Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Yaylabağ (Yaylaşehir) Projesi gelişmeler...!
« önceki   123 ... 102103104 ... 163164165   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 103
mehmet0619
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 19:10
HAKAN 06 18 ÖNERİSİ BİRAZ DÜŞÜNDÜRDÜ.

Hakan bey sakın eleştiri yapıyorum zannet, meyin. Önerinin olabilirliği hususunda biraz düşündüm,
Uygulama aşamasın,da sanki bir takım sıkıntıların oluşacağı hissiyatına kapıldım.
Bu sıkıntıların nedenine gelince ilk akla gelen masaya konulacak para miktarı nasıl üyeler,mi sponsor olacak yoksa yüklenici,mi bu kaynak nasıl sağlanacak düşündürücü, Bir isim,len maketten ürün satılarak marka şehir yapılamaz, şöyle düşünün marka olmuş bir firma ismini projeye yazdırması demek bu projenin yatırım maliyetinin %30 nakit olarak hesabın,da olması gerek geri kalan %70 ise projeden satışlardan lansman öncesi satışlardan, proje sahiplerinin katkılarıyla oluşa bilir.
Düz mantıkla gidelim masaya parayı siz koyacaksınız, firmaya diyeceksin,ki para benden iş senden garantisini nasıl sağlarsınız.? devamını yarın yazacağım .

En son mehmet0619 tarafından Cum 09 Şub 2018, 10:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Fatih94
6 ay önce - Prş 08 Şub 2018, 19:53

Evet mehmet bey öyle olacak üyeler birleşecez hesaplar yapılır ben inşaatun kabadını 150- 200 000 lira ya biteceğini düşünüyorum . Parayı ortaya koyacağız sucu gurup gibi bir yükleniciye kabasunı yaptıracağız herkes içini kendi zevkine göre yaptıracak diğer 3000 daira villa ve çarşılarda inşaatlar başlayınca kat karşılığı daha rahat verilecek üyelere gelir yada daire olarak dönecek

hakan0618
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 09:51

Mehmet bey, sizin düşündüğünüz konuların hepsi düşünüldü konuşuldu, ve calışılmayada devam ediliyor Allah'ın izni ile herşey güzel olacak artı yönü eksi yönü herşeyi ile konuşuluyor telaş içinde olmaya veya çekimser davranmaya gerek yok gerekli çalışmalar uzman kişiler tarafından en ince detayına kadar inceleniyor

mehmet0619
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 11:13
HAYIRLI CUMALAR

Kısaca toparlamak gerekirse ,üyelerin ve birliğin bireysel şekilde projeyi yapma durumu yok,neden yapılmasın uzatmak istemiyorum yalnızca şu kadarını belirteyim şaibeler yaşarsınız.
ikinci husus,da taşeron firmalar aracılığı ile projenin yapılması akıl işi değil, marka şehir,dışına çıkarsınız.
son hususa gelince ismi markalaşmış firmayla anlaşma pek o kadar kolay değil üyenin menfaati ikinci planda kalır ve üyenin cebinden bugün veremediği 250 300 bin lirayı öyle bir anlaşmada 500 600 bin olarak cebinden çıkar bilesiniz diye yorum yapıyorum, üyenin verdiği para ile 3000 ileri kaba villa ve alt yapıyı yapar talebe göre konut ve ticaret alanlarını yavaş yavaş yapar,reklamları bakın anlarsınız.
sevgili dostlar benim ne demek istediğimi bir türlü anlamak istemiyorsunuz ,veya,da işinize gelmiyor,
Anlat kaç taktik,i olmaz ....
Hayırlı cumalar.

mehmet0619
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 11:41
REFERANDUM YAPALIM

Sevgili dostlar çalıştayınızı yapın şahsımda firmalarla çalıştay yapayım, çıkan bir sonuçta ilk genel kurul toplantınızda noter huzurunda sunum yapalım. sizlere video konferansla yolu ile sizlerde inceleyin kısa mesaj yolluyla A .PROJE UYGUNDUR. B .PROJE UYGUNDUR. Sizler onaylayın, saf çoğunluk neredeyse
o proje onaylanmış olur sizler tarafından. Hiç değilse sonradan kimse pişman olmaz.
Bi düşünün hemen karar vermeyin olur yada olmaz hayırlısı neyse o olsun sevgili dostlar.
saygılarımla.

alicann006
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 11:45

Sayin mehmet bey sizde artik net olarak teklifimizi anliyacagimiz sekilde sunun ona gore bizde ogrenelim hayirli cumalar syg

Haluk Demir
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 12:53
DAR ALANDA KISA PASLAŞMALAR

Site enterasan bir hal haldı. Sazı elime alayım diyorum ,hadi boş ver diyorum.
Siteyi izleyen arkadaşların gazı alınmaya devam ediyor. Gördüğümüz bu. Bu yönetimde eskisi ve yenisi öyle insanlar var ki arkadaşlar vallahi şeytanı pabucu ters giydirmez. Ne mi yapar pabucu alır şeytana bir şey bırakmaz.
Elde bir maden var.Neresi mi? A ha da burası,yaylabağ. 10000 konut yapmak için devletten 8 milyon metrekare yer alınmış. Tam 8 milyon metre kare........ Devletten gidin ev yapmak için parasıyla yer isteyin size vereceği yer 500 metre karedir. Hesabı yapın. Buranın villa yeri önemli değil,esas kaymak çok katlıda,onun için kıyamıyorlar arkadaşlar.
Geçen gün sayın Başkan İlyas Bey in sayfasına yazdım. Bana ABB bize villa yapmaz dedi.Ben de ona zaten bunu söylemediğimi,elinizde 8 milyon metrekare yer var, devredin bir kısmını ABB ye. (ÜNİVERSİTE ALANI;HASTAHANE ALANI, YEŞİLLENDİRİLECEK ALANLAR VB) arazi çok maşallah alınmış devletten.Devirden sonra da altyapı ve yollar için destek alın.Firmalarla daha kolay anlaşırsınız.
Şimdi sitede iş bitmiş,merak etmeyin,çalışıyoruz,az kaldı, mart ayın da tamam,her şey düşünüldü gibi şeyleri okuyoruz. Pek güzel.
Şimdi tekrar yorumlayalım;
a) Gelen firma yok
b) Teklif veren yok
c) Para yok
d) Para vermek isteyen yok
f) Devlete giden yok (ISRARLA)
Sonuç; SIKINTI YOK MERAK ETMEYİN HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ.
Bence durum bu. Türkiye eski Türkiye değil arkadaşlar.Ankara nın göbeğinde 8 milyon metre kare ye inşaat yapacaksın, bundan devletin çıkarı ve haberi olmayacak. Hadi canım sende.
Buradan tekrar ediyorum ; hem mağdur üyelere,hemde yönetime ; O ABB ve Cumhurbaşkanı na GİDECEKSİNİZ. Cumhurbaşkanın dan habersiz nasıl yapacaksınız bu kadar büyük bir işi.Pazarlık orada yapılacak.Esas soru burda NEDEN GİDEMİYOR SUNUZ?
Simdi mart ayında üyelere ya para verin yada bu iş olmuyor mu diyeceksiniz. Çalıştay ın hedefi bu mu? Yoksa aletlerle definemi arayacağız?

Fatih94
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 16:43

Haluk bey ne demek istiyorsunuz bu arazi devletten ihale ile alınmadımı devletin kendi sattığı araziden haberi yokmu

Haluk Demir
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 17:23
Fatih bey

Fatih Bey bu kadar büyük bir araziyi,Ankara nın göbeğin de , kolay kolay kimse alamaz.Alanın çok büyük bir gücü olması lazım.Çok güçlü,çoook.ANLADINIZ MI? Burası alınırken koop.sayısı 70 küsürdü,alındıktan sonra 46 düşürüldü.Bir haftada. Yani fazla gösterildi,sonra diğerleri de iptal edildi. Neden mi ? İşte aylardır söylediklerimizden dolayı.
Tabi ki para verilip alındı. Çok ucuuza alındı,bu villaları ve evleri yapmak için yarısı bile fazla bu arazinin.Ama böyle alındı.Amaç neydi ?

cemalca
6 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 17:48

Haluk demir bey in önerisi doğrudur;
10 senedir aynı çözümün takipçisiyim;imar yapılırkende aynı şeyi önermiştik dikkate alınmadı;
Geç kalındı ama yine bu konuda ısrarcıyım,10 gün önce de aynı şeyi tekrar tekrar üst birlik yönetim kuruluna söyledik.
Bu projedeki KOP(kamu ortaklık payı)DOP(düzenleme ortaklık payı)ve bir kısım alanlar,ABB belediyesine protokolla devredilmeli(mümkünse)olabilirliği görüşülmeli.En azından ortaklarımızı alt yapı yükünden kurtulmuş olacak,proje belediye hizmet alanı içine girmiş olacaktır.
Alt yapı yapılırsa proje her türlü ivme kazanır.
Saygılarımla
cemalettin çatal.

sayfa 103
« önceki   123 ... 102103104 ... 163164165   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet