Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana-Seyhan Kent Meydanı Projesi[İnşaat]
« önceki   123 ... 293031 ... 575859   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 30
ceyhanlı umut
1 yıl önce - Pts 11 Arl 2017, 08:23

bu meydan ve barbaros bey yenibey sehit duran mestedzade hürriyet dönüsumleriyle o bolge nezihlesecek

Resul GUL

1 yıl önce - Pts 11 Arl 2017, 10:22

Benim çizdiğim Alan, Meydanı da içine alan ve Bölgedeki Binaların yıkıldığı Alanı gösteren bir Haritaydı

Projede görülen Yol kenarındaki Binaların da yıkılıp Yenilenmesi Ortada kalan Alanın ise Meydan yapılacak olması şekilde biliyorum Geçmiş sayfadaki haberlerde böyle diyordu.

Orada sanki İşaretlediğim alananın tümünün Meydan olacağı düşünülmüş..ki Bu Alanın tümü Meydan olmayacak..

Alıntı:
Kültür Yolu Projesi başlatmak istediğinden bahseden Karalar, kent merkezindeki Balıkçılar Pazarı’nın da Kasaplar Çarşısı ile dönüştürülerek 18 bin metrekarelik hijyenik tesisler yapılacağını, 22 bin metrekarelik alana ise ‘Kent Meydanı’ yapacaklarını dile getirdi

Kaynak

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4778468#4778468

Projeyi hatırlamak babından bir daha paylaşıyorum..

(+)

bedrock
1 yıl önce - Pts 11 Arl 2017, 20:15

Bende onu diyorum çizdiğiniz alan yıkılan binaların olduğu alanı belirtmiyor, aşağıdaki haritada mavi ile çizdiğim belirtmiş olduğum 30 metre genişliğindeki yoldur, bu yolun üzerinde kalan alan meydan ve yapılacak binalar için ayrılmış alandır, şu an yıkımı yapılan alan da burasıdır, diger mavi çizginin altındaki alan da herhangi bir yıkım yoktur meydan ve etrafına yapılacak alanla ilgisi yoktur, mavi çizginin altında kalan alan daha sonra meydan yapıldıktan sonra kentsel dönüşüme girecek konut alanlarıdır.

Resul GUL

1 yıl önce - Pts 11 Arl 2017, 23:45

Ben Obalar caddesi üzerinden giderek Güney kuşak a kadar ilerledim Ama en son Güney kuşak bulvarına varmadan bir sokak beride ancak yer bulabildim İç tarafa ulaşabilmek için (Daha güneye)

Oradan içeri girdim ve O bölgede sizin dediğiniz gibi Evler yıkılmamıştı Ama sokağın sonundan sola dönünce ileriden bu yıkım çalışması görünüyordu

Yıkım alanı Dediğiniz mavi çizgiden biraz daha aşağıda benim çizdiğim mor çizgiye doğru biraz daha inmiş gibi geldi Ama aşağı yukarı sizin dediğiniz yer tam olarak yıkılan yeri gösteriyor (Saydam caddesi kenarı hariç)

Sanıyorum Güney kuşak tarafında benim çizdiğim mor çizgi değil de sizin mavi ile çizdiğiniz yer Yol da içinde olacak şekilde sınır olacak Ben çok aşağı kadar çizmişim..

Diğer yollar ise Bir tarafı Saydam diğer tarafı da Obalar olacak gibi..

Misafir ffd

1 yıl önce - Sal 12 Arl 2017, 15:42

Resul gul kardeşim bir adana sevdalısı olarak adanamızın 4. Büyükşehirken bu konuma düşmesine çok üzülüyorum... sanayide geriledik internette saçma sapan bi haber çıkınca başka şehirlerde çok daha fazla şeyler olurken adanads olan olaylar için adanada sıradan birgün yazmalarına çok üzülüyor ve kızıyorum sanki her taraf güllük gülistanlık tek sıkıntılı il adana gibi görüyorlar dışardaki adana algısı çok kötü bir zamanların sanayi devi şimdi ne halde tespitlerinizi takip ediyorum çok yerinde peki sizce ne olacak kötüye gidip daha beter mi olacak yoksa şehirleşmeden sanayiye herşey düzelecek adana eski günlerine dönecek dışardaki adana algısı düzelecek mi cevap yazarsanız sevinirim üzülüyorum adanamız için

sayfa 30
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 293031 ... 575859   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA