Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trump Dönemi Yeni Amerika
123 ... 130131132   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1

Trump sonrası Amerika gerçekten beklenildiği gibi değişecek mi?
Evet değişecek, Trump bu değişikliği sağlayacak 33.2%  33.2%  [95]
Hayır, hiçbir şey değişmeyecek klasik Amerika devam edecek 66.8%  66.8%  [191]
Toplam Oy : 286

erdemunsal44
4 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2016, 10:44
Trump Dönemi Yeni Amerika


2016 Kasım ABD Başkanlık seçimi sonucu yeni dönemde Amerika'nın Başkanı olarak Trump seçilmiş gibi gözüküyor, bundan sonra Trump öncesi ve sonrası nasıl bir Amerika ve nasıl bir dünya izleyeceğiz, hep birlikte görmüş olacağız. ..

mtoman
4 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2016, 10:48

Amerikan Grand Stratejisi asla değişmez, keşke şıkları çeşitlendirseniz ve biraz daha kapsamını daraltsanız! Bunun cevabı yüzde yüz değişim olur. Zira, yeni bir parti anlayışı olacak! Dış politika belki keskin değişmese de değişime uğrayacak. Ortadoğu, Güneydoğu Asya, Avrupa ve Rusya çerçevesinde Amerikan dış politikasının değişimini görebiliriz. Ama değişimden kast edilen radikal değişim ise radikal değişim olmaz!ahmetinci
4 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2016, 10:49

Trump ülkesindeki Müslüman ve azınlıklar için ne derece tehlikeliyse Hillary de dünyadaki Müslümanlar için o derece tehlikelidir.

Ayrıca ben Trump'ın dış politikasının şuanki ABD dış politikasından bir farkı olacağı kanaatinde değilim.

ABD başkanları iç siyasetlerini, yahudi sermayedarlar dış siyasetlerini yönetir. Bu yüzden başkan kim olursa olsun ABD de dış siyaset değişmez.


Yakup

4 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2016, 10:49

İşte Trump'ın Türkiye ile ilgili dikkat çeken açıklamaları!

ABD'nin yeni başkanı seçilen Donald Trump dönemi Türkiye'yi nasıl etkiler sorusunun cevabı Trump'ın daha önce verdiği cevaplarda gizli. Trump, "Erdoğan'a güveniyorum, Kürtlere hayranım" demişti.Alıntı:
Donald Trump'ın ABD Başkanlığını kazandığını açıklanmasına dakikalar kaldı. Peki Trump, Türkiye'yle ilgili hangi politikaları savunuyor? Daha önce The New York Times'a verdiği röportajda Türkiye'deki darbe girişimiyle ilgili Erdoğan'ı övmüş, "Yaşananın darbe değildi, başarılı olmadı, girişim olarak kaldı ve bu durumu tersine çevireceğine dair kendisine epey güvendim" demişti. Suriyeli Kürtler için de "Kürtlerin hayranıyım, anlarsın" ifadesini kullanmıştı.

İşte Trump'ın Türkiye ile ilgili açıklamaları:

"KÜRT GÜÇLERİNİN BÜYÜK HAYRANIYIM"

Trump, Temmuz ayında New York Times'ta yayımlanan röportajında, "Ben Kürtlerin büyük hayranıyım" demiş, soruyu soran gazetecinin "Ama Erdoğan değil, bu durumla nasıl baş edeceksiniz" diye sorması üzerine şu cevabı vermişti:

"İdeali, onların hepsini bir araya getirmek olur. Ve bu bir olasılık olur. Ama ben Kürt güçlerin büyük bir hayranıyım. Aynı zamanda, Türkiye'yle potansiyel olarak çok başarılı bir ilişkimizin olabileceğini düşünüyorum. Ve ikisini bir şekilde bir araya toplamak gerçekten harika olacaktır."

MÜSLÜMANLAR KONUSUNDAKİ SÖZLERİ

Türk-Amerikan ilişkileriyle ilgili olmasa da Trump'ın bazı politikalarının Türkiye'de tepkiyle karşılanması ve iç siyasetin konusu olması da mümkün.

Erdoğan'ın dünya Müslümanlarının önemli liderlerinden biri olma iddiası ve Türk kamuoyundaki olası tepkilerin, onu, başkan olması durumunda Trump'ın ABD'deki Müslümanlara yönelik olası ayrımcı politikalarını eleştirmeye itebilir.

TRUMP: ERDOĞAN'A GÜVENİYORUM

Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Trump, New York Times gazetesine verdiği röportajda, Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, "Yaşananları tersine çevirebileceği konusunda ona güveniyorum" ifadelerini kullanmıştı.

"DARBE GİRİŞİMİNİN TERTİP OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM"

Cumhuriyetçi aday, ABD'nin başka ülkelere baskı yapmadan önce "kendi bozukluklarını düzeltmesi" gerektiğini söylemişti. ABD başkan adayı, "Bence başkalarına nutuk atma hakkımız yok. Ülkemizde olup bitenlere bir baksanıza! Birileri polis memurlarını soğukkanlılıkla vururken, nasıl başkalarına ders verebiliriz ki?" diye konuşmuştu. Erdoğan içinse Trump, "Yaşananları tersine çevirebileceği konusunda ona güveniyorum... Bazıları (darbe girişiminin) tertip olduğunu söylüyor ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum." demişti.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ? "TRUMP'LA HERHANGİ BİR HUKUKUM YOK!"

Erdoğan, ABD'deki başkanlık seçimine ilişkin olarak şöyle demişti: "Dışişleri Bakanı olduğu dönemlerde Başbakan olarak çok görüşmelerimiz oldu, gerek Amerika'da gerek Türkiye'de. Aynı zamanda tabii beyiyle de gerçekten çok çok ileri diyebileceğim seviyede hukukum var, görüşmelerim var. Kendi vakıflarında bir-iki konuşmam olmuştur ayrıca ikili görüşmelerim kendisiyle olmuştur, böyle bir hukukumuz tabii var. Ama öbür tarafta benim tabii Sayın Donald'la herhangi bir hukukum yok, sadece bu kampanyada Donald Trump'ı duydum, izliyorum, böyle bir durum söz konusu. Dolayısıyla Amerika'daki seçimde Amerika'nın özellikle halk olarak yaptığı tercih, bizim için demokrasilerde saygındır."

DÜNYA LİDERLERİ TRUMP İÇİN NE DEMİŞTİ?

HOLLANDE: KUSMA HİSSİ VERİYOR

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Irak'ta ölen Müslüman bir ABD askerinin anne ve babasını kendisiyle ilgili suçlamaların ardından eleştiren Trump için "Ölçüsüz konuşmaları, insanlarda kusma isteği yaratıyor" demişti.

MERKEL: İLGİYLE İZLİYORUM

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bu aşamada Trump'la ilgili konuşmak istememesiyle dikkat çekiyor. Merkel, 1 hafta önce adaylığı ve AB'nin göçmen politikasına ilişkin sert sözleri sorulduğunda Trump için "Kendisini kişisel olarak tanımıyorum. Eleştirileri delice. Bu konuda kendisine cevap verme gereği duymuyorum. Amerikan seçimlerine değinmek istemiyorum. İlgiyle izliyorum, ilgiyle seçimin sonucunu bekleyeceğim" dedi.

PUTİN: ÇOK ZEKİ BİRİ, OBAMA GİBİ DEĞİL

Bugüne kadar Trump'a en büyük desteği veren lider hiç şüphesiz ki Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin oldu. Putin, Trump'ın Obama gibi olmadığını ve mevcut sorunları birlikte çözmeyi umduklarını belirtti. Rus lider, Trump için "Çok zeki ve yetenekli bir adam" ifadesini de kullandı.

RENZİ: KORKU POLİTİKASI İZLİYOR

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, ABD seçimine bakışını açıkça ifade etmişti. Renzi "Trump korku politikalarına yatırım yapıyor. Obama'nın iyi politikasının ve diğer taraflarla işbirliğinin devamı için çok güçlü bir şekilde Clinton'u destekliyorum" diye konuşmuştu.

"HİTLER'İ ANDIRIYOR"

Bugüne kadar Trump'a en sert tepkilerden biri Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto'dan geldi. Nieto, ABD'deki Meksikalı göçmenleri sınır dışı etmekle tehdit eden Trump için "Başvurduğu retoriklerle Mussolini ve Hitler'in iktidar oldukları tarihi dönemleri anımsatıyor" demişti.

KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Beyaz Saraya gelmeden önce bu Firat harekatini bitirsek bari....


Misafir ec6

4 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2016, 10:53

Göklerden gelen bir trump vardır. Kader diyemezsin sen kendin etttiiiin

Amerikaya hayırlı olsun bu rahatsızmtoman
4 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2016, 10:54

Alıntı:
Beyaz Saraya gelmeden önce bu Firat harekatini bitirsek bari....


Niye ki? Trump her zaman bölgesel istikrardan ve barıştan yanayım dedi. Türkiye'ye de özgürlük verecek! Rusya ile işleri pişirecek, Ortadoğu'dan kısmi de olsa çekilecek! YPG'liler bile senden daha endişeli. Hillary teyzeleri yok artık!


Yakup

4 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2016, 11:05

Alıntı:
Niye ki? Trump her zaman bölgesel istikrardan ve barıştan yanayım dediAdam, is adami is adami.

Nerede "para" kazanirim" mantigi var adamda..!!


ilker22
4 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2016, 11:11

çok garip

Türkiyedeki Cem Uzan a bakın

Amerikadaki Donald Trump a

Türkiyedeki Fransaya yerleşmek zorunda kaldı

Amerikadaki Başkan oldu

Halbuki ikisininde kökeni işadamlığı

Birini Türkiye barındırmazken diğeri Nobel ödülüne bile aday gösterilmiş


erkin1
4 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2016, 11:22

F-35 imalatlarını hızlandırmalı. Putin ile restleşmeli. (Tek rakibi şimdilik o)

Ertuğrul MERTEL

4 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2016, 11:26

Alıntı:
Amerikan Grand Stratejisi asla değişmez, keşke şıkları çeşitlendirseniz ve biraz daha kapsamını daraltsanız! Bunun cevabı yüzde yüz değişim olur. Zira, yeni bir parti anlayışı olacak! Dış politika belki keskin değişmese de değişime uğrayacak. Ortadoğu, Güneydoğu Asya, Avrupa ve Rusya çerçevesinde Amerikan dış politikasının değişimini görebiliriz. Ama değişimden kast edilen radikal değişim ise radikal değişim olmaz!Mtoman ben biraz farklı düşünüyorum .
Ben şahsen İçte başlatacağı ve güdeceği Kafasındaki dizaynın Yansımalarının dış politikayı ister istemez etkileyeceğini ve Yıllardır Söylediğim ve Zamanını geldiğini düşündüğüm EMANET Evlatlar Statüsünün Trump ile bittiğini söylüyorum .


Bu globalizasyonun da bitmesi demek belli bir yerden sonra ve Herkes kendi Ülkesi için çalışacak demektir . Yani ABD'li Abd çıkarlarını hiçe sayarak İsrailin atı olamayacak artıkın bilindik mana da eski statüsel güçleri kalkacak .
Bütünsel Denklemde Aynı mantıkla giden ve sırtını hep Yahudi ailelerin gündemi ile bir gündemi olabilen Kraliyet İngilteresinin bizatihi sahaya inmesi demek . O da kendi menfaat endeksini onlarla bir tutacağını düşündüğünüzde .

Ama Eğer o ailelerden bağımsız onşları kendine bağlamayı düşünürse ve gündemi onlar belirleyemezse bu sefer İngilterenin adı daha sık ve proxy güçler olmadan her türlü İngiltere saha da olacak demektir .

Yani dış politika da Ben artıkın bu saatten sonra İngiltere Abd kapışması bile bekliyorum .
Bence gidişat o yönde .

Ve Tüm Dönüşümün ZAHİR OLACAKLAR Endeksinde saklı olduğunu düşünüyorum .
Yani bundan önce Görünmez olanlar Hedeflerini Gerçekleştirmek için zıpladıklarında Artıkın Falanca Aile 'nin tepesine binilebilecek .
Yaşarsak Görürüz .
Emanet evlatlar ve MALlarla desteklenenlerin İNİŞİ Başlamıştır .
Bence .

En doğrusunu Allah bilir .sayfa 1
123 ... 130131132   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET