Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Aydinsert
13 yıl önce - Cmt 23 Tem 2005, 14:50
İstanbul Aydos Ormanları ve Göleti

Aydos Tepesi ve eteklerindeki doğal güzelliklerle bezeli mesire yeri, günlük dinlenme ve aktiviteler için ideal bir atmofser sunmaktadır. Adını tarım tanrıçası Damatrys'dan alan saha içinden, 537 metreyle istanbul'un en yüksek noktası olan Aydos Tepesi rahatlıkla görülebilir. Osmanlı imparatorluğu döneminde av alanı olarak kullanılması çam ağaçlarından oluşan ormanının ne denli zengin olduğunu ortaya koymaktadır. 15 dakikalık bir yürüyüşle tırmanacağız yükseltilerin güzelliği bütün yorgunluğunuzu unutturacaktır. Hele hele akşam vakti, adalar üzerinde güneşin batışını seyretmek hiçbir şeye değişilmez. 4 farklı giriş bölümü bulunan 6620 dönümlük mesire yerindeki gölet, çevresindeki ekolojik bütünlük i küçük bir Uzun Göl manzarası oluşturmaktadır. Piknik sahaları, büfesi ve koşu parkurları oldukça bakımlıdır.

Ulaşım: E-5 ve TEM bağlantılarıyla Kartal-Yakacık ve Sultanbeyli istikametlerinden rahatlıkla ulaşılabiliyor. Ayrıca, toplu taşıma araçlarında da yararlanılabilir.

ALTERNATİF BULUŞMA İÇİN BURASI UYGUNDUR DERİM..

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

alperdemirkaya
13 yıl önce - Cmt 23 Tem 2005, 16:34

Fotoğraflar gerçekten çok güzel ancak 3. fotoğraf konusunda bir küçük eleştirim olacak, fotoğrafın üst kısmındaki sarı bölgenin fotoğrafın bütün doğallığını bozduğuna inanıyorum.
Gerçek olmayan bir şeyin daha güzel bir görüntü elde etmek için kullanılmasını kendimce uygun bulmuyorum.

atyilmaz

13 yıl önce - Sal 26 Tem 2005, 11:18

Alper Bey pek bu yükleyeceğim fotoğrafları sevmeyebilir. Ancak bu görüntüler gerçektende mevcut. Yalnızca fotoğraf makinesinin önüne bir filtre koyuyorsunuz ve gerçek olan görüntüyü daha değişik bir şekilde görme imkanı yakalıyorsunuz. Aşağıda görülen fotoğraflardaki renkler, sevgili Aydın Sert'e ait olan bir filtrenin makinenin önüne koyulmasıyla oluşturulmuştur.

(+)

(+)

atyilmaz

13 yıl önce - Çrş 27 Tem 2005, 13:45

Filtre kullanılmadan çekilen fotoğraflar...

(+)

(+)

(+)

(+)

alperdemirkaya
13 yıl önce - Çrş 27 Tem 2005, 14:31

Sevgili atyilmaz,

Senin yerinde olsam şu kırmızı filtreyi yüksekçe bir rafa kaldırırım
bu resimlerini çok beğendim.

( Üstteki filtreli fotoğrafları görünce itfaiye ye haber vermeyi düşünmüştüm, ca'nım ormanlar yanıyor diye )

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL