Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana-Seyhan Kent Meydanı Projesi[İnşaat]
123 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Furkan Özer1
1 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 14:58
Adana-Seyhan Kent Meydanı Projesi[İnşaat]

Burası Adana için çok büyük ve önemli bir proje. Buranın hem bir ticaret merkezi hem de bir yaşam merkezi olmasını istiyoruz. Avrupa’da bütün güzellikler meydanlar etrafında şekillenmiştir. Bu ilk kazmayı vurmanın heyecanını yaşıyoruz. Yapacağımız bu meydan ayrıca Türkiye’nin en büyük ‘Barış ve Demokrasi Meydanı’ olacak biz ilk etabını bu dönem içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz.

Zeydan Karalar
Seyhan Belediye Başkanı

Bugün kent meydanı çalışmalarına başlanmış.Umarım en kısa zamanda bitirilir.

Çalışmaları bu başlıkta paylaşalım.

Adana'ya Kent Meydanı Yapılmalı

Adana-Kent Meydanı için Öneriler

Bu başlıklarda da diğer projeleri,önerileri paylaşabiliriz.

Murat Ds
1 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 15:20

Gercekten bunu yaparsa baskana helal olsun.

yusufsezgin
1 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 18:13

Proje 9 ekimde seçilecek mevcut projeler arasından. Bakalım 1. olan proje nasıl birşey olacak. Şimdiden heyecanlanıyorum

Muhammed Taha
1 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 19:50

Bu projenin yapılacağı yer tam olarak neresi acaba

güney 01

1 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 19:52

Balikcilar pazari civarinda diye biliyorum.

Resul GUL
1 yıl önce - Çrş 05 Ekm 2016, 19:57

Alıntı:

Bu projenin yapılacağı yer tam olarak neresi acaba

Kent Meydanı Balıkçılar Pazarı civarına yapılacak
İnşallah güzel bir şeyler yapılır.. Oradaki Eski Yapılar da ortaya çıkarılırsa daha güzel olacak..

Bölgenin Haritası Burada tam olarak hangi Alanı kaplıyor bilemiyorum Ama yukarda Furkan Proje Alanını göstermiş

Burası da Bölgenin Haritası İşaretli Alan Balıkçılar Pazarı oluyor..

Geçen Bir Haberde Meydan için açılan Alan Tam 22 Dönüm deniyordu Bu da Aşağı yukarı tahminim 3 Futbol sahası genişliğinde bir Alana tekabül ediyor..

Haber şurada var..
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4778468#4778468

Ayrıca Şu Başlıkta da bu konu konuşulmuştu..

Adana'ya Kent Meydanı Yapılmalı
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=103110 ...p;start=35

Adanali1981

1 yıl önce - Prş 06 Ekm 2016, 00:08

Adana kent meydanının başlaması o bölgede yaşayan hemşerilerimizde bir heyecan yarattı, yıllardır bir çivi bile çakılmayan merkez Adana seyhan ilçemiz ve güneyin,yeşil vadi Barbaros bey hürriyet kentsel dönüşüm projesi güney çevre yolu ve Türkiye'nin en büyük tarım açık ceza evinin yapılması ile beraber Adana'nın parlayan bir yıldızı haline gelecek,demedi demeyin şimdiden güney Adana'ya hayırlı olsun.

Celalliyim
1 yıl önce - Prş 06 Ekm 2016, 01:15

Alıntı:
Türkiye'nin en büyük tarım açık ceza evinin yapılması

Cezaevi? ve Cazibe merkezi? Cezaevi yapılınmasına sevinen tek ülkeyiz heralde

Ömer_KSK
1 yıl önce - Prş 06 Ekm 2016, 06:55

Tarım Açık Cezaevi için Adalet Bakanlığı tarafından belirlenen alan 22 yıldır işgal altındaydı. Geçenlerde yapılan bir operasyonla cezaevi alanı işgalden kurtarıldı. Burada cezaevi yapılmasından ziyade, devletin bu 22 yıllık ihmalinin son bulması daha önemli bir gelişme olmuştur.

Konumuza dönersek, Seyhan Belediyesi'nin kent meydanı için seçtiği çevreyi ilk başta garipsedim. Ama daha sonraları meydan alanının sınırlarını haritada görünce bu çevrenin seçilmesinin son derece mantıklı olduğunu anladım. Çünkü bu kent meydanı projesiyle birlikte:
- Kentin keşmekeşliğinin tavan yaptığı bir bölgede en az İzmir Konak Meydanı kadar geniş ve ferah bir alan halkın kullanımına açılmış olacak.
- Bölgeye turistik bir nitelik kazandırılacak ve bu durum ekonomik olarak çevre esnafına yarayacak.
- İlçenin güney mahallelerindeki kentsel dönüşüm hareketinin fitili ateşlenmiş olacak. Bölgede kentsel dönüşüm gelişmeleri hızlanacak.

Sonuç olarak, Adana için yapılan en vizyonlu projelerden biri hayata geçmiş olacak. Bu projesinden dolayı Zeydan Karalar başkanı tebrik ediyorum.

AYDIN İNAN
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 06 Ekm 2016, 13:19

Projeyi tam olarak bilemiyorum ama Seyhan Belediyesinin açıklamasında, Obalar Caddesi ile Saydam Caddesi trafiğini rahatlatacağını belirtiyor.
Eğer öyleyse her iki caddenin genişlemesi için de kamulaştırma yapılması lazım. Şu anda neredeyse her iki cadde de büyükçe bir sokak genişliğinde ve haliyle trafik sıkıntısı had safhada.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET