Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Yenimahalle Yakacık İnşaat Güncellemeleri
« önceki   123 ... 131132133 ... 143144145   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 132
06beco
2 ay önce - Cmt 19 Eyl 2020, 13:25

safari100 özel mesaj atamıyorum yeni üye gözüktüğümden ötürü.
sizin yeriniz kaç metredir, istediğiniz fiyat nedir

safari100
2 ay önce - Cmt 19 Eyl 2020, 15:43

450 m2 ben fiyat bilgisi edinmek istemiştim telefonum 0551 032 13 70

Bilginin gücü
2 ay önce - Sal 22 Eyl 2020, 11:43
protokol yolu

Protokol yolundaki 50 metrelik asfaltın durumu nedir.En son çalışmalar devam ediyordu

safari100
2 ay önce - Sal 22 Eyl 2020, 17:54

En son bağlum daki doğalgaz boruları yer altına alındı kırandağa ulaşmış olması gerek

turgutkuzan

2 ay önce - Çrş 23 Eyl 2020, 10:46

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerinize olsun.

Toplu konut hak sahiplerinin dayanışması için oluşturduğum facebook grubu ve web sitem vesilesiyle toplu konut projelelerini yakından takip etmeye çalışıyorum.
Toplu konut projelerinde en çok merak edilen hususlar, TOKİ konut projlerinin teslim tarihleri ve KONUT BELİRLEME KURA tarihleridir.

Mevcut bilgilerden yararalanarak bu konularda TAHMİNLER yapmaya çalışıyorum.

Ankara İli Yenimahalle İlçesi Yakacık Mahallesi 479 Adet Konut, 1 Adet 4 Dükkanlı Ticaret Merkezi ve 1 Adet 5 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi
projesi ile ilgili temin edebildiğim bilgiler ve KONUT BELİRLEME TARİHİ TAHMİNİM şu şekildedir.

Proje tam ismi : Ankara İli Yenimahalle İlçesi Yakacık Mahallesi 479 Adet Konut, 1 Adet 4 Dükkanlı Ticaret Merkezi ve 1 Adet 5 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi

İhale ilan linki : http://toki.gov.tr/illere-gore-projeler/11576

İhale tarihi : 07.01.2020

İşin süresi : Yer tesliminden itibaren 600 (altı yüz) takvim günüdür.

Tahmini bitiş süresi : Eylül 2021

Yüklenici firma : Alfen Taah. İnş. Mad. Nak. San. Ve Tic. Ltd. Şti. & Akfen Petrol Ürünleri Medikal İnş. Taah. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı

Web site : https://www.alfeninsaat.com

İnşaat alanı google maps linki : https://www.google.com/maps/place/Nurya%C4%9Fd%C4 ...32.7519281

İnşaat alanı google earth linki : https://earth.google.com/web/search/Yakac%c4%b1k, ...WkjyLhXUBA

İnşaat alanına toplu taşım ulaşımı : 215 Hastane Metro Yakacık otobus hattı Nuryağdı cami durağı

Proje hakkında detaylı bilgi linki : Proje hakkında detaylı bilgi

Tahmini konut belirleme kurası tarihi : Şubat 2021

Not : İş süresi 600 gün olan projelerde konut belirleme kurası ihale tarihinden itibaren (ortalama) 400 gün sonra yapılmaktadır.

Must 130
2 ay önce - Çrş 23 Eyl 2020, 18:07

TurgutKuzan abiciğim bu sözleşme kuradan hemen sonramı yapılır toplu para vereceğiz ya

turgutkuzan

2 ay önce - Prş 24 Eyl 2020, 18:20

Alıntı:

TurgutKuzan abiciğim bu sözleşme kuradan hemen sonramı yapılır toplu para vereceğiz ya

Pandemi nedeniyle uygulamalarda farklılıklar olabiliyor.
Standart uygulama şu şekilde :
- Kura çekiliş tarihinden 10 - 15 gün önce duyuru yapılıyor.
- Kura sonuçlarının resmileşmesi ve sözleşme imzalama programının hazırlanması 2-5 gün arasında oluyor.
- Sözleşme imzalama programı her gün 1 blok olacak şekilde düzenlenip duyuruluyor.
- Program, genellikle sözleşme imzalama programının DUYURULMASINDAN 2-5 gün sonrasından başlatılıyor.

Özetle söylemek gerekirse, konut belirleme kurası DUYURUSU yapıldıktan 20-30 gün sonra sözleşme imzalama programı başlar.

Blokların 20-25 daireden oluşacağını tahmin ediyorum.
Bu durumda en az 20 bloktan oluşan bir proje olacaktır.

turgutkuzan

2 ay önce - Prş 24 Eyl 2020, 18:31

Bugün Yakacık TOKİ inşaat alanını görmeye gittim.
İnşaat alanına giden yollar çok bozuk olduğu için uzaktan görüntü alabildim.
Görüntüleri çektiğim noktaları google maps harita görüntüsü üzerinde işaretledim.
İnşaat alanı Ankara çevre yolunun Yenimahalle Adaklık Kurban satış alanı yakınlarındaki bölümünden görülebiliyor.
(Ankara çevre yolu görülen google maps harita görüntüsü üzerindeki çevre yolu alanından inşaat alanı görülebiliyor.)

Görüntüleri tablet ile çektiğim ve uzak mesafeden çekildiği için görüntüler net değil.
Çektiğim videoları düzenledikten sonra, yarın youtube video kanalımda yayınlayarak linkini paylaşmaya çalışacağım.

(+)

(+)

(+)

Must 130
2 ay önce - Prş 24 Eyl 2020, 20:53

Turgut abi yapılmış kad blok var

turgutkuzan

2 ay önce - Cum 25 Eyl 2020, 17:58

Alıntı:
Turgut abi yapılmış kad blok var

Blokları saymadım.
Bazı bloklar arkada kaldığı için saymak mümkün olmaz.
Tüm blokların dış cephesi 3-4 ayda tamamlanabiliyor.
Önemli olan alt yapı.
Alt yapının durumu hakkında - SAĞLIKLI - bilgi almamız mümkün olmaz.

Videoları düzenleyemediğim için yayınlayamadım.
Hazırladığım görsel boyutları büyük olduğu için, küçültülmüş.
Görsellerden bir şey anlaşılmıyor.
Görselleri tam boyut olarak saraykent .org sitesinde proje ile ilgili bölümde -Proje görüntüleri :- başlığıyla link olarak ekledim.

sayfa 132
« önceki   123 ... 131132133 ... 143144145   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet