Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Burç

15 yıl önce - Pzr 24 Tem 2005, 03:47
PKK resmi TV kanalı hangi şehirden uydu yayını yapmaktadır?

PKK aşağı, PKK yukarı çok konuşan var.
Bakalım bu sorunun cevabını kaç kişi biliyor?

Baki KARAKOÇ
15 yıl önce - Pzr 24 Tem 2005, 06:08
med tv

PKK / KADEK Terör Örgütü
MED - TV

KADEK terör örgütü tarafından örgütün propagandasını aktif olarak yapmak amacıyla MED TV 30.03.1995 tarihinde KADEK tarafından faaliyete geçirilmiştir.

18.09.1996 tarihinde BELÇİKA polisince MED TV'ye yönelik gerçekleştirilen operasyon sonrasında örgütün finansman kaynaklarının uluslararası platformda ortaya konması ve elde edilen bilgiler, bugüne kadar Avrupa'da bağış kampanyalarını ve üye aidatlarını kaynak gösteren KADEK'nın, MED TV'yi kara para aklama amacı ile hayata geçirdiğini ortaya koymaktadır.

MED TV'de yayına başladığı günden itibaren yapılan "PANEL, SÖYLEŞİ, HABERLER WELAT ROJE-GÜNEŞ ÜLKESİ, ÖLÜM ANI, KURSİYA GEL-HALK KÜRSÜSÜ"isimli programlarda başta teröristbaşı Abdullah ÖCALAN olmak üzere üst düzey sorumlularınca canlı telefon bağlantıları ile örgüt sempatizanlarına ve müzahir çevrelere eylem ve faaliyetlere ilişkin talimatlar verilmesi ve sürekli KADEK terör örgütünün propagandasına yönelik yayınlar yapıldığı gözlenmiştir.

22 .03.1999 tarihine kadar bölücü yayınlarına devam eden MED TV ile ilgili olarak, Avrupa Konseyi Sınır Ötesi Televizyon Sözleşmesi Daimi Komitesi'nin 22.03.1999 tarihinde yapılan toplantısında, İngiliz Bağımsız Yayın Kuruluşu ITC, MED TV'nin şiddet, suç ve kamu düzenini ihlali teşvik eden yayınlarından dolayı yayın lisansını 22.03.99 tarihinden itibaren 21 gün süreyle iptal etmiş, daha sonra da tamamen kapatmıştır.

KADEK lideri Abdullah ÖCALAN'nın 16.02.1999 günü Kenya'da yakalanarak ülkemize getirilmesinden 22.03.1999 tarihinde MED TV'nin kapatılmasına kadar geçen sürede ortalama olarak bir günde 18.6 terör eylemi meydana gelirken,23.03.1999 gününden 06.04.1999 gününe kadar bir günde ortalama 4.1 terör eylemi meydana gelmiştir. Bu rakamlardan MED TV'nin kapatılması ile terör eylemlerinin yaklaşık olarak %80 azaldığını görülmektedir.

MED TV'nin kapatılması üzerine 29 Mart 1999 tarihinde idari merkezi Almanya'da bulunan, Vatikan tarafından finanse edilen ve İngiltere'den aldığı yayın lisansı ile Cebelitarık Boğazından uydu yayını yapan CTV (Christian TV) yayınlarına başlamış, 15.00-19.00 saatleri arasında 18.04.1999 tarihine kadar Hz. İsa'nın hayatına ilişkin bir film Türkçe, Kürtçe, Farsça ve Arapça olarak yayınlandıktan sonra kalan sürede çeşitli yörelerden görüntüler yayınlanmıştır.

Terör örgütü KADEK doğrultusunda İngiltere'den yayın yapmakta olan CTV'den sonra bölücü örgüt yeni bir TV kanalını devreye sokmuştur. Bu faaliyetler doğrultusunda örgüt mensuplarınca Fransa'da 08.07.1999 tarihinde MEDİA S.A adıyla bir şirket kurulmuştur. MEDYA TV adlı kanal 29.07.1999 tarihinde test yayınlarına başlamıştır. 1 Ağustos 1999 tarihinde yedi saat olarak faaliyete başlayan Medya TV yayın süresini günde 13 saate çıkarmıştır.

MEDYA TV yayınları 14.05.1999 tarihinden bu yana yayını devam eden CTV'nin yayın yaptığı Eutelsat-Hot Bird uydusunu kullanmakta olup, kapatılan MED TV ve CTV'de faaliyet gösteren "Programcı, sunucu, spiker" vb. personel MEDYA TV logosu altında yeniden ekrana gelmekte, programlar ise Belçika/Brüksel yakınlarındaki Denderleeuw kasabasındaki eski MED-TV stüdyolarında hazırlanarak yayınlanmaktadır.

Burç

15 yıl önce - Pzr 24 Tem 2005, 06:15

Bir yıl önce MED Tv yerini başka bir kanala bıraktı : ROJ TV..

Halil
15 yıl önce - Pzr 24 Tem 2005, 06:25

Ben oyumu verdim ama simdi cevabi buraya yazarsam oylamanin bir anlami kalmayacak,,
Biraz ipucu vereyim,, basbakan Erdogan Roj tv nin yayinina izin veren ulkenin basbakanina bu yayinlari durdurmasini yoksa iliskilerin bozulacagini soyledi bir sure once..

Baki KARAKOÇ
15 yıl önce - Pzr 24 Tem 2005, 06:47
roj tv

pkk yayın organlarının tarihsel gelişimini yazı olarak sıralayacaktım. uymakla yükümlü olduğumuz kriterlerin ( ) belirlendiği yerde merkezi bulunan roj tv; lisans ve uydu prob. nedeniyle sürekli isim değiştiren ama med tv-ctv-medya tv-roj tv zincirinin son halkasıdır.

ademfener

15 yıl önce - Pzr 24 Tem 2005, 09:46

Aslında Diyarbakır'dır fakat, şartlar gereği yutdışından yapıyorlar...

Sedat
15 yıl önce - Pzr 24 Tem 2005, 11:13

yukardaki % 5 benim... Med TV kanalini ilk kez duydum ve resmi PKK kanali oldugnuda ilk kez duydum.... ve bu kanal uydu üzerinden izlenebiliniyor mu yani O_o

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET