Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana-Seyhan Kent Meydanı Projesi[İnşaat]
« önceki   123 ... 1213141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 13
Misafir 3f9

1 ay önce - Prş 19 Ekm 2017, 17:56

Boşa tartışıp duruyoruz büyükşehir belediye başkanı kimin olması için belli zaten belli değil mi iktidar olacağı aşikar. 3 büyük şehirde sandıkta Hayır çıktı ne oldu 3 büyükşehir belediye başkanları bu yüzden istifaya zorlanıyorlar sarayda muhtarlarda sürekli toplanıyor.İktidar egemen olmaya çalışıyor.Adanaya yatırım hizmet yapıldı nereye nasıl stad hastane bölge adliye mahkemeleri.Hepsi yüreğir tarafina yapıldı yani iktidarın partisinin belediyelerine yapıldı.Peki neden Adananın diğer yerlerinede yapılmıyor iktidar partisinden olmadığı için bu şekilde diğer bölgelerdeki halka göz boyaması olsun diye seçimde iktidar şöyle yaptı bunlar oldu oylarınızla bolgelerinizde hizmet görür baskısıyla alacağı aşikar böyle zorbalığa düşmeyelim.

Misafir 0e7

1 ay önce - Prş 19 Ekm 2017, 20:45

Haklısın kardeş bu zorba iktidar partisinin tuzağına düşmeyelim.Seçilecek başkanı partiyle değil kişiliğiyle vasifiyla seçmeliyiz.Öz geçmişi nasıl memleketten birimi hangi alanlarda ne hizmetlerde bulunmuş bunu göze alarak sorgulayarak ona göre başkan seçimi yapmalıyız.Kalkıp Konyalı bir başkanı seçersen ne anlar Adana'dan daha Adanayı bile bilemiyordur kimbilir.Adanayı iyi bilen kuzey-güney, doğu-batı bölgelerini bağlantılarını iyi bilen buralardaki sorunlarını bilen ve bunun çözümü konusunda tecrübeli has Adanalı kent aşığı mimar ve Şehir plancısı bir başkan seçmeliyiz.

Misafir 0ec

1 ay önce - Cum 20 Ekm 2017, 07:59

Cık saçma ...bos konuşmalar...Huseyin sözlü de adanalı diye seçildi..adananin hali ortada içler acısı..senin paramla senin verginle sana hizmet etmesi gerekiyor ama bozuk yollardan dolayı arabana acılan hasarı gene sen örüyorsun..ne diye biliyor musun beni adanalı yönetsin diye..cok komik bir durum değil mi ??

Fred1585
1 ay önce - Cum 20 Ekm 2017, 10:08

Alıntı:

(+)

Eleştirmek istemiyorum ama meydandan çok etrafındaki binaların bahçesi gibi kalmış ortadaki yer. Etrafı binalarla çevrili bir alan tüm şehir halkına hitap etmekten çok orada çalışan kişilerin nefes almasını sağlar.
Seyhan Belediyesi'nin yaptığı bu proje çok güzel bir kentsel dönüşüm çalışması olabilir ama meydan olarak beklentimin gerisinde maalesef. En azından ortadaki boş alanın bir cephesini boş bırakıp kapalı olması engellenebilirdi.

kgozutek haklısın. Bu proje tam olarak Meydan tanımlanmasına uymuyor. Süperada demek daha doğru olur. Ancak yine de yapılan çok güzel bir şey. Herşeyin parsel parsel inşa edildiği kentimizde, böyle bir ada çalışması takdire değer. Ayrıca mekan tamamen halka açık, herkes girip faydalalanabilir, sadece Süperada'da çalışanlara hitap etmeyecektir.

Misafir e58

1 ay önce - Cum 20 Ekm 2017, 10:16

adana büyük bir kent tek bir meydan olmaz zaten burası güney adananın meydanı çekim merkezi olabilir o bölgedeki elit okumuş nüfusun kuzey adanaya göçmesini engeller

Serhat Bileyci
1 ay önce - Cum 20 Ekm 2017, 16:05

Yarışma projesinde zaten önerilen şey meydandan çok süperadalar oluşturmaktı. Burası o adalardan sadece bir tanesi. Yarışma projesindeki öngörü buradan başlayarak adaları avlulu ve tarihi yapıları öne çıkaracak şekilde yeniden ele almak. Buradan başladı artık diğer adalara sıçrar mı bilemem. Belediye umalım ki bütçesi yettiğince bu projeye devam etmeye çalışır.

Bu projenin meydan olarak duyurulması tabi belediyenin pazarlamasından ibaret. Meydan olmadığını hepimiz görüyoruz ama şu da bir gerçek ki çizen mimar arkadaşların düşüncesi çok güzel.

Misafir 061

1 ay önce - Cum 20 Ekm 2017, 16:50

Benim de tam anlamıyla içime sinmesede o bölgede böyle güçlü ve zor bir projeye imza atılması güney Adana için bir başlangıç olabilir. Ben bu projenin diğer bölgelere örnek teşkil etmesi açısından önemli görüyorum, mesala Adana'nın daha güneyine buna benzer bir proje daha neden olmasın, hali hazırda'da güney kalkınma projesi diye bir güney Adana kalkınma hamlesi hamlesi varken iyi olurdu diye düşünüyorum.

Misafir 067

1 ay önce - Cum 20 Ekm 2017, 19:12

Bu süperada tarzı mimari Avrupada çok yaygın, devamı hakikaten gelecek ise bravo, fakat tek bir başkanlık döneminde sadece 1 tanesi bitirilirse güneyin işi 100 sene bitmez, kamulaştırma pahalı bir şey , devamı müteahhitler eliyle 5 'er katlı ve şık mimari ile süperadalar oluşturulabilir. Buralarda heykeller de çok şık olur.

kaan0703
1 ay önce - Pzr 12 Ksm 2017, 20:44

Bayadir gitmemistim bugun aksam gezdim ana cadde saglam gibi dursada arkada evleri yikmislar..kolay is degil tebrik ederim..bayagi acilmis

(+)

(+)

(+)

(+)

Misafir 2b7

1 ay önce - Pzr 12 Ksm 2017, 22:01

Kaan bey elinize sağlık böyle yerinde görüntülü paylaşımlar hep daha bilgilendirici oluyor.

sayfa 13
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 1213141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET