Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
tilsimonline

1 yıl önce - Prş 17 Ksm 2016, 14:45
Radyotrafikankara muhabbetler...

Bir buçuk senedir sabah akşam yol arkadaşım oldu kendileri;
Birçok kez trafikte kalmaktan kurtardılar beni,
İlk zamanlar Ankarada ne gerek var radyo trafiğe demişsemde sonrasında radyonun yayın hayatına başlama tarihinin çok yerinde olduğunun farkına vardım.
radyo yayın hayatına başladıktan sonra Büyükşehir sırf radyo reyting alsın diye trafiği çözmüyor sanırım

Yayın yapan iki arkadaş varki
Elvan Hanım;yayında herşeyi kontrol altında tutup gerektiğinde yayına bağlananlar radyosu açıksa azarlar bir edayla fırçalamaktan geri kalmıyor,yeri geldiğinde esprisinide yapan otoriter bir imaj veriyor dinleyicilere, hani insan bazen arayıp trafik hakkında bilgi vermekten korkuyor yine azarı işitirim diye.

Erol Bey; dersinki ntv de haber sunuyor, sadece işini yapmakla meşgul, arayanlar sitem ettiğinde güzelce konuyu kapatıp sitemin diğer telefonlarda devam etmesini engelliyor.

Ha birde gönüllü sunucular varki artık fenemon olma yolunda giden,
Gürsel bey; ben iki kilometre gidemeden adam bütün ankarayı dolaşıp bütün ankara trafiği hakkında bilgi veriyor, ya diyorum bilgi verdiğin yerler hep sıkışıkda sen nasıl oralardan çıkıp ankarayı bulvar bulvar geziyorsun, bence saran holdingden cüzi bir maaş hakediyor
İsmini tam hatırlayamadımda muzaffer beydi sanırım, ya bir adam bu kadarmı neşeli olur her sabah yayına bağlanıyor kahkaha atarak adam hastaneye gidiyor trafikte kalmış halen pozitif enerji saçıyor herkese,hergün bağlanması gerekenlerden biri daha.

Klişe olmuş sözler;

Bugunün kaybedeni....,
Bugunun kazananı....,
Reklama gitmem gerekiyor(o bize gelsin biz ona niye gidiyorsak)
Eskiden etlikte oturuyordum artık kendy de
Yetkililerden rica ediyorum,
Yetkililere haber verin,
.... felç durumda,
... girmenizi kesinlikle önermiyoruz,
radyonuzun sesini kısınız,

Bazen güldüğüm cümleleride oluyor ilk aklıma gelen,
traifkten bunalmış yayına bağlanmış biri helikopterle ancak ulaşırım gideceğim yere dediğinde ,bizim patronun helikopteri var yollayayım demişti.

Forum ile alakası olan bir konuyu bahsetmek istiyorum FSM bulvarında üst geçit vardı tır çarptığı için kapatılmıştı, forumdan Elvan haınımı arayarak sorunu sık sık iletenler olmuştu ve en kısa zamanda çözülmüştü sıkıntı.

Bir kaç projeleri daha vardı,
mesela kar lastiğinin bütün araçlarda zorunlu hale gelmesi , görüşmeler vs yaptılarda sonuç olumsuz oldu sanırım.
Şu sıralar da Ankaradaki dilencilere para yerine çikilota vs şeyler vererek onları bu işe sokanları cezalandırmaya çalışıyorlar(bende destek veriyorum)
Büyük araçların saat 10:00 dan sonrası trafiğe çıkması için uğraşıyorlar ki inş olumlu sonuç verir.

Kısacası trafik ve ankara ile iç içe olduğu için böyle bir başlık açayım diye düşündüm.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet