Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Central Balat Projesi (35 kat)
« önceki   123 ... 17181920   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 18
Misafir f8d

5 ay önce - Cum 23 Hzr 2017, 09:17

kıvanc bey gunaydın zannedersem mimarsınız.Devlet okulunda yoneticiyim bursa ile ilgili projem var çizim konusunda yardımcı olabılırmısınız? saygılar.

arbas
5 ay önce - Cum 23 Hzr 2017, 11:07

kıvanç bey inşaat mühendisi bildiğim kadarı ile sayın misafir.

mustafaguler
5 ay önce - Cum 23 Hzr 2017, 11:11

Alıntı:
yakın gelecekte sadece İstanbul yolu değil, başka yerlerde de (yıldırım mesela ) örneklerini görürüz hep beraber.

Yıldırım'da Ankara Yolu üzerinde olacak sanırım?

kıvanç

5 ay önce - Prş 06 Tem 2017, 03:18

Alıntı:
kıvanc bey gunaydın zannedersem mimarsınız.Devlet okulunda yoneticiyim bursa ile ilgili projem var çizim konusunda yardımcı olabılırmısınız? saygılar.

Proje işinde serbest çalışan inşaat mühendisiyim. eğer yardım edebileceğim bir konuysa tabii ki. (özelden ulaşın lütfen)

Alıntı:
Yıldırım'da Ankara Yolu üzerinde olacak sanırım?

Proje sahipleri işi kotarıp, tanıtıma çıkmadığı sürece spekülasyon yapmak istemem. ama şunu söyleyebilirim, Ankara yolu değil

sdtbrs
5 ay önce - Prş 06 Tem 2017, 09:36

kesin millet mahallesi taraflarıdır

Misafir f8e

4 ay önce - Cum 28 Tem 2017, 09:28

millet mahallesinde gökdelen çok saçma olur. millet mahallesi nin zemini iyi olmadığı için izin vermezler sanıyorum.

Misafir 9fa

4 ay önce - Cum 28 Tem 2017, 10:11

Millet mahallesinden ev alanin aklina sasarim 1 metre kaz su cikiyor zemin sivilasmasi var, zemin katta oturanlar depremde yerin altinda bulur kendini, buralara bu kadar kadar konut yapacaklarina duacinari anadoludaki sanayii tasinip onlarin yerine yapilmaliydi konutlar.

Misafir f8e

4 ay önce - Cum 28 Tem 2017, 18:16

evet aynen oyle kentsel dönüşüm gerekliydi ama bu kadar yüksek bina yapmaları hiç iyi olmadı.

kıvanç

4 ay önce - Çrş 02 Ağu 2017, 05:05

"yüksek yapılar kötü zemine yapılmaz" yanlış bir algıdır.
doğrusu şudur: yüksek yapı iyi zemine çok daha az maliyetle yapılır.

zemin ıslahına çok fazla para harcanacak yerlere yüksek kat izni vermek bu açıdan çok mantıklı. yoksa bu alanlara hiç bir şey yapılamaz. 3-4 katlı binalar ancak yükselebilir.
yani madem daha gözle görünür bir inşaat seviyesine varmadan milyonlar harcanacaksa, bari üzerine yapılacak yapı maliyeti kurtarsın. yoksa tersi düşünülemez. ne yatırımcı, ne ekonomi, ne estetik açıdan ortaya verimli bir eser çıkmaz.

leno
3 ay önce - Pts 21 Ağu 2017, 14:08

Geçen hafta örnek daireyi görmeye gittim. 1+1 ve 2+1 örnek daire vardı sadece. 3+1 ve 4+1 yoktu. Maalesef örnek daireler yapılırken hiç özen gösterilmemiş. Kullanılan malzemeleri ve işçiliği beğenmedim. Yapmış olmak için yapılmış havası vardı. Dairelerin çoğunu sattıkları için özen göstermemişler sanırım. Gelen insanları örnek daire ile etkileyip satma ihtimalleri bence yok. Böyle bir projeye örnek daireler yakışmamış.

sayfa 18
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 17181920   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet