Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bosphorus Ankara
« önceki   123 ... 333435 ... 626364   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 34
Misafir 72d

1 yıl önce - Prş 22 Şub 2018, 00:45

tapuyu alacağımız zaman memur daire üzerinde ipotek olduğunu mu söylüyor.

Misafir ebd

1 yıl önce - Cmt 24 Şub 2018, 12:36

Merhaba arkadaslar, bende 3.etap'dan 3+1 daire aldim. Bu projeden ev alan herkese hayirli olsun diyorum.

Projedeki bence en buyuk problem, buradaki arkadaslarin da paylastigi gibi ornek dairedeki metrekarelerin saglanamamis olmasi diye dusunuyorum. Ozellikle salonda ve salon balkonunda kuculme mevcut. Bunun disinda banyonun surgulu kapisindan vazgecilmesi, yine banyo asma tavaninin yapilmayacak olmasi, giyinme odasinda baca veya kolon her ne ise ondan oturu kare seklindeki yapinin bozulmasi gibi baska eksiklikler de mevcut.

Yani bu kuculme konusunda yapacak bir sey gorunmuyor artik, insallah daire iclerindeki malzeme kalitesini taahhut ettikleri gibi yaparlar diye umuyorum. Soylenen bilgi bu konuda bir problem olmayacagi seklinde.

Ancak yukarda bir arkadas bahsetmis, firma sahiplerinin bu eksikliklerden ötürü jest olarak en azindan balkonlari cam balkon yapmasi guzel olur diye dusunuyorum. Umarim dikkate alirlar.

Ve yine taahhut ettikleri dukkan uzeri kisimlardaki peyzaj ve yesil alani da yaratirlar umarim. Sonradan maliyetten kacinip buralari cakil veya sadece yesil bir halifleks ile kapatma yoluna gitmezler insallah.

Sizlere sormak istedigim iki husus var, birincisi binalarin hem disardan hem de diger daireler ile arasindaki ses yalitimi konusu. Soylenen bir problem olmayacagi vs seklinde ama bu konuda detayli bir bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

Diger konu da evi olcmeye gittigimde tavan yuksekligini 2,55 m olarak olctum ki bu parke vs gibi seylerden sonra daha da azalacak. Normalde standart olarak en az 2,70 m gibi olmasi gerekmiyor mu tavan yuksekliginin ? Bu sekilde bakinca bitince daireler basik olacak diye dusunuyorum.

Yani ozet olarak bu sekilde eksiklikler mevcut. Bosphorus firmasi bize satis asamasinda vermis oldugu guveni insaat surecindeki bu eskiklikler nedeniyle yikti sahsim adina. Simdiki aklim olsa asla hicbir firmaya guvenip insaattan daireye girmezdim. Bitmis halini gorup almak sanirim en dogrusu boyle seyleri gordukce.

Olumlu olarak da firmanin hakkini şu konuda teslim edeyim, insaat sonradan sekteye ugramazsa hizli ilerliyor, taahhut edilenden daha once bitecek gibi duruyor. Mayis, haziran gibi bitebilecegi soylendi. İnsallah oyle olur.

Genel olarak benim dusuncelerim bu sekilde, belki bazi arkadaslar benim soyledigim eksiklikleri onemsiz gorebilir, herkesin fikrine saygi duyarim.

Tekrardan ev alan herkese hayirli olsun, Allah agiz tadiyla oturmayi nasip etsin herkese. İyi haftasonlari dilerim

Misafir e91

1 yıl önce - Pzr 25 Şub 2018, 18:14

Biz de 3.etap da 3+1 sahibiyiz. Bosphorus örnek daireyi gösterip kafasına göre değişiklik yapıyor. Daha önce yazılan değişikliklere ek bir de mutfak tezgah arasına aynalı dolap olacaktı örnek dairedeki gibi ama sadece ayna olacakmış. Dolap kısmı yok. Her gittiğimizde yeni bir şey çıkıyor ve firma değişiklikler ile ilgili hiçbir açıklama yapmıyor, umutlarında bile değil. Sorulduğunda böylesi daha iyi oldu gibi gayri ciddi tavırlar sergiliyorlar. Daha önce salon balkonu kapatılacak denmişti, hatta yatak odasının bile kapatılabileceğini söylemişlerdi, şimdi ondan da vazgeçmişler. Evlerin içinde malzemelerde de böyle sıkıntılar çıkarsa tüm ev sahipleri olarak hakkımızı aramalıyız. Ayrıca evlerin tavanı çok alçak. Konutlarda en az 1,60 olması gerekirken bizimki 1,57 ve henüz döşemeler yapılmadı.

Misafir 3c2

1 yıl önce - Sal 13 Mar 2018, 11:13

inşaatı yakın zamanda gören var mı? bir de 2. ve 3. etapların teslim tarihi konusunda bir netleşme var mı?

Misafir 6b6

1 yıl önce - Çrş 14 Mar 2018, 23:13

üstelik arsa ticari arsa .. yanikredi çekerken konut olarak kredi çekilemiyor.. ve iş yeri olarak x bankadan kredi çekiyorsunuz bir de üzerine bir dürü ilave vergi..

Misafir 573

1 yıl önce - Prş 15 Mar 2018, 09:30

Evet ilk alırken hiçbir şey söylemediler konut olarak sözleşme imzaladık ama ofis olarak karşımıza çıktı bundan sonra yapacak birşey yok resmen kandırıldik hayırlısıyla evler bitsede teslim alsak sıkıntılı bir projeymis bu saatten sonra mutahit artık bu projeden ev satamaz millet uyandı inşallah bütün daireleri elinde kalır bildiğim kadar 3 etabı yapan mutahitin epeyce dairesi var

Misafir 692

1 yıl önce - Prş 15 Mar 2018, 11:03

Bu projeden ev almış birinin projedeki dairelerin satılamamasından nasıl bir kazanç elde edebilir çok merak ettim. Firmanın ilk başta ticari ofis olduguyla ilgili bilgi vermediği, bazı sözlerini tutmadıkları doğru. Bunları dile getirmek, eleştirilerimizi iletmek, hakkımızı aramak gerekirken firmanın dairelerini satamamasını dilemek garip bir durum. Daireleri elde kalmış bir projeden ev sahibi olmanın hic birimize yararı olmaz.

tilsimonline

1 yıl önce - Prş 15 Mar 2018, 11:20

Alıntı:
Ayrıca evlerin tavanı çok alçak. Konutlarda en az 1,60 olması gerekirken bizimki 1,57 ve henüz döşemeler yapılmadı.

ilgili yönetmelikte;
MADDE 28 – (1) Kat yükseklikleri uygulama imar planında daha fazla belirlenmemiş ise döşeme üst kotundan döşeme üst kotuna olmak üzere en fazla;
(4) İskân edilen katların iç yüksekliği, asma katlar hariç 2.60 metreden az olamaz. Ancak hava maniası olup planla kat adedi belirlenen parsellerde bu yükseklik 2.40 metreye düşürülebilir.

Sanırım 2,6 yazmak istediniz yanlışlıkla 1,60 yazdınız;
2,60 yazdığınızı düşünerekten sıkıntınızda yapacak birşey yok, yani sizin ölçtüğünüz döşeme altından döşeme üstü, siz döşeme yüksekliğini ve şap kısmını katmadınız, yani sizin oturduğunuz yerde iki döşeme üstü min 2,6 dır ki bunda hiç bir sıkıntı yoktur.
Teknik olarak yardımcı olmaya çalıştım.
Projeyi bilmiyorumda örnek daire ile farklı olması konusunda haklı ola ihtimaliniz yüksek.

Misafir 67d

1 yıl önce - Prş 15 Mar 2018, 11:51

Final okulları tanıtım ve kayıt ofisi açmış sitede ki dükkanlardan birine

Kemal6767
1 yıl önce - Prş 15 Mar 2018, 14:47

Burada bence birilerini ya da evleri ofisleri karalamayı bırakmaları gerekiyor insanların. Özellikle burdan ev almayanların veya almaya niyeti olmayanların. Sonuçta bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Şikayeti olanlar yazıyor çok güzel bilgiler ediniyoruz. Gerekirse hakkımızı da ararız. Ev aldığım bir projenin bu kadar yıpratılması eminim ki burada evi olan herkesi üzüyordur. Niyetim kimseyi kırmak değil ancak çevremizde çok fazla proje var, isteyen satıp onlara geçebilir

sayfa 34
« önceki   123 ... 333435 ... 626364   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet