Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas- Eski Stadyum Alanı Nasıl Değerlendirilmeli?
« önceki   123 ... 303132 ... 394041   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 31

Eski Stadyum Alanına Ne Yapılmalı
Sosyal Tesis ve Alanlar 14.8%  14.8%  [18]
Kültür Park 44.3%  44.3%  [54]
Konut 3.3%  3.3%  [4]
Alışveriş Merkezi 7.4%  7.4%  [9]
Avm+Konut 23.8%  23.8%  [29]
Meydan 6.6%  6.6%  [8]
Toplam Oy : 122

ihsan gulbilge
4 ay önce - Pzr 28 Oca 2018, 01:13

Sivas'ta ve Türkiye'nin pek çok yerinde park denilince akla gelen şey iki tahtarevalli salıncak,betondan yol ve ağaçlık bölge. Bunları dışına çok az çıkılıyor. Başka ne olacaktı diyeceksiniz şunu anlatmaya çalışıyorum. Bizim ihtiyacımız olan bu değil yaşama alanina ihtiyacımız var,güzelliklere değişikliklere. Artık alışılmış kalıplardan çıkmamız lazım. Semt parklarında hep aynı mimari salıncak tahta hatta oturma yeri bile. Burada yapılacak alanın hem kent ormanı tadında bir yer olmasını hem de değişik tasarımlar kullanılmasını istiyorum aşağıda örneklerini paylastim

Parkın içinin ise böyle bir görüntüye sahip olmasini arzu ediyorum

Havadan görünümü ise bu şekilde olmali,bol ve sık ağaçlı bir yere kesinlikle sahip olmali

Misafir 4e7

4 ay önce - Pzr 28 Oca 2018, 11:28

İhsan gulbilge paylaşımınız çok güzel ne kadar güzel park detayları varmış.

sebasteia
4 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 15:53

son fotoğraftaki bollukta ve dolulukta ağaç bulunsun başka bir şeye gerek yok.

beton, kaldırım taşı, demir, asfalt vb malzemelerle doldurulan ağaçsız parklardan(!) gına geldi artık!..

bybaskan 100
4 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 16:07

Proje kaç yıl sonra hizmete girecek ? En kısa zamanda hizmete açılırsa gerçekten çok iyi olur...

Misafir 1c4

4 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 22:29

Stadyum ve gar arasındaki yol alttan verilmeli uzunca bir alt geçit ile birleşik güzel bir park yapılmalı ortada yol kalkıp hızlı tren istasyonu ile otobüs terminali aynı olmalı büyükce yapılıp hızlı trenden sonra otobüs terminalinin işlevi en az yüzde elli azalacak eski terminal yıkılıp yerine muhteşem bir alışveriş merkezi yapılmalı ünivesite öğrencileri için sosyal alanlar olmalı recep tayyip erdoğan bulvarından yürüyerek gelir giderler oraya gültepe alışveriş merkezi gibi olmaz orası çalışır ama sivas için elzem olan şudur terminal yıkılmali aynı yerde hizmet vermeli ulaşımda bütünlük olmalı hızlı trenden inen gideceği yere aynı yerden binip gitmeli

sayfa 31
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 303132 ... 394041   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler