Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Yaylabağ (Yaylaşehir) Projesi gelişmeler...!
« önceki   123 ... 6465666768   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 65
SÜLF
1 ay önce - Pts 23 Ekm 2017, 22:05
BUDA NİSAN AYINDAKİ PAYLAŞIMIM

6 ay önce - Sal 18 Nis 2017 15:38

SÜLF

sitedeyim!
1 ay önce - Cmt 18 Mar 2017 23:09
TŞKLER MİSAFİR B85

Misafir b85

4 saat önce - 18:33 (bugün)

Cemalettin Bey, genel kurullarda tartışalım diyorsunuz. Yılda bir kez geliyoruz, derdimizi anlatıyoruz, o yılın hayalini bize satıp, üstüne döner yedirip gönderiyorlar. 2 yıl önce yapılan faaliyet olarak sinyalizasyon altyapısı çalışmalarını bize yutturmaya kalktılar. Sağolsun üyelerin çoğu da sorgusuz sualsiz bunları desteklemeye (ne hikmetse) devam ediyor.
Bu ortamlarda tartışmayalım diyorsunuz. Neden efendim? Bu memlekette politik konular da sadece TBMM'de mi tartışılıyor? Bu ortamların hareketlenmesi bence yönetimin de pabucun artık pahalı olduğunu görmesini sağlayacak.Bıçak gerçekten kemiğe dayandı.
80 yaşında kooperatif üyesi tanıdığım var. Biraz zaman kaybımız var diyorsunuz. Sizce bu adam evini görebilecek mi?
İstediğiniz zaman çıkabilirsiniz diyorsunuz. Yani bu şartlarda kimse hisse devir alır mı sizce?
Yukarıda bir arkadaş görünmez bir yapının var olduğundan bahsetti. Kesinlikle katılıyorum. Yoksa bu kadar insan kuzu gibi bu yönetimleri onaylamaz.Her genel kurulda itiraz eden 3-5 kişi ya varız ya yokuz.
Artık ne olacaksa olsun.İlla bütün projeyi tek firmanın yapması zorsa kooperatif kooperatif ayrı şirketlerle anlaşılsın mesela.
Umarım bu seneyi de uyduruk iz yollar açacağız diye kurtarmaya çalışmazlar. İnsanlar artık öfkeli. Şimdi gelde hak verme sn misafir b85 TŞKLER..Bize koopertaiflerin demokrAtaik yapılar olduğunu bilidrmişisniz cemalettin bey haklsınız bu ülkede zaten demokrasiden ne anlaşıldığı ortada bu ülkeye demokrasi diye getirilen şey azınlığın çoğunluğa hükmetmesi olarak yaşandı ve o aşılandı yıllarca ama bundan sonra öyle olmadığını bende sizde çok değerli yönetminizde görecek .Bakın demokrasilerde kaybeden gider başarılı olan kalır bu ülkede sizin o demokrasi sandığınız kafayla yönetildi yıllarca başarıszlar herdaim genede koltuğunda kalıyordu sizin yönetiminizde böyle başarsız olmasına rağmen hala orda duruyor aynı eski Türkiye gibiydi . Sanıyorsunuzki alem ne derse desin bu sürü bana ait ben istediğim gibi istediğim yerde güderim ama bunalr 16 nisandan sonra bitecek cemalettin bey bunu bilmende fayda var . Sende o demokrasi sandığın kafayı artık bırak bence . Şimdi şunu bilyoruz burda çok büyük üyeli koperatifler ve onun yancısı durumunda küçük kopperatifler ki bu küçüklerin çoğu o büyük koperatiflerin ya tanışı , ya akrabası , ya eski mesai arkadaşı , bir şekilde ilintili ve iltisaklı sakın yok deme sanırım senin koopertaifinde onlardan biri olduğunu düşünüyorum zira başarısz olan bir yönetime bu kadar sahip çıkabilirisn.Başarısz olan kişiler her zaman eleştirlir ve değiştirlir bu projenin yönetimi başarısızdır ister kabul et ister etme bu üyeler ve bu kooperatif yaPılanması arkadaşımada teşekkür ederimklasik kooperatif tanımından çok başka bir yapı görünümümde (saadet ziNciri diyecem olmayacak çok daha farklı ve beteri ) şöyleki cellatına aşık koyun mesabesindeniz . Afferin osman böyle d evam et demediğiniz kaldı bir . Ama eminim bu konuya bu ülke sessiz kalmayacak gereğini yapacaktır 3000 üye 2500 özle mülkiyet ailelerle beraber nerden baksan 24000 insan sizlerin iyimserliğini veya bekleyelim aman çıt çıkamsın tıynıyetinde diğiller memnun olanalrın neden memnun oldukalrını tahminimi yukarda açıkaldım ( ya akraba ya yoldaş ya eşdost ya ahbap-çavuş ) bu ülke artık çadır demokrasasinden kaşı sırtımı kaşayım sırtını simbiyoz paraziter yaşamı tipi senin demokrasi sandığın sıkıntıdan artık sadece ve sadece yetkiyi direkt millete bağlı olacak tek yetkili ve sorumlu olacak cumhurbaşkanlığına yetki verecek . Eyyamcılık bitecek herkes hesap verecek başarılılırda mükafatını direkt alacak başarısızlarda hesap vercek koltuğa 404 le yapışma devri bitiyor . Yoksa biz senin demokrasi dünyanda kalırsak bu proje 100 yılda bitmez Millet parya olmayacak direkt ona buna diğil sadece seçtiğinin ağzına bakacak sizinde o eski demokrasi hikayeniz gibi eski kooperatifçilik tipi canı sıkılınca demokrasi var deyip kapıyı gösteren kooperatif zihniyetinizde mutlaka ve mutlaka bu işde payına düşeni alacak benden söylemsi ,haberin ola bakmışsın bir gün devlet çalmış kapıyı öyle yaaa koskoca cumhurbaşkanın bile hesap verebilecek ama bu sende havalar soğudu deyip temel dursun bir ara atarız diyen başkanın öyle kurulup makamında kalamayacak .
Bu yorumum bundan 1 ay önceydi çok şükür öngörüm yanıltamdı beni artık daha şeffaf ve temsil gücü çokdaha yüksek bir sisteme geçmiş bulunmaktayız tüm yatırımcılar ve burda mağdur olan üyeler çok daha rahat hakkını arayabilecekelri bir Türkiye'de yaşayacağız .Beklentim o ki yasal düznelemelerle , bundan sonra çok daha hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın sorunalrını çözülecektir . Yeterki üyeler demokratik bir şekilde haklarını dilekeçlerle, yerel yönetimlere ,TBMM ye ,cumhurbaşkanlığına ivedilike ulaştırsınlar eminim kayıtsız kalmayacak ve bir şekilde vatandaşın hakkını daha kolay arayacaktır bu bi 1938 den gelen kooperatif yasalarıyla bu işler çözülemiyor gerekirse yeni yasal düzenlemeler bile düşünülecektir hadi hayırlısı .dİLEYENLER FORMUN 15 SAYFASINDA OKUYABİLİRLER .

alicann006
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 11:35

Sayin osman baskan olmuyorsa zorlamanin manasi yok bak insanlar bu projeden memnun degiller sende buyukluk yap birak bu isi

alicann006
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 12:44

Sayin osman baskan olmuyorsa zorlamanin manasi yok bak insanlar bu projeden memnun degiller sende buyukluk yap birak bu isi

EMİRR
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 13:43

Yukarıdaki yazıyı yazan b85 no'lu misafir bendim. 17 Mart 2017'de yazmışım. İnşallah iz yollarla bu yılı geçiştirmezler dedim geçiştiriyorlar yine. 80 yaşındaki kooperatif üyesi tanıdığım 7 ay daha yaşlandı, geçenlerde yoğun bakıma kaldırıldı. Şükür şimdilik iyi. Bu arada aynı yönetimler aynen yola devam. Dönerimizi de yedik , afiyet olsun. Bu arada bakın Ağaoğlu da Ankara'ya bir kooperatif vasıtasıyla geliyormuş. Koop. yönetimi son derece ısrarlı olmuş ve adamları ikna etmiş. Bizim hazretler ikna edilmeyi bekliyor hala.

Yasin ozkan
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 14:52

aylardır yazılıp çiziliyor hepsi boş çıktı, yönetimden kimse okumuyor mu? yönetime aktaran yok mu? bu şekilde kıymetli arsası olup hiç iş yapmayan bir birlik yok sanırım ankarada..

SÜLF
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 20:54
ELİNE SAĞLIK EMİR BEY .....

Cemalettin Bey, genel kurullarda tartışalım diyorsunuz. Yılda bir kez geliyoruz, derdimizi anlatıyoruz, o yılın hayalini bize satıp, üstüne döner yedirip gönderiyorlar. 2 yıl önce yapılan faaliyet olarak sinyalizasyon altyapısı çalışmalarını bize yutturmaya kalktılar. Sağolsun üyelerin çoğu da sorgusuz sualsiz bunları desteklemeye (ne hikmetse) devam ediyor.
Bu ortamlarda tartışmayalım diyorsunuz. Neden efendim? Bu memlekette politik konular da sadece TBMM'de mi tartışılıyor? Bu ortamların hareketlenmesi bence yönetimin de pabucun artık pahalı olduğunu görmesini sağlayacak.Bıçak gerçekten kemiğe dayandı.
80 yaşında kooperatif üyesi tanıdığım var. Biraz zaman kaybımız var diyorsunuz. Sizce bu adam evini görebilecek mi?
İstediğiniz zaman çıkabilirsiniz diyorsunuz. Yani bu şartlarda kimse hisse devir alır mı sizce?
Yukarıda bir arkadaş görünmez bir yapının var olduğundan bahsetti. Kesinlikle katılıyorum. Yoksa bu kadar insan kuzu gibi bu yönetimleri onaylamaz.Her genel kurulda itiraz eden 3-5 kişi ya varız ya yokuz.
Artık ne olacaksa olsun.İlla bütün projeyi tek firmanın yapması zorsa kooperatif kooperatif ayrı şirketlerle anlaşılsın mesela.
Umarım bu seneyi de uyduruk iz yollar açacağız diye kurtarmaya çalışmazlar. İnsanlar artık öfkeli.

SÜLF
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 21:27

Emir bey çok teşekkür ederim .O dönemde emekleyen bu sayfa bu gün 70 000 ne yakın okunmayla en azından üylerin ve özel mülkiyet sahiplerinin teveccühünü kazandı .Tahminim en az 5000 kişi yorum yapmasada yaşanan vehameti birliğin sayfasından diğil burada yorum yapan kişilerden öğreniyor.yORUM yapamasalrda en azından düşüncelerimize değer verdiklerini gösterir .Sağ olun var olun .

cemalca
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 21:43

Kıymetli kardeşlerim;
Yazdıklarım ya okunmuyor,yada yanlış anlaşılıyor.Benim Seçilen kurulları genel kurul haricinde eleştirmem,tartşmam doğru olmaz diyorum(Bu prensibim şahışlarla alakalı değildir),konumum gereği,başkası da eleştirmesin diye bir beklentimde olamaz eleştirsin,muhataplarıda cevabını versin ,benim dediğim budur.(eleştiri ile,hakareti ve mesnetsiz suçlamayı karıştıranları ayrı tutuyorum.)
Genel kurulda en ağır eleştireleri kim yapmış onuda sorunuz tanıdıklarınızdan.Burda tartışma oluşturacak açıklamalardan hep sakındım ,paydaşlarda da zarar verici açıklamalardan sakınmalı.

Bir öneri getirdiğimizde,benim yüzümü dahi görmemiş olanlar şucu,bucu,yandaş vs. suçlamalar getirdi,bu bu bazı kooperatiflerin yönetim ve delege katmanlarındada var.Genel kurullarda benim başından beri önerim,kamunun veya belediyenin bu sürece güçlü şekilde dahil edilmesi şeklinde idi.Bazı aklı evveller oradada bu fikri savunan delege arkadaşları ve beni melihci diye suçlamıştı.
Her yerde olduğu gibi bizim yapı içindede bazı şeyleri anlamayan,veya anlayıp işene geldiği gibi davranan akıllılar var.Anlamadıkları biz işimizin nasıl yaparız onun peşindeyiz.

Tekrar ediyorum,bu kadar büyük bir projeyi özel teşebbüsle yapmak çok zor, aynı çözümün takipçisiyim.
Ankara yerel yönetiminde yeni bir dönem başlıyor,birlik yönetimi bu dönemi bir fırsat olarak algılamalı,yeni oluşacak yönetimle ve kamu ile sıkı işbirliği şartları oluşturmalı,bu başarılırsa proje ankaranın yıldız alanlarında brir olur. (Bu konuda sülf e hak veriyorum)

cemalettin çatal

SÜLF
1 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 20:35
.YAYLABAĞ BURA @kaosproje twitter .

Biraz dili bozuk ama takip edilmesinde fayda var diye düşünüyorum geçmiş sayfalrını okuyabilidğim kadar okudum bir yaylazedenin hikayesi öneririm yaylabağ hakkında karanlıkta kalan noktalar belki okuyunca netleşir diye düşünüyorum kanımca takip etmeli .YAYLABAĞ BURA
@kaosproje twitter .

SÜLF
1 ay önce - Prş 26 Ekm 2017, 11:49
BU KONU 70070 KEZ OKUNDU !!!!

ANKARA - Haberler ve Sohbet - Ankara Yaylabağ (Yaylaşehir) Projesi gelişmeler...! en son mesaj

Bu konu 70070 defa okundu, toplam mesaj sayısı : 649
Misafir mesaj sayısı 383 (%59)
Kayıtlı üye mesaj sayısı 266 (%41)
Bu konudaki mesajlara 10 defa puan verildi :
6 artı (%60) , 4 eksi puan (%40)
Bu konu 371 gün önce açıldı, günde 189 defa okundu

sayfa 65
« önceki   123 ... 6465666768   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet