Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Unilever Sanayi Kuruluşu Konyaya taşınıyor
123 ... 91011   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Alperbatuhan
2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 17:37
Unilever Sanayi Kuruluşu Konyaya taşınıyor


Unilever Türkiyenin en büyük sanayi kuruluşlarından biridir.

ÇALIŞANLARIYLA BİRLİKTE TAŞINIYOR: UNİLEVER, ARTIK KONYALI OLACAK

Gıdadan kozmetiğe birçok alanda faaliyet gösteren Unilever, fabrikasını Kocaeli den Konya’ya taşıma kararı aldı. Firma, taşınırken çalışanlarını da beraberinde götürecek.
Unilever’in Dilovası’nda kiralık arazide faaliyet gösteren ev ve kişisel bakım ürünleri fabrikası, Konya’da kendisine ait arazide Algida fabrikasının yanına taşınacak. Ev ve kişisel bakım ürünleri üretecek fabrika, Unilever’in dünyadaki en büyük tesislerinden biri olacak. Tesis, Konya bölgesinde yapılmış en büyük fabrika yatırımı olma özelliği de taşıyor. 2016 yılının son çeyreğinde açılacak fabrika 2017 yılı içinde tam kapasite devreye girecek. Fabrikada, OMO, Domestos, Yumoş, Cif, Rinso, Elidor ve Dove gibi önemli markalarının üretimi yapılacak.
Fabrikada çalışan işçiler de firmayla birlikte Konya’ya gidecek. 350 milyon euroluk bir yatırımla Konya’ya taşınacak firmada çalışmalar başladı. Firmanın kullanılmayan ekipmanlarının sökümü için özel bir ekip fabrikaya gitti.

Büyüme devam etti
Unilever CEO’su Mehmet Altınok, global alanda gelir farklılıklarına, kötü giden ekonomilere rağmen yüzde 4-5 büyümeye devam ettiklerini söyledi. Brexit sonrası tüm dünyada ekonomik gidişata ilişkin soru işaretleri olduğunu kaydeden Altınok, Türkiye’de çift haneli büyümelere devam ettiklerini dile getirdi. Özellikle dondurma alanında büyüme kaydettiklerini ve toplam iş hacminin 3’te birini dondurmadan yüzde 15-16’sını kozmetik segmentinden elde ettiklerini açıkladı.

2 milyar dolarlık pazar
Türkiye’de faaliyet gösterdikleri pazarların yüzde 7-8 büyüdüğünü ancak buradaki büyümelerin fiyat artışından kaynaklandığını ifade etti. Hızlı tüketim ürünleri alanında 2 milyar dolarlık bir pazar olduğunu aktaran Altınok, “Türkiye’de kişi başı tüketim artmıyor. Penetrasyonlar artmıyor, kullanan tüketici daha pahalısını alıyor ancak yeni tüketici kazanamıyoruz” diye konuştu.

29 marka ile yer alıyor
Lipton’dan Omo’ya Knorr'a kadar çok çeşitli olmak üzere Türkiye’de 29 marka ile yer aldıklarını söyleyen Altınok, “Büyümenin yüzde 60’ı 13 markadan geliyor. 2015 yılında, 34 ülkeye toplam 177 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Esas olarak lokal bir işimiz var" diye konuştu.
Knorr markası ile Türkiye’de likit çorbayı deneyeceklerini belirten Altınok, “Bu sıvı çorbalar, Almanya’da üretiliyor. Türkiye’de tutarsa burada üretim düşünebiliriz. 2017 Ramazan ayında likit çorbaları piyasaya sunulacağız” dedi.


Gebze'den Konya'ya
Gelelim Türkiye'nin büyümesinin iki katı büyüme gerçekleştiren ve yeni yatırımlara girişen Unilever'in son planlarına... CEO Mehmet Altınok, Gebze'de ev ve kişisel bakım ürünleri üreten fabrikalarını Konya'ya taşımak için düğmeye bastıklarını, üretimin 2017 yılında başlayacağını söylüyor.

Anadolu'ya tersine göçü de tetikleyecek olan bu strateji sadece Unilever'in taşınması anlamına gelmiyor. Unilever'e üretim yapan şişe ve karton ambalaj üreticileri gibi tedarikçiler de taşınacağı bir ekosistemden söz ediyoruz. Şirket kimseyi zorlamıyor ancak çalışma şartlarının iyi olması nedeniyle çalışanların da Konya'ya gitmekten çekinmeyeceği stratejisi yürütüyor. Zaten Konya'da bir dondurma fabrikası olan Unilever'in bu son taşınma projesiyle birlikte Konya yatırımı 350 milyon euroyu bulacak

Arsaları 2.organize sanayi bölgesindedir

yalcinn

2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 17:44

Unilever mi ? Rockefeller in Avrupadaki en buyuk yahudi sermayesi ! Hem de Konyaya mi ?

Misafir 629

2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 17:45

Bu taşınma üretim konusunda olsun nüfusta olsun ve ihracatta olsun,Konya ilini etkiler bildiğim kadarıyla büyük çaplı bir firmaAlperbatuhan
2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 17:49

Alıntı:
Unilever mi ? Rockefeller in Avrupadaki en buyuk yahudi sermayesi ! Hem de Konyaya mi ?


Evet kocaelideki işçi kadrosuyla beraber taşınıyor

Rockfellere mi ait? Hiç duymamıştım


yalcinn

2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 17:52

Evet ! Rockefeller vakfina ait bir sirket

Misafir 406

2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 18:00

Demekki paranin dini ve irki olmuyor ! Kimbilir yer bulma konusunda ne kadar gayret etmislerdir . Halka gelince kolalalari sokaga dokturun yahudi malidir diye ama size gelince Unileveri bas taci yapin ! Bu da iyiymis .Misafir 143

2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 18:03

Konyanın tercih edilmesi ilginç geldi

Alperbatuhan
2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 18:09

Kimsenin unileveri baştacı yaptığı yok misafir,burda üretilir yurtdışına satılır halkımızda istediği vakit kullanır kullanmaz protesto eder,ama yahudi mallarına ilgi eskiye nazaran azalmıştır

MehmetG89
2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 18:20

Marmara Bölgesinden saçma sapan sanayileri postalıyorlar anlaşılan. Marmara Bölgesi için iyi bir şey. Artık Marmara Bölgesi yüksek teknolojik ve katma değeri yüksek ürünler üretmeli. Örneğin Marmara Bölgesi Uçak ve Uzay sanayi veya bir Google ve Apple gibi firmalar çıkarmalıdır.

Misafir 83c

2 yıl önce - Cum 07 Ekm 2016, 18:36

Fabrikanın konya halkına faydası olacak mı ki? İşçiler kocaelide çalışan kadro,ancak kuru kalabalık yapacaksayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET