullanılacak tüm malzemeleriyle birlikte özellikli bir yapı kimliğine bürüneceğini vurgulayan Başkan Altepe, “Otobüs terminalinin en güzel mekanlarından biri olacak. Bölgeye ve Bursa’ya değer katacak” diye konuştu.

Terminal ziyaretinde Başkan Altepe’ye eşlik eden Bursa Otogar Esnaf ve Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Ataş ise, “Sayın başkanımız 30 Mart seçimlerinden önce bu yönde bir söz vermişti. Şimdi o sözün yerine getirileceğini görüyoruz. Çok teşekkür ediyoruz, çok mutlu olduk. Allah sebep olanlardan razı olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/terminale-modern-cami/haber/21032/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Cum 26 Ağu 2016, 16:23

TERMİNAL’E MODERN CAMİ
Alıntı:
- BURSA’NIN KALİTE KENTİ OLMASI YOLUNDA TÜM MEKANLARI EN GÜZEL ŞEKİLDE DİZAYN EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BURULAŞ ŞEHİRLERERASI OTOBÜS TERMİNALİ’NE YAPTIRILACAK CAMİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN MİSAFİR ODASI, KENTİN GİRİŞ KAPISI OLAN TERMİNALDEKİ EN ÖNEMLİ EKSİKLİĞİN BÖYLELİKLE GİDERİLECEĞİNİ BELİRTEREK, YAPILACAK CAMİNİN MİMARİSİ VE ÇEVRE DÜZENLEMESİYLE BÖLGEYE AYRI BİR DEĞER KATACAĞINI SÖYLEDİ.
Bursa’nın kalite kenti olması yolunda tüm mekanları en güzel şekilde dizayn eden Büyükşehir Belediyesi tarafından BURULAŞ Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne yaptırılacak caminin temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın misafir odası, kentin giriş kapısı olan terminaldeki en önemli eksikliğin böylelikle giderileceğini belirterek, yapılacak caminin mimarisi ve çevre düzenlemesiyle bölgeye ayrı bir değer katacağını söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacağı mekanları da kente kazandırıyor. Her gün 1100 aracın giriş çıkış yaptığı, binin üzerinde kişinin çalıştığı ve binlerce kişinin kullandığı Şehirlerarası Otobüs Terminalin en önemli eksiklerinden biri de Büyükşehir Belediyesi tarafından gideriliyor. Terminal içindeki mescidin ihtiyacı karşılamaması üzerine hem esnaflardan hem de vatandaşlardan gelen talepler üzerine çalışmaları başlatan Büyükşehir Belediyesi terminale kazandırılacak caminin temelini attı.

Video:Bursa’nın misafir odası
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, terminalin Bursa’nın misafir odası ve kentin giriş kapısı olduğunu hatırlatarak, bu nedenle terminalin hiçbir eksikliğinin bulunmaması gerektiğini kaydetti. BURULAŞ tarafından işletilen terminalde her alanda sağlıklaştırma yapıldığını ifade eden Başkan Altepe, “Burada her şeyin 4 -4’lük olması gerekir. Yıllardır konuşulan ancak somut bir adım atılamayan önemli bir ihtiyacı gideriyoruz. Mevcut mescit artık ihtiyacı karşılamıyordu. Kabe’nin bir şubesinin burada da olması gerekiyordu. Bu konuda gerekli adımları attık. Geçtiğimiz günlerde cami yaptırma ve yaşatma derneğimiz kuruldu ve bugün de temelini atıyoruz. Mimarisiyle, kullanılan malzemesiyle, işçiliğiyle ve yapılacak çevre düzenlemeleriyle ayrıcalıklı bir camiyi buraya kazandırıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Terminal Camii yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Burhan Turan da başta Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe olmak üzere bu ulvi yolda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Bursa Müftü vekili Mehmet Köktaş’ın duası eşliğinde Terminal Camii’nin temeli atıldı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/terminal-e-modern-cami/haber/22373/

Hayırlı uğurlu olsun.Ahmet_Öz
3 yıl önce - Cum 26 Ağu 2016, 16:52

Çok yakışır,inşallah tez biter,peronlara da yakın olmalı,seyahat edenler için , hemen otobüsten inip namazını kılıp binebilsin diye

Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Pzr 20 Ksm 2016, 23:56
Terminal Camii inşaat 19.11.2016(+)(+)(+)


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Çrş 22 Şub 2017, 21:24


Terminal Camii inşaatı 18.02.2017
Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Pts 15 May 2017, 10:49

TERMİNAL MODERN CAMİYE KAVUŞUYOR
Alıntı:
- BURSA’NIN KALİTE KENTİ OLMASI YOLUNDA TÜM MEKANLARI EN GÜZEL ŞEKİLDE DİZAYN EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TERMİNAL ESNAFININ İŞBİRLİĞİYLE BURULAŞ ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ’NE YAPTIRDIĞI MODERN CAMİDE İNŞAAT YÜKSELİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN MİSAFİR ODASI, KENTİN GİRİŞ KAPISI OLAN TERMİNALDEKİ EN ÖNEMLİ EKSİKLİĞİN BÖYLELİKLE GİDERİLECEĞİNİ BELİRTEREK, CAMİNİN MİMARİSİ VE ÇEVRE DÜZENLEMESİYLE BÖLGEYE AYRI BİR DEĞER KATACAĞINI SÖYLEDİ.
Bursa’nın kalite kenti olması yolunda tüm mekanları en güzel şekilde dizayn eden Büyükşehir Belediyesi’nin terminal esnafının işbirliğiyle BURULAŞ Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne yaptırdığı modern camide inşaat yükseliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın misafir odası, kentin giriş kapısı olan terminaldeki en önemli eksikliğin böylelikle giderileceğini belirterek, caminin mimarisi ve çevre düzenlemesiyle bölgeye ayrı bir değer katacağını söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacağı mekanları da kente kazandırmaya devam ediyor. Her gün 1100 aracın giriş çıkış yaptığı, binin üzerinde kişinin çalıştığı ve binlerce kişinin kullandığı Şehirlerarası Otobüs Terminalin en önemli eksiklerinden biri de Büyükşehir Belediyesi tarafından gideriliyor. Terminal içindeki mescidin ihtiyacı karşılamaması üzerine hem esnaflardan hem de vatandaşlardan gelen talepler üzerine devreye giren Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl temelini attığı Terminal Camii’nde kaba inşaat önemli ölçüde tamamlandı.

Video:Terminale değer katacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, terminal camii inşaatında incelemelerde bulundu. Halkın ortak kullanım alanlarındaki tüm eksikliklerin bir bir giderildiğini ifade eden Başkan Altepe, Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin en önemli eksikliğinin de bir cami olduğunu hatırlattı. Terminal içinde bulunan mescidin ihtilaçları karşılayamadığını hatırlatan Başkan Altepe, “Hem terminal esnafımızdan hem de vatandaşlardan cami yapılması konusunda yoğun talep vardı. Esnafımız tarafından kurulan cami derneği ile birlikte çalışmaları başlatmıştık. Kaba beton imalatı hemen hemen tamamlandı. Kısa zamanda ince işçilikleri de tamamlayıp, hem kentimize gelen misafirlerin hem de hemşerilerimizin bin an önce istifade etmesini istiyoruz. Önemli bir eksiklikti. Özgün mimarisiyle terminale de değer katacak. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/terminal-modern-camiye-ka ...ber/23871/

Hayırlı uğurlu olsun.


bilirkişi Can
3 yıl önce - Pts 15 May 2017, 15:54

Terminaldeki en önemli eksiklik camiiymiş?

Misafir 21f

3 yıl önce - Pts 15 May 2017, 16:10

Yine değer katmış

Misafir 5bf

2 yıl önce - Pzr 10 Eyl 2017, 22:14

baya ilerlemiş cami inşaatı

Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Sal 13 Mar 2018, 19:43


Terminal Camii inşaatı / 13.03.2018
sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet