Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara MES Polaris inşaatı
« önceki   123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Misafir b2b

1 yıl önce - Sal 25 Ekm 2016, 19:29

Mes polarisin teslim tarihi ne zaman?

Misafir bcd

1 yıl önce - Cmt 05 Ksm 2016, 10:46

Mes polaris te son durum nedir acaba? İnşaat devam ediyor mu, durdumu?

Misafir 492

1 yıl önce - Pzr 06 Ksm 2016, 16:47

burda aylar once insanlar insaatın sıkıntılarına yönelik uyarılarda bulunurken soyle evler boyle evler diye ayıp tutanlar simdi evlerini sıkıntısız teslim alabilirlerse opup baslarına koysunlar, biraz da akılları varsa haklarını ilgili mercilerde arasınlar.polaristen 1 yıl sonra baslayan insaatlarda oturum basladı yazık gercekten

Zeynelcan
1 yıl önce - Pts 07 Ksm 2016, 10:21

@Misafir 492 Aklını kendine sakla.

Konu birkaç trolün isteği üzerine açılmış ancak ne site hakkında ne evler hakkında bilgi sahibi değiller. Konuda bilgisi olmadan sadece troll mesajlar üzerinden güncellenerek ilerliyor. İlgincç tarafı yazanların ev sahibi de olmaması.

Konuya dönecek olur isek Mes Polaris evleri ile ilgili olarak bilgi isteyen olursa, ev sahibi olarak bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalşırım.
İyi forumlar.

Misafir cbe

1 yıl önce - Pts 07 Ksm 2016, 11:49

zeynel bey burda yazan herkes trol size gore farklı sitelerden, peki siz bir ev sahibi olarak bilgilendirme yapabilir misiniz? kasımda teslim vaadi, mutahidin ohali bahane gostermesi kira yardımı yapılmaması sebebi nedir? bu evler ne zaman teslim olacak, daha sonra baslayan insaatlarda oturum baslamasına ragmen burda hala dış cephe inşaası devam etmesinin sebebi nedir? site bu sekilde yapboz gibi ilerlerken bunun iskan almada sıkıntısı olacak mı? bilgilendirirseniz sevinirim

Zeynelcan
1 yıl önce - Pts 07 Ksm 2016, 12:48

@Misafir cbe

Sayın Misafir,

Ben alırken bana söylenen tarih zaten bu yılın sonu olduğu için şuan benim açımdan çok büyük bir gecikme yok. ANCAK tabiki söylemiş olduğunuz bu durumlardan ev sahibi olarak memnun olmak mümkün olabilir mi?

OHAL'den dolayı kira yardımı yapılmaması maalesef kirizn müteahhit tarafıdan kullanılmasıdır. hukuka uygundur ancak etik midir? Değildir.

İnşaatte olan gecikmeyi kabul ederek devam edelim evet inşaatin halen kabası devam ediyor ancak 2 blok şuan itibariyle %90 bitmiş durumda. 3. blok %70'lerde iken şuan için tek kalan blok 4. bloktur. İlk 2 bloğa ait kapalı otopark inşaatide bitmiştir.

Bahar aylarında maalesef inşaat çok yavaş ilerledi ancak şon 3-4 aydır çok ciddi bir ilerleme var. Tabiki olması gerekenden geride devam ediyor ancak ev alanlar kendilerini dolandırılmış da hissetmiyorlar.

Sorular bu üslup ile devam ederse elimden geldiğince daha da fazla bilgi vermeye çalışırım.

Misafir e30

1 yıl önce - Pts 07 Ksm 2016, 13:39

Zeynelcan bey, su an itibarıyla teslim tarihi nedir? Sizin ongorunuze göre teslim tarihi ne olur? İskanda sorun olur mu sizce?

Zeynelcan
1 yıl önce - Pts 07 Ksm 2016, 14:08

Yıl sonunda teslim etmeyi düşünüyorlar ancak tam oturumun nisan-Mayıs aylarında olacağını düşünüyorum.

İskan konusu teknik bir konu, tam bilgi sahibi olmamak ile birlikte, sorun yaşanacaksa da bu sorun bu sitenin değil o bölgeninin problemi olabilir.

rkgmustafa
1 yıl önce - Pts 07 Ksm 2016, 21:34

Misafir sıfatıyla ağız dolusu kontrolsüz saçılan laflar, bilgi sunmadan insanlarda tereddüt ve endişe oluşturmak için yazılanları gördükçe forumda üye olmayanlar tarafından yapılan yorumlara kuşkuyla bakar oldum. Üstüne üstlük, buradan insanlara yaptıkları tercihler için bir de "akılsız" diyebilme cürretini gösteren insanları görünce, hangi ara böyle bir toplum olduk diye şaşırmamak elde değil.

Mes Polaris ile ilgili bilgi almak isteyen insanlar, sitenin fiziki şartlarını ve fiyatlarını bizzat inşaatı ziyaret ederek öğrenebilir, etraftaki diğer siteleri de gezerek beklentilerine cevap verip vermediğini görebilirler. Bu noktada bilinemezlikler, evin teslim zamanı veya şartnamedeki hususların şimdiye kadar yerine getirilip getirilmediği gibi bu siteden ev satın alan kişilerin yaşadıkları tecrübeler olabilir. Bu tecrübeler sorulduğunda ise, buradan ev alan kişiler bütün açıklığıyla insanlara yardımcı olmaktadır.

Kira yardımı konusunda belki de müteahhidin sözleşme şartlarını lehine kullandığı, ve Zeynelcan'ın da belirttiği gibi hukuki olsa da etik olmayan davranış sergilediği açık. Teslimat zamanından, sitenin daha ilk bloğu dikilirken daire satın aldığım için belki de en fazla muzdarip olan kişilerden biri benimdir ve bu süre benim sözleşmeme göre şu anda 7 aydır. Bu yönüyle, sitenin beklenen zamanda bitmediği de açıktır. Ancak sitede durgun geçen Mart-Mayıs ayı sonrası çalışmalar hızlanmış ve son 4-5 aydır eski hızına kavuşmuştur.2 blok neredeyse tamamen bitmiş, kapalı otopark inşaatının yarısı tamamlanmış durumda.2017 baharında da teslimat öngörülmektedir. 4 bloklu büyük bir site için arkanızda çok güçlü bir sermayeniz yoksa 2 sene gibi bir teslimat süresi de bana kalırsa zaten çok gerçekçi değildi.Her ne kadar kişisel öngörüm bu olsa da, bu yorum teslim tarihinin geciktiği gerçeğini değiştirmiyor.

Bu forumda, daha önceki bir yorumda da belirttiğim gibi, müteahhidin felç geçirdiğinden tutun binada işçilerin kaza geçirerek vefat ettiğini; inşaatın kaçak olduğundan tutun da Ankara'da milleti dolandıran Ulusoy inşaatın 2012 yılında yaptığı 3-5 katı yıkarak yeni bir proje ile inşaatına başlanan Polaris'in 5 yıldır devam ettiğini söyleyenlere kadar çok farklı niyetlerle hareket eden insanlar gördüm. Geçmişte yine bu foruma müteahhidin çok borçlu olduğu, bankalarla ve iş yaptığı kişilerde çok sayıda davası olduğu söylendiğine; eğer gerçekten bilgi sahibi olan varsa samimi şekilde bilgilerini burada paylaşsınlar çağrısı yapmıştım ki bu çağrılara da iddia sahipleri hiçbir şekilde cevap vermemişti.

Bir de yeni iddia olarak inşaatın "yapboz" olduğu, iskan alınamayacağı söylenmiş ki, maşallah neresinin yapılıp neresinin bozulduğunu ev sahipleri ile bilmezken Misafir yorumcu arkadaşlar hakim olmuşlar. Gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan bu yorumlara ne gerek var arkadaşlar!

Sonsöz, sanal ortamın gizliliğinden yararlanıp perde arkasından nanik yapan çocuklar gibi yorum yapmak yerine bildiklerinizle insanlara yardımcı olmaya çalışırsanız, forum amacına ulaşmış olur.

Zeynelcan
1 yıl önce - Sal 08 Ksm 2016, 15:53

Trollük yapan 1-2 utanmaz vardı, nerede onlar?

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet