Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Kocaseyit Kavşağı (Doğumevi Kavşağı)
« önceki   123 ... 606162636465   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 61
Recep ALKAN
1 yıl önce - Cum 13 Ekm 2017, 16:39

Kardeşim, GOP tarafına gidecek adam, önce Atalar Caddesine giriyor, oradanen uygun sola dönüş ile Anafartalara çıkıyor ve düz yolu devam ederek istediği noktaya ulaşıyor.

Yukarıda ki mesajımda da belirttim.
Bölge bölge sorun çözmeye çalışıyorlar.
Mevcut sistem ile Çardaklı mevkiini rahatlatmış gibi görünseler de, zamanla Atalar ve Anafartalar caddeleri bu trafiği kaldıramayacak...

Erdal Düven

1 yıl önce - Cum 13 Ekm 2017, 21:53

Ben olayı şöyle görüyorum eski sistemde köprü yapılmadan önce trafik ışıkları olduğu için araçlar doğum evi çardaklı tarafına geçemiyordu sadece vasıf çınar caddesinden gelen araçlar geçiyordu o sistemde bile tıkanmalar oluyordu eski sistemde ışıkların olması geriyi yanı stadyum kavşağını çok etkiliyordu şu anki mevcut sistem ile araçlar köprü üzerinde birikip atalar ve anafartalar caddesinde yoğunluk oluşturuyor bundan en çok etkilenen araç sürücüleri mahalle sakinleri ve bölge esnafı oluyor

Yani kısacası bir yerin trafiği hafiflerken diğer tarafın trafik aksı bozuluyor yeni yol alternatifleri yaratılmadığı sürece kökten bir çözüm bulunamaz bu soruna bu kadar araç var iken trafikte

Misafir 02d

12 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 09:41

Bu köprü ne işe yarıyor eskiden makasta ışık yeşildeyken geçiyorduk kırmızıda bir dakikabekleyip geçiyorduk hiç sorun yoktu şimdi ne oldu yarım saatte geçemiyoruz burada amaç neydi bu köprü yapılırken hiç trafik ışıklarında bekleme olmadan ışıklara takılmadan geçecektik yine bütün ışıklarda bekliyoruz köprüyü yaptın makası kapatmadın yine yol tıkanıyor çünkü arada ışıklar var daha asansörler olmadı insanlar gidecek yoı bulamıyor o makas kapanmadıgı sürece trafik sıkışır bir başka konu ise kampüs münübüslerinin durdugu hat bomboş o hattı neden kulanmıyorlar yaniköprü bitti herşey tamammı

Erdal Düven

12 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 22:36

Alıntı:

Bu köprü ne işe yarıyor eskiden makasta ışık yeşildeyken geçiyorduk kırmızıda bir dakikabekleyip geçiyorduk hiç sorun yoktu şimdi ne oldu yarım saatte geçemiyoruz burada amaç neydi bu köprü yapılırken hiç trafik ışıklarında bekleme olmadan ışıklara takılmadan geçecektik yine bütün ışıklarda bekliyoruz köprüyü yaptın makası kapatmadın yine yol tıkanıyor çünkü arada ışıklar var daha asansörler olmadı insanlar gidecek yoı bulamıyor o makas kapanmadıgı sürece trafik sıkışır bir başka konu ise kampüs münübüslerinin durdugu hat bomboş o hattı neden kulanmıyorlar yaniköprü bitti herşey tamammı

Geçici olarak açılan hem zemin geçidi köprü tam anlamıyla faaliyete girdiğinde devre dışı kalacaktı fakat köprüdeki yoğunluk fazla olduğu için şimdilik dokunmuyorlar hala zaten köprünün yapılmasında 2 amaç vardı biri trenin direk bir şekilde geçmesi sağlayıp sanat okulu caddesini komple trafiğe açmaktı yeni yapılacak valilik kavşağı ile birlikte daha sırası var yani çünkü valilik kavşağına henüz başlanmadı birde o yüzden bu makası şimdilik ellemiyorlar ikincisi ise İzmir yolu caddesindeki ışıkları iptal etmekti fakat az ilerde doğum evi kavşağını geçince zaten ışıklar var?diyenleriniz vardır orası da iptal edilecek ama hepsinin bir sırası var bütün bu sorunlar valilik ve istasyon cumhuriyet meydanı trafik düzenlemeleri ile ortadan kalkabilir

Burada sıkıntı yaratacak durumlar ise tıpkı şuanda olduğu gibi kavşakların biri yada ikisi kapalı kaldığında tüm yoğunluk örneğin adliye ve Kuvayi Milliye kavşaklarında şu anda olduğu üzere tıkanmalara neden olacaktır valilik ve istasyon kavşaklarında eğer kapanma yaşanmadığı zamanlarda akar bir trafik bizleri bekliyor olacak tabiki tüm kavşaklarımızın düzenlemeleri bittiğinde oda kaç sene süre seçimler var falan filan uzun konular

Aslında şuanda yapılan hemzemin üst geçitler yerine mevcut tren hattını başka bir güzergahta yer altından yapılsa Soruna kökten bir çözüm gelmiş olur bu konu için çok proje vardı ama nedense maliyetli olmasından dolayı vazgeçildi.

Eğer faaliyete geçse çok daha geniş ferah ve düzenli bir şehir yapısına kavuşurduk.

Son olarak ne yapar isek yapalım kentsel dönüşüm ile birlikte alternatif yolları yapmaz (esentepe viyadüğü gibi) isek ilerleyen yıllarda artan araç trafiği ile birlikte için çıkılmaz bir hal alabilir Balıkesir trafiği

ahmet sert
11 ay önce - Çrş 22 Ksm 2017, 21:31

Kavşaktaki düzenlemeden dolayı Çardaklı esnafı mağdur olduklarını belirttiğinden Dinkçiler istikametine doğru yolu tekrar açma çalışmaları yapılıyor şu an.Yarın tamamen açılacakmış.Hadi esnafların mağduriyeti giderildi diyelim peki trafik tekrar Stadyum kavşağına kadar tıkanırsa binlerce Balıkesirlinin mağduriyeti nasıl giderilecek.Ne anladık bu işten, değişen ne oldu.Ünlü bir yazarın şöyle bir sözü var."Sizi başarıya götürecek formülü veremem. Ama, başarısızlığın formülünü verebilirim: “Herkesi memnun etmeye çalışmak” Anlaşılan o ki, başarılı olmak, mutlaka birilerini rahatsız edecektir. Herkesi memnun edeyim diyen, başarısızlığa mahkûmdur. Tamam birileri rahatsız olacak mutlaka ama birkaç esnaf mı binlerce Balıkesirli mi?Bunun kararını iyi vermek gerek.

savage74
11 ay önce - Çrş 22 Ksm 2017, 23:57

Hesaplamadan planlamadan iş yaparsan olacağı budur bu kavşak tam türk işi oldu.
Burada bir arkadaş vardı şirket temsilcisi uzun zamandır kayıp sözde 19 Mayıs da açılıyordu üzerinden 6 ay geçti daha hala merdivenler çalışmıyor, köprünün üzerinde yayaya yürüyecek yer yok. Bu yolun mühendis kimdir nedir merak ediyorum. Araba yolundan bölüp yaya yolu yaptılar. Orada bir araba yaya ya çarpsa bunun sorumlusu acaba kim olacak. Ahmet Hocam bir meslektaşın olarak ve aynı zamanda babadan gelen bir esnaf olarak şunu söyleyeyim esnaf sonuna kadar haklı, Adamlar orada binlerce liralık kira ödüyorlar, eleman çalıştırıp vergi ödüyorlar, ve onların ödediği vergiler ile biz maaşımızı alıyoruz, tabiki de böyle bir talepleri olacak. Sen şimdi 20 gün rapor alıp okula gitmesen ayın 15 inde maaşın yatar ama o esnaf 20 gün iş yapmadı diye dükkan sahibi kirayı almamazlık yapmaz, devlet stopaj, sigorta, geçiçi vergi,KDV ödeme demez, biraz empati yapmak lazım. Birilerinin hesapsız kitapsız yaptığı işin faturasını niye küçük esnaf ödesin

ahmet sert
11 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 00:06

Tamam esnaf ödemesin ama binlerce Balıkesirli de trafikte mağdur olmasın.Bu iş bir denge meselesi bir kesimi memnun edeyim derken çok daha büyük bir kesimi memnuniyetsizler ordusunun ferdi haline getirmemek gerek.İnanın 40 küsur yaşındayım hayatta bir arabam olmasını bırakın ehliyetim dahi yok.Ben bile bu halde trafik ne olur diye düşünürken otomobili olup stadyuma dayanan trafiğe tahammül edenlerin sıkıntısı olmayacaksa benim için hiç problem değil.Ben devlet memuruyum ama eşim yıllardır esnaflık yaptı onlarca çalışanı vardı, benim bile yeri geldiğinde maaşımdan iş yerini takviye ettiğim olmuştur ama bunlar genel memnuniyet felsefesi doğrultusunda yapılması gereken işler.Popülizm yapayım derken yap boz tahtasına döner bu işler.Yarın bu defa trafik gene sıkışır birileri yolu kapatır protesto eder,o zaman ne yapacağız.Onları memnun etmek için bu defa da başka şeyler mi düşüneceğiz, bu konuları herkesi düşünerek halletmek zorundayız.

Yasin OZTURK
11 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 00:27

Kötü bir proje oluşturup şehri projeye göre ayarlamaya çalışırsan olacağı bu esasında projenin şehre hizmet etmesi beklenir ama biz Balıkesirli olarak projeye hizmet etmeye çalışıyoruz. Ahmet abi şu projeyi bu kadar desteklemene şaşırıyorum ama saygı duyuyorum da biraz elinizi vicdanınıza koyun şu proje için harcanan parayı düşünün yazıktır günahtır bu paraya yazıktır oradaki esnafın haline birçoğu yıllardır orada çalışan insanlar tabiki tepkilerini dile getirecekler ekmek yiyor bu insanlar bilmem neredeki şehirden gelipte binlerce lirayı cebine doldurup trafiği arapsaçına çevirip giden şirketi savundunuz burada herkes şahit şimdi yıllardır Balıkesir’de olan bir çoğu buranın yerlisi olan insanlar mı mağdur edebiyatı yapıyor oluyor Ahmet abi etme yazıktır ayıptır bu kadar gaddar olmayalım lütfen.

ahmet sert
11 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 07:22

Tamam kardeşim siz haklısınız.Burada bir sürü adam zamanında trafik stadyum kavşağına kadar tıkanıyor, sıkışıyor demiyor muydu?Benim için fark etmez.Dediğim gibi benim ehliyetim bile yok.köprüden yürür geçerim.Benim dikkat çektiğim nokta şu:Esnaflar haksızdır demiyorum, ancak burada toplu bir yarar güdülmeli.Şimdi esnaflarımız mutlu olacak ama yakında burada yandık anam trafik sıkışıyor yorumları başlayınca ne olacak?O zaman nasıl ve ne türlü bir önlem alınacak.Nabza göre şerbet veriliyor gibi geliyor bana.

Erdal Düven

11 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 10:48

Ahmet abi şuan yapılan sistem mevcut duruma göre aslında en iyisi daha önceden bende bu yapılacak trafik sistemini savunmuştum ama bir şartla koca seyit köprüsünden çardaklı istikametine yani dinkçiler mahallesi söğütlü pınar rampasına giderken dükkanların önüne park yapıldığı için tıkanmalar oluyordu önce buna çare bulacaklar diğer taraftan milli eğitim müdürlüğü
önünden yani sındırgı caddesinden eskiden atalar caddesine ışıklı geçiş vardı şimdi ise orta refüj ile kapatıldığı için bir önceki denenen sistemin yoluyla köprüdeki kavşak vasıtasıyla doğum evi yönünden gidilebilir.

Aynı durum dinkçiler ve anafartalardan gelen araçlar içinde geçerli ışıklara uyarak köprü altından doğum evi ve atalar caddesine ulaşacaklar.

Böylelikle yine ışıklar ortadan kalkmış olacak sabah gördüğüm kadarıyla trafik ışıklarını fasılalı deniyorlar şimdilik yani anafartalar caddesinden gelen araçlar eskiden olduğu gibi köprüden gelen araçlar ile karşılaşacak burada yaşanacak sıkıntılar nedeniyle yine kırmızı ışıklar devreye girebilir fakat o zamanda Ahmet abinin dediği gibi yoğun günlerden akşam saatlerinde köprü trafiğinde birikmeler olabilir.

Tekrar tekrar söylüyorum dükkanların önüne konulan araçların önüne geçilmez ise bu çözümde ileride sıkıntılar çıkaracaktır.

Son olarak bu sistem inşallah uzun yıllar kullanılır yoksa aç kapa artema gibi olmaya devam eder her gelen birşeyler denemeye kalkar ise vay halimize

sayfa 61
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 606162636465   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara