Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mursel kasap
1 yıl önce - Prş 20 Ekm 2016, 15:03
Ankara'da Kurulmasını İstediğiniz, ÖHO Hatları.

Kurulmasını İstediğiniz,Ego hatları Başlığın"dan sonra,Böyle başlık açmaya karar verdim.Benim Kurulmasını istediğim,Öho Hatları.105-439Gölbaşı-Kızılay-ulus-Pursaklar:111-266Bilkent-Bağlum:188Oran sitesi-Keçiören:410Aktepe-Kamil Ocak mahallesi-Öveçler:440-134Pursaklar-Çiğdem Mahallesi:424Altınpark-Ümitköy-Yaşamkent:426Keçiören-Gazino-Angora Evleri-Beysukent.Benim Kurulmasını istediğim Öho"Hatları Bu kadar.Eğer sizin Başka Kurulmasını istediğiniz Öho"Hatları varsa,Buraya yazabilirsiniz.

Misafir 8f4

1 yıl önce - Prş 20 Ekm 2016, 15:44

Mürsel; İyiniyetle bu başlığı açmışsın. Ama acemice bir başlık olmuş.

Nedenine gelince; Mavi ÖHO'lar 1983 yılında ilk Özal hükümeti zamanında, doğrudan Bakanlar Kurulu Kararı ile kuruldu. Tahdit sayısı o zaman belirlendi. Mavi ÖHO'lar ancak yine ya Bakanlar Kurulu Kararı ya da TBMM'den çıkacak bir kanun maddesi ile kaldırılabilir. Yerel yönetimler bunlara dokunamaz. Sadece güzergahını değiştirir.

Yani senin dediğin ÖHO hatlarını açmak için fazladan ÖHO kotası açmak gerekir. Bu da merkezi hükümet kanalı ile olur. Melih Gökçek neden kendi icat ettiği ÖTA'lara farklı statüler verebildi. Mavilere ekleme yapamadığı için.

Önerdiğin ÖHO hatlarını olurturmak için yeni bir ÖTA ihalesi yapmak gerekir. Mavilere eklenti yapamazsınız.

Ankara da tam tahditli ve kimsenin dokunamayacağı iki özel toplu ulaşım sistemi var. Bunlar Mavi ÖHO'larve C plaka servisler. İstenirse ÖTA (dış ilçeler dahil), YTA (yani Belko) ve Dolmuş ( dış ilçeler dahil) sistemleri yok edilebilir. Bu ikisinin ÖHO ve C plaka gibi kazanılmış tahdidi yok. Emanet çalışıyorlar.

mursel kasap
1 yıl önce - Pts 07 Ksm 2016, 12:08

188"Oran Sitesi-Keçiören Hattına Dağılabilirler.Malum 188"Hattında çalışan Ego"Hattı Sadece Belli Saatlerde Sefer yapıyor.188"De Öho"Olsa Hiç fena olmaz,Diye düşünüyorum.

Misafir ffb

1 yıl önce - Sal 22 Ksm 2016, 15:05

Bir defa Ankara'da tüm çift semtli hatlat bölünmeli. (427 hariç). Sonra özelleştirmeşu şekil olabilir.

317 Bağcılar-İçaydınlık: Mavi ÖHO'lar Bağcılar-Kızılay-Ulus arası çalışır. Altınpark HM'na bağlı olarak Bakanlıklar-İçaydınlık ring hattı oluşur ve özelleşir.

411 Aktepe-Çukurambar: Maviler Oran Sitesi HM'na bağı olarak Çukurambar-Kızılay-Ulus hattında çalışır. Aktepe-Bakanlıklar arası diğerözel hatta verilir.

203-154: İncirli-Sokullu: Maviler Oran Sitesi HM'na bağı olarak Sokullu-Ulus'a çalışır. İncirli-Bakanlıklar arası diğer özel hatta verilir.

263-153 Etlik-Balgat: Maviler Maviler Oran Sitesi HM'na bağı olarak Gökkuşağı-Balgat-Ulus'a çalışır. Etlik-Bakanlıklar arası diğer özel hatta verilir.

427 Subayevler-A.Ayrancı: Her iki semt de şehir merkezinin içinde olduğundan bölünmez.

297 Batıkent-Mutlu: Maviler Batıkent-Kızılay-Kurtuluş arası çalışır. Mutlu-Kızılay-Tandoğan hattı diğer özellere verilir.

339 Ege-Beştepe: Beştepe kent merkezine çok yakın olduğundan bu hat bölünmez.

145-254 Dikmen-Atapark: Maviler Atatürk Sit.HM'na bağlı olarak Keklilpımarı-Ulus çalışır. Atapark-Bakanlık kısmı diğer özellere verilir.

114-415 Kırkkonaklar-Çaldıran : Maviler Kırkkonaklar-Ulus çalışır. 415 kısmı Bakanlıklar olarak ayrıca özelleşir.

185 : Oran-Güneşevler: Maviler Oran-Ulus çalışır. Güneşevler-Bakanlıklar kısmı diğer özelleşecek hatta verilir.

220-221 Batıkent-Mamak: Batıkent-Gazi Mah-Kurtuluş arası Maviler alır. Mamak-Tandoğan ayrı bir özel hat olur.

413 Altınpark-Çankaya: Maviler yeni kurulacak Birlik HM'na bağlı olacak şekilde, Çankaya içi farklı varyasyonlarda dönüşümlü olarak Çankaya-Ulus hattında çalışır. Altınpark-Bakanlıklar arası ayrı bir özelleşmiş hat oluşur.

Kalan diğer çift semtli EGO hatları ise Bakanlıklar, Ulus, Kurtuluş ve Tandoğan (köprü) 'dan geri dönecek şekilde bölünür. Ve özelleşir.

-Merkez geçişli olmayanlar ve metro hatları hariç- Diğer tüm tek semtli EGO hatları da özelleşme kapsamına alınır.

mursel kasap
1 yıl önce - Sal 22 Ksm 2016, 15:23

427 Konusuna Katılmıyorum.427,Hattında Çalışan Öho Sahipleri.Fazla Para Kazanamıyorlar.Kazanamadıkları Zamanda Ego Şöförlerinin Önüne Kırıp.Yolcu Pazarlığı Yapıyorlar.Olması Gereken.427,Deki Öho,Lar Diğer Hatlara Kaydırılabilir.Subayevleri-Aşağıayrancı Arasında Sadece.Ego Sefer Yapsa.Yeterli Olur Diye Düşünüyorum.

Misafir 8da

1 yıl önce - Sal 22 Ksm 2016, 15:27

Öncelikle tüm otobüslerde Ankarakart kabul edilmeli, para kabul edilmemeli, gelirlerde havuz sistemi kurulmalı, otobüslerin birbiriyle yarışması ve yolcu kapması, durağı kasten işgal etmesi olayı bitmelidir. İkincisi araçlarda bir standart oluşturulmalı, alçak tabanlı ve fabrikadan çıktığı şeklinde kullanılan otobüsler mecburi olmalıdır.
Sonra her türlü güzergahta gerektiği gibi otobüs hattı oluşturulur, yolcusu olmayan hat havuzdan destekleneceği için kavga dövüş çıkmaz.

omer584
1 yıl önce - Sal 22 Ksm 2016, 15:40

Misafir 8da nın fikrine katılıyorum ama 1-2 değişiklik gerek;

1. Her otobüste hem nakit hem Ankarakart hem Paso hem de Yaşlıkartı geçerli olmalı.
2. Tek tip otobüs tek bir yönetim olmalı. Şöyle düşünün ABB EGO, Dolmuş, ÖHA ve ÖTA tek bir tarz araç ve işleyiş olmalı. Böylece sıra kapma öne geçme bekleme vs ortadan kalkar.

Misafir b9f

1 yıl önce - Sal 22 Ksm 2016, 16:52

Mavi ÖHO'lar herhangi bir karma oluşumun içinde olamazlar. Çünkü tahditleri yerel yönetim değil merkezi yönetim tarafından verildi. İlk mesajlarda nedeni ve açıklamasını yazmışlar zaten.

Misafir 1f2

1 yıl önce - Sal 22 Ksm 2016, 17:50

Benim anlamadığım bu iki numaralı hatlar saçma mesela ego cepte de 145-3 keklik pınarı-Atapark şeklinde gözükürken keklik pınarından hareket edince 252 ataparktan ise 145 şeklinde görünmektedir.bunun nedeni sizce nedir bence egolar gibi tek hat kullansalar daha mantıklı.

Misafir 1be

1 yıl önce - Sal 22 Ksm 2016, 18:57

"Tire 3" şeklinde olanlar halk otobüsü vb. olanlardır. Halk otobüslerine ayrı bir numara verilmemiştir. Bu yılların alışkanlığıdır. Mesela Yenimahalle'de 202 numara, hem Kızılay'a giden ÖHO'nun hem de İvedik Metro'ya giden EGO'nun numarasıdır. Metronun olmadığı ve üç haneli hat numarası sistemine geçilmediği yıllardan kalma alışkanlıktır. Zaten kimsenin de değişmesi için talebi yoktur. Yenimahallede 202 diyince lafın gelişine göre ÖHO mu EGO mu anlaşılmaktadır.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet