Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Yaylabağ (Yaylaşehir) Projesi gelişmeler...!
« önceki   123 ... 838485 ... 182183184   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 84
mehmet0619
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 18:34
yaylabağ

Saygı değer alican kardeşim teklifimiz hususunda bir sıkıntı yok ,şu an değil biraz bekleyelim.

mehmet0619
9 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 20:54
KEMAL AĞBİ,ME CEVABIM

saygı değer ağbim olağan üstü bir insansın 400 milyon teminatı hangi babayiğit firma verebilir,velefki verdi diyelim Birlik yönetim kurulu ödeyeceği katkı payına karşılık ( 825 milyon) NASIL TEMİNAT ALTINA ALA BİLİR, ÜYELER ÖDEYECEĞİ KATKI PAYININ ALTINA İMZA ATMASI GEREKLİMİ EVET DİYELİM,Kİ
üyeler verilen sürede vecibelerini yerine getiremedi yönetin kurulu bunun garantisini nasıl sağlayacak,

Bakın arkadaşlar TC sınırları içinde bir firma 400 milyon kesin teminat vermez veremez.
Teminat olmasa olmaz deniliyorsa 20 milyon ile 40 milyondan fazlası kesinlikle olmaz.
katkı payı ise en dib 250 bin altı mümkün gözükmüyor. m² küçülme olanağı,da yok paşalar böyle diyor.
katkı payına güç,ü yetmeyen üyeyi düşünen yok. 29 ocak a kadar hiç bir firma görüşmeye bile gelmeye niyeti yok 52 firmayı davet etmişler, hiç bir firma dikkate bile almıyor. Bizim firmaya DAVETİYE malesef gönderilmemiş bizim firma hiç ama hiç dikkate bile almıyor artık bana,da diyorlar,ki yaylabağ konusunda bir şey söyleme gerekli bilgi sende var yönetim kurulları ilk önce seninlen pirensipte elsıkışzın ertesi gün biz notere gidelim hemen sözleşmeyi yapalım derler.
Benim teklifim hazır en ufak bir ayrıntıyı dahi atlamadım sunduğum zaman yönetim şok geçirecek , sabreden derviş muradına ermiş, Burdan SON OLARAK kemal ağbim,den bir kuruş katkı payı alınmayacaktır artı tüm ince işlerini,de tamamını şahsıma ait firmam Han. mim.YAPI. TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR.
saygılarımla. H. MEHMET GÜLER

SÜLF
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 01:15
Özel Mülkiyet sahipleri

Artık kooperarif üyelerinden ümidimi kestim hallerine razılar .Sanırım onlarda bu halin devamından yana eyvallah.
Özel mülkiyetçiler lütfen sesimize kulak verin .
BU. RESMEN BİR. KIYIMDIR....

Şimdi şöyle hesap edelim ve nasıl bir haksızlığa düştüğümüz anlaşılsın.
20 000 m2 imarsız 2 adet. tarlamızın olduğunu varsayalım .
1. Tarlamız Karataşda 2. Tarlamız Yaylabağ projede olsun .

1 tarladan imar geçti şu anda fazla diğil kuş uçuşu 1000 mt mesafede kesinti %50 Emsal 2 verildi [ bu bir tahmin diğil realitedir ve araştırıp öğrenebilirsiniz]
10 000 m2 imarlı arsanız oldu verilen 2 emsalle 20 000 m2 kapalı alan elde ettiniz .
Herbiri net 125 m2 olan 160 adet daireniz oluyor % 50 ile müteahhit le anlaşsanız 80 adet daireniz oldu

2. Arsanızda bu. Sözüm ona adı üstünde Toplu. Konut ALanı olan Yaylabağ projede olsun [ Buda yaylaşehir de yaşanan realite ] 20 000 m2 tarlanızdan 8 000 m2 arsanız kalacak .Buda şu an verilen Emsal 0.60 ile 4 800 m2 kapalı alan yani her biri 125 m2 olan 38,4 adet daireniz olur .Onunda % 50 si müteahhit firmaya kalacak size 19.20 adet daireniz verilecek.

İşte bizim nasıl bir kıyımla karşı karşıya olduğumuzun hesabı .

1 tarladan çok diğil hemen yanınızdaki bitişik Karataş ta 80 daire

2 tarlanızda Toplu Konut Alanı olan yerde hadi 20 daire diyelim yani % 400 zarar.

Şimdi bu haksızlığa evetmi diyeceksiniz.Biliyorum dişinizden tırnağınızdan artırıp aldığınız bu yerler çokmu ucuza alındı .Yada kabahatiniz bu ülkede yaşamakmı ?

Arkadaşlar bu imarı yaptıranda onaylayanda eski Türkiye'nin karanlık sayfalarında kaldı titreyip zamanın imar bakanının müsteşarına imza verip onaylayan zihniyet artık yokkk.O ben ne dersem o ne istersem olacak diyenlerinde bu gün nerde olduğunu biliyorsunuz.

Nisa'n ayında Referandumla çok şeyin değişeceğini anlatıp duruyorum.Artık demokrasi nin en noktasındayız.Bürokratik engeller,hatırlı kişiler dönemi bitti .

Hepiniz gördünüz dün sayın ABB başkanı herkesi dinledi daire başkanlarına tüm Ankaralıların şikayet ve taleplerini not ettirdi .
Bakın hafızanızı yoklayın bunları 1 yıl önce hayal bile edemezdik.
Yapacağımız tek şey 3000 özel mülkiyetçinin bir örnek metinde buluşup dilekçesini sayın başkana iletilmesinde .
Lütfen bu insafsız hak gaspını düzelttirelim .Hani dilekçe zor geliyorsa Bimere Cimere durumunuzu beyan edin
O da zor diyen varsa lütfen bir Twitter hesabı alıp ABB başkanına ve gerekli siyasi parti yöneticilerine twit le bu durumu anlatmaya çalışalım .
Keşke üst birlik üyelerini. Ve bizleri düşünse ama imkansız olduğu belli.

Niyeti halis olan bir üst birlik Toplu Konut Alanı ilam edilmiş bir yerde 0.60 emsal % 61 kesinti yapmaz.

28 000 - 29 000 - 27 000 imarlı parsel yapıp binlerce insanı tek parsele tıkayan zihniyet kusura bakmasın bizede masal anlatmasın .
Sizde gerçekten Halis bir niyet olsa muhtarlara bile kapısı açık olan bir Cumhurbaşkanıa ABB başkanına gider çözüm yolu arardınız ....Saygılarımla

mehmet0619
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 12:01
yaylabağ

1- Birliğimiz uhdesinde bulunan “YAYLAŞEHİR PROJESİ’’aşağıda yer alan;
ALANLAR : MİKTARI :ARSA ALANI : EMSAL İNŞ.ALANI:
ÇOKKATLI KONUT ALANI 3396 391.727,65 m2 599.916,96 m2
VİLLA KONUT ALANI 3577 2.007.003,00 m2 801.000,00 m2
AKARYAKIT ALANI 1 6.585,00 m2 1.975,50 m2
TİCARET ALANI 11 61.292,76 m2 30.646,35 m2
ÖZEL SAĞLIK ALANI 1 28.059,00 m2 28.059,00 m2
ÖZEL ÜNİVERSİTE ALANI 1 168.087,00 m2 168.087,00 m2
ÖZEL EĞİTİM ALANI 2 25.173,00 m2 25.173,00 m2
SOSYAL KÜLTÜREL ALANLAR 10 36.244,00 m2 36.244,00 m2
TİCARİ REKREASYON ALANI 2 417.380,00 m2 41.738,00 m2
SPOR ALANI 2 16.117,00 m2 7.331,00 m2
AĞAÇLANDIRILACAK ALAN 4 520.876,00 m2 15.626,28 m2
TOPLAM 3.678.544,41 m2 1.755.797,09 m2
alanlardan oluşmaktadır.
2- Projemiz eş zamanlı ve bütüncül bir proje olup, altyapı dahil kat karşılığı modeline göre
yaptırılması planlanmaktadır.
3- Bu amaçla, projede yer alan 3000 adet villa ortaklarımız için şartnamesine uygun olarak anahtar
teslimi esasına göre birliğimize teslim edilecek, yukarıda belirtilen geriye kalan alanlar yüklenicide
kalabilecektir.
4-Firmanızca, projenin gerçekleştirilmesine yönelik olarak aşağıda belirtildiği şekilde de alternatif
çözüm teklifinde bulunulabilir. Bu teklifler ortaklarımıza ait olan 3000 adet villanın ve altyapının
anahtar teslimi dışında; (3. Madde esaslarına göre)
İleri kaba olarak teslimi; projesine uygun olarak betonarme taşıyıcı sistemi ile yapılan
yapının çatı üzeri çatı kaplaması yapılmasını; dış cephe mantolaması ve boyası ile dış cephe
pencere ve kapı doğramalarının yapılmasını; İç duvarlarda da elektrik tesisatı, temiz su ve pis
su tesisatları yapıldıktan sonra iç duvar yüzeyine kaba alçı sıva yapılması zeminlerde ise
kalorifer tesisatı boruları döşenerek üzerine şapının atılmasını kapsayacaktır.
Firmanızca önerilecek bir teslim şekli, şeklinde de olabilecektir.
5- Firmanızca söz konusu projemize ilgi duyulması halinde ekte (cd) içerisinde yer alan dökümanlara
uygun olarak vereceğiniz teklifin aşağıda yer alan belgelerle birlikte 29 Ocak 2018 Pazartesi günü
saat 11:00 ’e kadar Birliğimiz Genel Merkezine teslimi gerekmektedir.
a) Kayıtlı olunan Ticaret, Sanayi veya ilgili meslek odası belgesi,
b) Şirket yetkilisinin imza beyannamesi veya imza sirküleri,
c) 400.000.-TL’lık (Dörtyüzbin) geçici teminat. Banka teminat mektubu alması halinde en az 6
ay süreli olacaktır.
d) Firmanızca son 10 yıl içerisinde 2017 yılı fiyatlarıyla yurt içinde veya yurt dışında kamu veya
özel sektördealt yapı ve /veya üst yapım işini; tek bir sözleşme ile en az 300.000.000.-TL’lık
(üçyüzmilyon ) veya sözleşme toplamları olarak 500.000.000.-TL’lık (beşyüzmilyon) bir işi
tamamladığını belgeleyen iş deneyim belgesini,
e) Firmanızın bu büyüklükteki bir projeyi yapabileceğini gösteren mali durumuna ilişkin belgeler
ile Banka ve/veya finans kuruluşlarından alınmış referans mektupları,
f) Firmanızın ünvanları itibari ile halen çalışmakta olan personel sayısı, (Gerekmesi halinde ücret
bordroları istenecektir.)
g) Firmanızın vergi ve SGK borcu yoktur yazısı,
2
h) Firmanızın kamu ihalelerinden yasaklı olmadığına dair yazı,
6- Söz konusu iş için firmalar ortak girişim olarak da teklif verebilirler. Bu durumda ortak girişim
beyannamesinin sunulması ve pilot ortağın belirtilmesi gerekir.
7- Firmanızca söz konusu projemize teklif verilmesi halinde hemen detay görüşmelere başlanacak
ve varılan mutabakat sonucunda kesin sözleşme imzalanacaktır. Kesin sözleşme esnasında
100.000.000.-TL’lik (yüzmilyon ) kesin teminat alınacaktır Kesin teminatın banka teminat
mektubu olarak verilmesi halinde süresiz olacaktır.
8- Birliğimiz kamu ihale kanununa tabi değildir.
Projemize göstereceğiniz ilgiye teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Yönetim Kurulu

mehmet0619
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 12:45
YAZ DOSTUM YAZ

Yaz tahtaya bir daha tut defteri kitabı sarı çizmeli Mehmet ağa bir gün HESABI.
Yaz dostum 300,500 milyonluk iş yapmış,mı.
yaz dostum ssk borçu varmıymış,
yaz dostum 400 bine çay içi yormu
yaz dostum elemanı melamanı varmı,
yaz dostum 100 milyon teminatı veri yormu.

Saygı değer arkadaşlar dalga geçtiğimi zanetmeyin gerçekleri yazıyorum nasılmı.
300,500 milyonluk iş yapmadıysa bu işi yapamaz,mı
ssk borçu varmı yokmu kimi ilgilendirir varsa devlet alacağını alır.
çay içmeye gelirken 400 bin liramı getirmesi gerekiyor bunun neresinde mantık.
çalışan işçisi bu işte 500 kişi olur iş biter 5 kişi kalır,bu da mantıksız.
E nihayet bir şeylerin farkına varmışlar 100 milyon teminata düşürmüşler olması gereken ise 20 milyon geciçi teminat yolu yokuş olana kimse gelmez yolu düz tut her kez gelsin,
saygılarımla H. MEHMET GÜLER

omer efe
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:23

bence SSK a borcu varmı?
Vergi borcu var mı?
kredi borcu var mı?
bunlar çok önemli, çünkü borç batağı içinde olan firmalar, borç ötelemesini sürekli yeni iş alarak sağlayabilirler.. sicil i temiz olmayanla bu iş KESİNLİKLE yapılmamalıdır..

mehmet0619
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 15:24
YAYLABAĞ YOLU DÜZ TUTMA NASIL OLUR

1.MADDE:Birlik yönetim kurulu olağan üstü genel kurul yapar, Delegelere durum hakkında birifink verir.
Bu güne kadar yapılan çalışmalardan çıkan sonucu izah eder alınacak kararları birbir sıralar.
katkı payı hususunda askari ,azami olan payı üyelerine bildirilmesini sağlar,ödeme gücü olan ve olmayana seçenek sunar katkı payı hiç ama hiç ödeyemeyecek durumda olana proje için de bulunan konut ( daire) almasını önerir 30 gün içinde üyelerinin kararlarını alır.
2.MADDE:Birlik yönetim kurulu 1 madde,den çıkan sonuca göre projeden uhdesinde kalacak villa ve konut sayısını netleştirdikten sonra villa ya verilecek katkı payı hususunda planlama yapar ve hazırlar.
3.MADDE:Birlik yönetim kurulu projeyi kat karşılığı sistem dışında,konsorsiyum çerçevesi içinde yapılması açısından firmalarla görüşme yapar.
4.MADDE:Birlik yönetim kurulu konsorsiyum içinde cezai şartlar , hukuki maddeleri içeriğinde taşıyan 20 milyon nakit teminatı veren 6 ay içinde projelerin tamamlama süresi ve proje tamamlandıktan sonra 6 ay içinde ruhsat alınıp inşaatlara başlama süresi olmak şartı ile toplam 1 yıl içinde bu hükümleri yerine getirmediği takdirde birlik yönetim kurulu tek taraflı sözleşmeyi fes etme ve cezai şartları uygulamaya koyma hakkını kullanır,yüklenici firma hiç bir hak talep edemez.yüklenici firma sözleşmeye harfiyen uyduğunda ise inşaat temelleri atıldığında 20 milyonluk teminat ilk hak edişinde 10 milyon ikinci hak edişinde 10 milyon olmak üzere firmaya iade edilir.
5.MADDE:Birlik yönetim kurulu inşaat yapımı esnasında biten villa anahtarını aldığında o villaya ait katkı payını öder, konut teslim aldığında ise hiçbir ödeme yapmaz.
6.MADDE:İnşaat yapımı başladığında kat irtifakı tapuları 3577 villa ve 3396 konut tamamı Birlik Başkanlığı adına Çıktığı için yüklenici firma hak ettiği tapuları birlik başkanlığından alacaktır. Tapularda bir nevi teminat niteliği taşır.

NOT: Yukarıda bahsettiğim hususlarda sıkıntı yok. Y. firma Bu aşamaya kadar en az 100 milyon masraf eder bu masrafı kimse kolay kolay bırakmaz.Bunun için rahat olun yolu düz tutarsak işimiz yürür gider.
saygılarımla. MEHMET GÜLER

mehmet0619
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 16:00
ÖMER EFE BEYE CEVABIM

Sayın Ömer bey PROJENİN TOPLAM MALİYETİ 3 MİLYAR LİRA BU YÜKÜN ALTINA GİRECEK KAÇ FİRMA VAR,Kİ ARTI BATAKTA OLAN FİRMANIN NE İŞİ OLUR .

alicann006
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 16:22

yaylaşehir haberde ulusoydan agaoğluna telefon etmişler proje için agaoğlu istese zaten yapar bu boş işleri bıraksın yonetim biran önce şartnamelerde orta yolu bulmasını istiyoruz torpille bu işler olmaz adam ticaret yapıyor kimi sokarsan sok devreye işine gelirse senin projenle ilgilenir balon uçuran uçurana

hakan0618
9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 16:57

Ağaoğlu neden balon olsun birilerini devreye sokmak yanlış mı Mehmet Bey destanlar yazıyor ama bence boş yolu düz olsun istiyor bu mesele buraya yazmayla bitmez ama inanıyorum 2018 güzel olacak

sayfa 84
« önceki   123 ... 838485 ... 182183184   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet